Портал » Начало форум » Гараж » Технически кът

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Проблем с налягането на търбото
МнениеПубликувано на: Нед Май 16, 2021 8:10 pm

Автомобил: Saab 9-3 1.9 ttid AERO
Здравейте. От 2 години съм собственик на сегашния ми Saab а преди това имах друг но до сега не ми се е налагало да пиша в форума и това ми е 1-ви пит.

Относно проблема предисторията е такава. Преди 2 дена като спрях на светофар и опитах да продалжа с пътуването си колата загуби мощност, появиха се вибрации все едно работи на 3 цилиндъра и започна да пуши бял дим. Понеже беше късно а и бях на оцивеб и натоварен пит просто я отжих и се обадих на пътна помощ понеже имам абонамет. Пробвах да загася и запаля няколко пъти но проблема си остана. Скед около час като пристигна пътната помощ направи пълна диагностика но нямаше записани грешки. След товазапалихме автомобила и тои си работеше напално нормално така и си го прибрах до вкъщи. Като причино за това ми беше казано че може да са запушени egr или dpf но тях ги няма като това не го казах на пътната помощ понеже живея в Англия и може да е проблем. По моя преценка мислех че е горивен филтър понеже подобен случай имаше с мои приятели но на други марки коли. Днес се опитах да си го сменя сам но не можах да свая стария филтър и се отказах. Реших да я покарам тук наблизо да видя дали пак ще възникне същия проблем. Колата в началото се държеше нормалбо но на около 5тата минута се случи същото, като този пут отворих предния капак и видях че мъркуча от интеркулера до двигателя се е сплескал. Извабих го от трибата за да може да си се прибера до вкъщи. Въпросът ми е къде може да се получава такава тапа вече махнах мъркуча от въздушния филтър и се видя че проблема не е в него. Не съм запознат със принципът на работа на twin-turbo и не знам дали проблема е там или да го търся другаде. Моля ако на някой се е случвало преди или знае какво може да бъде да сподели. Това може да ми спести пари и време. Благодаря предварително.

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Гараж » Технически кът

Напиши нова тема Отговори на тема