Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-3 Sport Sedan

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Saab 9-3X - 2011 г. - нужда от Tech2 със Security Access
МнениеПубликувано на: Сря Яну 08, 2020 1:53 pm

Аватар

Автомобил: Saab 9-3X - 2011 - 180 к.с. - автоматик
Здравейте на всички,

Член съм на форума от доста време, но рядко пиша, основно защото всичко, което ми се е налагало да правя по колата, вече е срещано, писано, обсъждано и най-важното - намерено решение. Така че с нищо не чувствах, че мога да допринеса :D

След 8 години вярна служба се разделих с моята кола (9-3 SS, 2.2 TiD, 125 к.с.), но оставам в ятото с нещо произведено няколко месеца преди да хлопнат за първи път вратите на завода в Тролхатен.

Произведена е март 2011, цвят Arctic White, на близо 180 000 км. е, автоматик с управление от волана, 1.9 TTiD със 180 к.с. и 350 Nm въртящ момент.
Изглежда доста запазена, с изключение на няколко дребни забележки по салона.
Вече е пре-регистрирана и със сменени номера.

Днес следобед съм на диагностика на автоматика, заради едно досадно леко ритане при смяна P>R, a и просто да знам в какво състояние е. До края на седмицата ще влезе и за основен преглед на двигател и ходова част, без да има към момента оплаквания.

Обмислям добавяне/ретрофит на някои липсващи екстри като: автопилот, ОЕМ навигация и подгрев на седалките.
За целта, освен всичко останало е нужен TECH 2 със Security Access за 2011 г.
Познавате ли някой със Security Access за коли произведени 2011 г?
Говорих вече с Илчо, но неговият достъп е до 2010 г.

Също така има ли някой във форума, който да е правил успешен ретрофит на OEM навигация (на 9-3 модела след 2007 г.) и отопляеми седалки?
Намерил съм всички части, но не знам как седи въпросът с наличие на букси, конектори и окабалевяне...

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: Saab 9-3X - 2011 г. - нужда от Tech2 със Security Access
МнениеПубликувано на: Сря Яну 08, 2020 2:11 pm

Автомобил: Рав4/2016; СААБ900S
Здравей, за отопляемите седалки се записвам и аз .!
Всякаква подробна информация ще бъде добре приета. :lol:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 08, 2020 3:11 pm

Автомобил: Saab 93
Аз скоро ползвах услугите на Булвария, в Люлин за 9-5 2012г. Предполагам ще могат да ти помогнат. Имат телефон на сервиза в сайта им :)

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Яну 10, 2020 10:29 am

Аватар

Звънях в Булвария, но или не им се занимава със Сааб и ги мързи, или просто не разбират, или и двете. Все едно не могат да свършат работа относно Tech2 със security access за 2011 г.
Някой да има други идеи?

Имам изключително дразнещ проблем на липса на звук от мигачи, аварийни светлини и всякакви съобщения на SID-a: отворена врата, изгорял мигач, предпазен колан и т.н.
Всички тези неща работят, но прост няма никакъв звук. Снощи се разрових из WIS и чужди форуми и открих, че всъщност MUI (Main Instrument Unit), сиреч таблото с километража на Saab 9-3 2007+ :D има вградена малка колонка, тип buzzer, която възпроизвежда тези звуци. Та имам няколко въпроса:
1. Някой имал ли е такъв проблем и как го е разрешил - смяна/ремонт на buzzer колонката или подмяна на цяло табло?
2. Някой отварял ли е табло, за да види къде се намира този buzzer?
3. Някой дали може да провери някъде кои серийни номера на табла са съвместими с табла 2011 г., защото в някои форуми се твърди, че стават само такива от същата година кола. Това ми се струва малко странно, според мен би трябвало да са съвместими всички 2007+ стига да са от TID/TTID и да имат стрелка за турбо.

Иначе минах диагностика на скоростна кутия и всичко на този етап изглежда добре. Време й е за смяна на маслото, но се колебая между пълна машинна смяна и частична смяна, тип: източваш-доливаш-караш малко-пак източваш-пак доливаш.
Някой да сподели мнение?

Излязоха някои дреболии по ходова шаст и двигател, но нищо съществено: гарнитура, лагер, тампон и т.н.
Като цяло изглежда е поддържана колата.

Надявам се, че някой може да помогне.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Яну 10, 2020 2:40 pm

Автомобил: Saab 93
Малко встрани, но в olx преди време разглеждах две обяви за MDI четец, който е за по-новите коли. Не знам дали е нужно да се регистрира като официален сервиз и т.н., но мисля че софтуера позволява да се ровиш в по-новите модели.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Яну 10, 2020 5:02 pm

Аватар

MDI не ми върши работа, тъй като не става за 9-3 NG. За по-сложни процедури като добавяне/премахване на модули, обучение и т.н. си трябва Tech2 със Security Access за конкретната година.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Яну 13, 2020 12:30 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-3 tid '99
Относно buzzer-ра. При мен(9-3 "99г.) се намира в СИД-а т.е. в самата кутия - по незнайни причини беше умрял. Замених го с пищялка от компютър - работи обаче е дразнещо силно. Това лесно може да се поправи от някой електрончик. Нямам представа при теб къде се намира.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Яну 13, 2020 6:59 pm

Аватар

Според WIS всички модели 9-3 след фейслифта, т.е. след 2007 имат интегрирана колонка buzzer в самия Main Instrument Unit, MUI или сиреч таблото с километража.

Така ми звучи, че трябва да се разглоби таблото, да се премахне километража, да се отвори и да се види дали в колонката е проблема. На Tech 2 не дава такава грешка, поне при мен. Просто не знам кой би се заел с тази манипулация и затова питах дали някой е минавал по този път.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Яну 14, 2020 8:50 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Saab 9-3 - 110kW
Едва ли ще ви генерира грешка при неработещ buzzer.
Аз лично съм сменял такъв, но на VW Polo. И там беше в таблото и не беше голяма философия смяната му.
Единствено е хубаво преди да разглобите таблото да имате такъв подръка за да минете с едно разглобавяне.

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-3 Sport Sedan

Напиши нова тема Отговори на тема