Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9000

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Проблем с дръжките на предните врати
МнениеПубликувано на: Пет Дек 19, 2014 9:08 am

Аватар

Автомобил: Saab 9000, Saab 900
Здравейте, някой сблъсквал ли се е със следния проблем - първо на предна дясна врата външната дръжка започна да заяжда, трябваше няколко пъти да се дръпне, за да се отвори, а след това изобщо вече не може да се отваря отвън (отвътре няма проблем). Сега започна и на шоф. врата същото, засега все още се отваря, макар и трудно. Моля за идеи или да ходя при ключар, че не ми се влиза през багажника :lol:. Колата е 9000, 96г

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: Проблем с дръжките на предните врати
МнениеПубликувано на: Пет Дек 19, 2014 9:58 am

Аватар

Автомобил: saab FUGM
Палчето от вътрешната страна на дръжка,което дърпа резето на бравата се спуква а по-късно е вече счупено.Сменява се.Ключар няма да помогне.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Дек 19, 2014 10:07 am

Аватар

Палчето или цялата брава? Сложно ли е за разглабяне?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Дек 19, 2014 10:27 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Red Devil RIP! 9000 2.3T auto
Само палчето, но се обърни към писалия преди мен, да разбереш има ли налични, че аз поне съм го питал няколко пъти. Ако отидеш лично да си вземеш ще разбереш и за какво иде реч при монтажа.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Дек 19, 2014 10:36 am

Аватар

А подлежи ли на някаква "кирилизация", "капчица" или нещо подобно... :)

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Дек 19, 2014 11:08 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Алуминиева сплав. Не успяла да издържи цяла като отливка, що да не я лепнем с тиксо.
Извън темата:
Ако нещо може да ме вбеси, то е въпрос от форум "ГОУФ2" или "бакшиш.бг" и после "онзи надутия Дявол"

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Дек 19, 2014 12:08 pm

Аватар

Първо, след като не съм го отварял няма как да знам, че е алуминий.
Второ, ако не мога да намеря такова, трябва да измисля някакво решение.
Трето, относно бакшиша и гоуф 2 - в доста теми съм чел за различни проблеми, които се решават по някакъв начин, защото са или мн скъпи или ги няма като отделна част (ремонт на моторчето на чистачките на фаровете с монета, клапата на парното на 9-5 - изработка при стругар, запояване на реотаните на седалките и т.н., да не изброявам всичко, явно всички са от форума на гоуф 2 след като не си купуват частите нови)
Четвърто, просто един нормален отговор : "Няма как, алуминий е" беше напълно достатъчен
Извън темата:
а нещото което мен най-много ме вбесява е такъв тип отговори, защото никой не се е родил научен, вкл. и ти, със сигурност има мн неща които не знаеш и не е ок ако питаш да ти се отговаря по този начин

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Дек 19, 2014 8:44 pm

Аватар

Необходимите палчета ги имаме налични.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Дек 19, 2014 10:22 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 9000i 2.0T 121kW 12.06.1990г.
На шофьорската имах същия проблем и с приятел разглобихме механизма за да не може да го напаснем, но той се заинати и каза че ще стане, палеца малко поддал и го изправи и наместихме всичко обратно. Сега даже почти бях забравил за проблема :( съветвам собственика да отиде при Сашо щом има необходимия палец и при новата генерация е от алуминий. Явно няма как да стане хватката с изправяне :?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Дек 19, 2014 11:04 pm

Аватар
Remove before flight
Remove before flight

Автомобил: ex 9000, 9-5 2.3 aut. Devil Performance
Трябва ти само тази стърчаща част, без дръжката - http://www.eeuroparts.com/Parts/64493/E ... k-4695458/
Сменя се за около 10 минути/първоначално може и за половин час/ след като се свали кората - едно болтче отстрани и едно отвътре/само гледай да не падне във вратата/, след като се спусне стъклото. Желателно е да се изкриви малко и пластината която контактува с въпросната част, за по-лесно отваряне. Другото, което е, може да се регулира и затварящия се механизъм на купето/не на вратата/ нагоре или надолу с около милиметър/не помня вече посоката/ и тогава вече вратата ще може да я отваря и 5-годишно дете. :goodheart:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Дек 19, 2014 11:21 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Извън темата:
Red_Devil написа:
Само палчето, но се обърни към писалия преди мен, да разбереш има ли налични, че аз поне съм го питал няколко пъти. Ако отидеш лично да си вземеш ще разбереш и за какво иде реч при монтажа.

Това беше толкова подробен отговор, че "капчицата" прозвуча като кофа нафта в минерален басейн.
До колкото виждам, не ти предложих нито услугите си, нито частта. А вервай ми, до като разбера че се сменя палчето доста съм псувал. И за разлика от теб, не е имало кого да питам. И сега след като 2-ма души, достатъчно блъскали се с този проблем, ти казват едно и също, "кирилизацията "ти навежда на мисълта, че няма за какво да си губим времето в отговори, след като никой не ни вярва.
Относно експериментите, едва ли някой си е правил повече от мен, това с монетата също аз съм го казал първи тук, но след като не споменавам подобно нещо ...
btw. нямам договор за комисионна със Сашо.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Дек 19, 2014 11:49 pm

Аватар

Имаш комисионна не се занасяй :wink: Но се разбрахме да пращаш хора с проблеми над 4000 лева :D От Сааб 9000 никой не е изкарал пари.Те болежките са му тези-дръжките на вратите,казанчето за чистачките,фаровете и прекалената увереност която дава на водача :rofl:
Така споменато,имам чудесно казанче за чистачките подходящо за 9000 от 1992-1998.За втори път в живота си виждам такова здраво.Ако никой не го пожелае мисля да го пратя в музея в Тролхатън.Те си знаят най-добре защо.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Дек 20, 2014 12:08 am

Аватар

Автомобил: saab 9000 cse & 9-5 SE
На истина слабо място на 9000, затова ги отварям само аз.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Дек 20, 2014 2:39 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-3SS MY'05 DevilTune /900NG 2.0
Извън темата:
ssi970 написа:
.....
Трето, относно бакшиша и гоуф 2 - в доста теми съм чел за различни проблеми, които се решават по някакъв начин, защото са или мн скъпи или ги няма като отделна част (ремонт на моторчето на чистачките на фаровете с монета, клапата на парното на 9-5 - изработка при стругар, запояване на реотаните на седалките и т.н., да не изброявам всичко, явно всички са от форума на гоуф 2 след като не си купуват частите нови)..............

Ами, те тези неща, дето ги е правил "стругар", все някой ги занесъл и заръчал, пробвай, пък може да намериш метод на "кирилица" за този проблем, въпреки че ти казаха какво е решението, а ако имаше и друго, най-вероятно щяха да го споделят. ;)
Аз поне, не видях да си написал- "ако не намеря тези части, мога ли да реша този проблем по някакъв друг начин?", а след два отговора- "смени ги с такива втора употреба", питаш- "може ли да се залепи.....?"
Да ти кажа честно, бях на косъм да се изкажа във вид на майтап за приложението на капчицата, но се удържах. :goodheart:
Мнението ти поне на мен ми прозвуча като- "не ми се занимава с търсене на чаркове, след това подмяна, може ли да мацна с нещо и да забравя за този проблем?".
Този метод -"направи си сам бързо и лесно" не винаги работи. Ако беше така, нямаше да цитираш 3 решения, а поне 33.

Между другото, това за клапите на 95, дето го е правил някой ......"Бай Стругар", върви на цени, колкото искат да кажем за....втора употреба скоростна кутия за Голф 2......

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Дек 20, 2014 7:26 pm

Аватар

Благодаря за съветите! Разбрах какво представлява и как се сваля :) А това с "капчицата" беше метафорично...

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9000

Напиши нова тема Отговори на тема