Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-5

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Поддръжка на кожен салон /разделена тема/
МнениеПубликувано на: Чет Яну 12, 2017 7:14 pm

Аватар

Автомобил: Sold '05 Saab 9-5 Aero; '09 BMW 335i JB4
stocky написа:
..... За препарат за кожа мога да ти препоръчам много по-качествени решения от изброените в темата. Сподели обаче колко пари си готов да отделиш и кожата в какво състояние е. Смея да твърдя че съм изпробвал най-добрите системи за поддръжка на кожа без една, която смятам да поръчам и пробвам напролет (читавите решения НИКОГА не са от един единствен препарат и се полагат в няколко стъпки). Съответно мога да ти помогна ако търсиш нещо наистина качествено.

Би ли споделил за тези системи и препарати ?

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: 9-5 Aero MY 2003 на Carpe_diem
МнениеПубликувано на: Чет Яну 12, 2017 9:13 pm

Аватар

Автомобил: 2008 Saab 9-5 1,9 TiD
На последните си коли поддържам кожата по следния начин: С хладка сапунена вода и гъбичка почиствам хубаво кожата и подсушавам. Излиза доста мръсотия. След това нанасям крем Нивея, но от този по-редкия и с вълнен парцал хубаво разнасям. След няколко часа крема е попил и кожата седи супер еластична и матова. Това го правя пролет и есен и няма проблем. Препаратите за кожа са на основа на крем, само където са няколко пъти по-скъпи.

Последна промяна Ibraim на Пет Яну 13, 2017 4:53 pm, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Яну 12, 2017 9:27 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 9-5 1.9TiD Hirsch
gibonass написа:
На последните си коли поддържам кожата по следния начин: С хладка сапунена вода и гъбичка почиствам хубаво кожата и подсушавам. Излиза доста мръсотия. След това нанасям крем Нивея, но от този по-редкия и с вълнен парцал хубаво разнасям. След няколко часа крема е попил и кожата седи супер еластична и матова. Това го правя пролет и есен и няма проблем. Препаратите за кожа са на основа на крем, само където са няколко пъти по-скъпи.

Този начин по-скоро ми прилича на отбиване на номера. Живата кожа няма нищо общо с.... мъртвата... еле пък 2 пъти годишно.

Последна промяна Ibraim на Чет Яну 12, 2017 10:33 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Яну 13, 2017 2:36 pm

Аватар

Автомобил: 2008 Saab 9-5 1,9 TiD
Еми пробвай някой път, ще останеш изненадан.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Яну 13, 2017 3:42 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Red Devil RIP! 9000 2.3T auto
Преди много години, един тапицер ми каза същото. Като той дори препоръчваше тоалетно мляко. Казано честно и за почистване се оказа по добро решение (предвид професията ми и абсолютно белия салон който имах на колата си тогава

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Яну 13, 2017 3:46 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: SAAB 9-5 Aero 2003 sedan
A, нямам против да се спами по въпроси, които ме интересуват :)

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: Поддръжка на кожен салон /разделена тема/
МнениеПубликувано на: Пет Яну 13, 2017 4:55 pm

Аватар
модератор

Автомобил: SAAB 9-5 Aero MY'05
Нека дискусията относно препарати и начини за поддръжка на кожен салон да придължи тук.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Яну 13, 2017 9:57 pm

Аватар

Автомобил: Saab 95 2.3t
Аз пък я мажа с т.н. „мляко за почистване на табла” след всяко миене с гъбичката нанясям и забърсвам с микрофибърна кърпа , кожата си е мека мирише си на свежо , единствен "недостатък" е че се започва пързаляне .......

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Яну 14, 2017 5:16 pm

Аватар

Автомобил: Mazda 3 2.0D Sport 2007 +Yamaha FZ6N 2005
9-5 turbo написа:
stocky написа:
..... За препарат за кожа мога да ти препоръчам много по-качествени решения от изброените в темата. Сподели обаче колко пари си готов да отделиш и кожата в какво състояние е. Смея да твърдя че съм изпробвал най-добрите системи за поддръжка на кожа без една, която смятам да поръчам и пробвам напролет (читавите решения НИКОГА не са от един единствен препарат и се полагат в няколко стъпки). Съответно мога да ти помогна ако търсиш нещо наистина качествено.

Би ли споделил за тези системи и препарати ?

Аз също се интересувам от по-добри/скъпи/ решения за почистване/освежаване/ на перфориран кожен салон+корите на вратите които също са от перфорирана естествена кожа както е при мен..

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Яну 15, 2017 10:55 am

Аватар

Без да съм ги ползвал четох от реклами за тези от "автореиновация" потърси с гугал хубав сайт но колко вършат работа не знам .

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Яну 15, 2017 2:02 pm

Аватар
модератор

Автомобил: SAAB 9-5 Aero MY'05
maikallllll написа:
Без да съм ги ползвал четох от реклами за тези от "автореиновация" потърси с гугал хубав сайт но колко вършат работа не знам .

Миналата година си поръчах от тези препарат за почистване и "мляко" за кожа. Два пъти през 3 месеца обработих кожата на 93-ката и останах много доволен. Остана количество и за обработка на Аерото. Общо взето съм доволен от резултата. Не е скъп комплекта, но все пак всеки си преценявам сам. Ето виж тук има и снимки: viewtopic.php?f=40&t=9390&start=45

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Яну 16, 2017 8:43 pm

Аватар

Автомобил: Saab 9-5 2.3t Wagon 2001
Аз използвах мокри кърпички за кожа и след това на Търтъл, някакво мляко за кожа. Но съм заинтересован за всякакви други начини за запазване качеството на салона.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Яну 17, 2017 3:19 pm

Аватар

Автомобил: ex SAAB 9-3; BMW X3; BMW 320d coupe MY'12
Извинявам се, че чак сега отговорих, но в последно време само прехвърлям форума отгоре - отгоре и не съм обърнал внимание, че има интерес и че темите са разделени. Надявам се постът ми да не се счита за рекламен. Познавам вносителите на препаратите и сме мога да кажа в приятелски отношения, но целта ми е да споделя опит, а не да им правя реклама. Отдавна съм във форума и се надявам администраторът и модераторите да нямат против.

При SAAB 95 кожата е доста твърда и има дебела "подплата". По-износоустойчива е и може и да има някакъв ефект от крем за ръце, тоалетно мляко и т.н. Като цяло работата е: "и тате може, и бате може, ама козата си сака пръч". При 93 нямам наблюдения над кожата.

Относно по-истинските решения за поддръжка - важен е и препаратът, и инструментите, с които се ползва. За силно релефна или префорирана кожа се препоръчва четка с естествен конски косъм - всяко едно косъмче завършва с няколко отделни влакънца, които проникват в порите на кожата или в дупките и разнасят почистващите препарати по-добре. Важно е косъмът да е естествен, защото е по-мек и не вреди на кожата при по-въодушевено търкане. Добре е остатъците от почистващите препарати да се почистват с качествен микрофибър (поне 350g/m2), защото ако преседят еърху кожата може да и навредят. Следваща стъпка е подхранването на вече почистената кожа. Най-добрата практика за това е дунапрен, облечен в микрофибър. Има готови решения за доста пари, но и с домакинска гъбичка, увита в микрофибърен парцал съм постигал добри резултати. Идеята е да е равномерен натискът, за да се разнесе навсякъде еднакво количество подхранващ препарат. В зависимост от препарата може да се остави да попие напълно, а може да се наложи да се отстрани излишното, непопило количество, отново с качествен микрофибър. За тъмни автомобили се препоръчва като последна стъпка да се нанесе т.нар сийлънт за кожа. Той усилва UV устойчивостта на защитния препарат и предпазва кожата по-добре от изсъхване и цапане. Има и сийлънти за кожа с хидрофобно действие, но не съм пробвал лично. Идеята им е да предпазват кожата от лекета и химично въздействие.

Като примери за комбинации от препарати мога да препоръчам (подредил съм ги според личните си предпочитания от най-слабия към най-добрия вариант):
- CarPro Inside за почистване + Poorboy's World Natural Look за подхранване.
- разреден 3:1 Optimum Polymer Technologies Power Clean за почистване + Optimum Polymer Technologies Leather Protectant+ за подхранване.
- Chemical Guys Leather Cleaner за почистване + Chemical Guys Leather Conditioner за подхранване.
Към всеки от вариантите съм добавял и Fenice Leather Protector, като според мен върши страхотна работа като сийлънт.

При мен лично процедурата е CarPro Inside + Chemical Guys Leather Cleaner + Chemical Guys Leather Conditioner + Fenice Leather Protector. Нанасянето отнема около 8-10 часа, като това включва и старателно почистване на интериора преди това.

Като цени зависи от къде и как ще се сдобиете с тях(ако някой има интерес мога да съдействам за по-приятни цени, но нека уговорките са на ЛС, за да не става постът съвсем рекламен). Моят вариант ми излезе на мен близо 300лв но беше отдавна и поръчката от USA си беше приключение. С всеки изминал ден цените в BG стават все по-достъпни. Честно казано най-доброто съотношение цена/качество/лесно използване СПОРЕД МЕН е в решението на Optimum Polymer Technologies.

За воланите процедирам по малко по-различен начин. При тях ползвам почистващ препарат и директно след това Fenice Leather Protector. Идеята е, че независимо от описанието подхранващите препарати правят кожата малко по-мазно стояща. Това не ми харесва за волан и след почистване процедирам по този начин - въпрос на лични предпочитания.

Имам мерак да опитам и Gold Class серията на Meguiar's, но ще изчакам да употребя наличните количества от препаратите кооито имам и тогава. Ще съм благодарен ако някой има отзиви.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Яну 17, 2017 4:01 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 9-5 1.9TiD Hirsch
Купил съм Meguiar's GC Leather Conditioner сега през зимата, но все още не съм го използвал. Ще дам отзиви, но на първо четене мирише страхотно!
На CG използвам шампоаните, тъй като правят страхотна пяна на пистолета.
9-5 има доста хромирани елементи и за тях използвам OPTIMUM POLYMER METAL POLISH. Изключително лесна е за употреба и държи 3-4 месеца.
Малко разводнено стана, но с удоволствие ще се включа в тема, която се отнася както за интериора, така и за екстериора на автомобила. Пък и има доста неща, които да споделя от опит.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 21, 2017 5:01 pm

Аватар

Дайте някой сайт да си поръчам малко козметика за салона , и поосвежа пластмасите.

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-5

Напиши нова тема Отговори на тема