Портал » Начало форум » Saab кафе » Безделие » Нещата от живота

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Простотията по пътищата
МнениеПубликувано на: Пон Апр 13, 2015 7:03 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Saab 9-5 Aero, R.I.P. 9-5 2.2 TiD Vector
За великденските празници направих сефтето на новото аеро на дълъг път по магистрала Тракия. На отиване в събота бях извън големия трафик и беше голям кеф. Заиграхме се с един Кайен, но всичко си беше в рамките на добрите нрави :)

Но днес на връщане се убедих, че е крайно време да се въведат масово видеорегистраторите, като в Русия. Толкова много простотия на едно място отдавна не бях виждал. Някъде около Пловдив вече се беше оформил стабилен трафик с две колони, като лявата се движеше с около 140-160 км/ч. В такива случаи нормалното поведение е да се примириш и да се движиш с колоната със скоростта, която Господ е дал. Тъй като това е един от участъците с лошо състояние на пътя, доста коли избираха да се движат в лявата колона, щото дясното платно е с много по-лоша настилка. И веднага почнаха простотиите - гяволи, които решават, че могат да стигнат по-бързо като изпреварват отдясно и после те засичат за да се върнат в лявата колона.

Кретен №1 - някакво спортно двуврато Ауди, което почна да ми мига отзад при положение, че пред мен има поне 15 коли плътна колона. Игнорирах го напълно. Тоя почна да се опитва да изпревари отдясно, но все не успяваше и на няколко пъти щеше да се цуне с някакъв ТИР. Накрая не му издържаха нервите и изпревари през аварийното платно. Как ми се искаше някой по-голям да беше спрял в аварийното ....

Кретен №2 - Джип Волво с лайняно кафяв цвят. Тоя идиот, въпреки че е тежък и тромав правеше опити да изпревари маздата зад мен отдясно в продължение на около 40 километра. Над 10 опита имаше. Накрая успя на косъм от удар с ТИР, засече една от предните коли и се намести три коли пред мен. И така стигна до София - така и не разбрах защо беше цялотото това напъване.

Кретен №3 - Някакво издухано сребристо BMW комби. Тоя идиот го наблюдавах в огледалото как изпреварваше отдясно на няколко пъти. Накрая се намести отдясно на мен и пред перспективата да се натресе в ТИР, ме засече и се вмъкна на една боя разстояние пред мен. След което продължи в същия дух и изпревари колата пред мен и колата вдясно през аварийното платно. На всичкото отгоре, като ме засече ми примигна с аварийните, т.е. извиняваше ми се :)

Кретен №4 - абсолютния шампион. Черно BMW 520d комби с ЧЕРНИ стъкла. Изпревари отдясно с мръсна газ през аварийното, създавайки непосредствена опасност за движението.

Заключение: Явно е вярно това, което говорят за шофьорите на баварската марка.

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: Простотията по пътищата
МнениеПубликувано на: Пон Апр 13, 2015 7:26 pm

Аватар

Автомобил: Saab 9-5 Aero MY2008
Тема без край... Този месец десетина пъти минах разстоянието София - Пловдив и примери бол - нямам нищо против бързо каращите, но и мен тази простотия и каране като за последно понякога ме побърква. И, за съжаление, масово се среща само по родните "магистрали". Даже сърбите карат по- свястно. Да не ти пука - поне Аерото върви, нали? ;)
P.S Абе това с беемветата се опитвам да не го вярвам, но всеки ден някоя тройка или петица го утвъждава :)

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 13, 2015 7:33 pm

Аватар

Автомобил: saab 9000 cse
В правилника за движение пише,че движението се извършва в крайна дясна лента с изключение,че се прави маневра,а не през цялото време.Карайте така в Германия и ще ви изхвърлят от пътя.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 13, 2015 7:36 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 9000i 2.0T 121kW 12.06.1990г.
http://goo.gl/maps/N6fgv ето тук ме изпревари една Х5 на БМВ :shock: и пред мен ТИР с прикачено полу ремарке :? Хем баир на нагорнище, хем дълъг завой и очаквах отвратителна зверска катастрофа. Това беше 17.03,15г. Следобед към 16:30-17:00h. Добре, че нямаше тежкотоварен автомобил иначе пътниците от БМВ-то щяха още да са ми в главата. :doh: Ако имах такава камера щях да го запиша и да пратя линк на един безсмъртник!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 13, 2015 7:59 pm

Аватар

Забравих да напиша в предният пост,че в чужбина Аварийните светлини означават псувня,а използването на мигачи е извинение и Благодаря.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 13, 2015 8:26 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

S&S написа:
В правилника за движение пише,че движението се извършва в крайна дясна лента с изключение,че се прави маневра,а не през цялото време.Карайте така в Германия и ще ви изхвърлят от пътя.

Този с BMW-то не ми изглеждаше да е чужденец. :) Ама и да е псувал - дреме ми. Много ми е интересно как да използваш лявата лента само за изпреварване при положение, че движението е в две колони. Това, че дясната беше малко по-рядка, едва ли има значение. Имаше си съвсем ясно оформени колони, които се движеха с постоянна скорост, като лявата се движеше с около максимално разрешената скорост или малко над нея! Съгласно правилника изпреварването се извършва само отляво. А за изпреварването през аварийната лента пък въобще нямам думи!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 13, 2015 8:45 pm

Аватар

И аз съм любител на високите скорости и изпреварванията,но като видя такъв на финала ще се види.За един месец из България 15 000 км.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 13, 2015 8:52 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Saab 9-3 - 110kW
S&S написа:

Карал съм така в Германия по аутобана в продължение на стотици километри, като разбира се съм давал път на по-бързо движещите се от мен и никой никъде не ме е изхвърлил, присветнал с фарове, мигачи или да ми е свирнал. Но съм бил в автомобил с немски номера, ако бях с български може би отношението беше да е друго.
А простотията по нашите пътища с лопата да я ринеш, ако се нервиш на всеки идиот то скоро време сам може да имаш нужда от психоаналитик, а недай си боже и от психиатър. Същите тези идиоти отдавна имат нужда от последния специалист. :wink:
И понеже се са празнични всички 40 дни след Велик Ден!!!
Христос Воскресе на Всички.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 13, 2015 8:53 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

А ето нещо от днес, в тоя случай видеорегистратора е свършил работа.
http://pik.bg/%D0%BA%D0%BE%D1%88%D0%BC%D0%B0%D1%80-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%8A%D1%82%D1%8F-%D0%BF%D1%81%D0%B8%D1%85%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D1%82-%D0%B7%D0%B0%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%B0%D0%BB-%D0%BC%D0%BE%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B2-%D0%BA%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%B4%D0%B5%D1%84%D0%B8%D0%BB%D0%B5-%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-news315480.html

Ето и само видеото
phpBB [video]

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 13, 2015 8:58 pm

Аватар
модератор

Автомобил: SAAB 9-5 Aero MY'05
Ето нещо във връзка със случая: http://struma.bg/news/49286/1/1/Eto-go- ... efile.html Дано не се стига до такива случаи вече.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 13, 2015 9:05 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-3SS MY'05 DevilTune /900NG 2.0 MY'97
Ibraim написа:
Ето нещо във връзка със случая:....

http://www.novini.bg/news/277325-%D1%88 ... BE%29.html

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 13, 2015 10:09 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Red Devil RIP! 9000 2.3T auto
Аз вече спрях да ги обсъждам тези случаи на страниците на форума или ФБ, Те са толкова много и постоянни, че по-добре да не си ги припомням и да се нервирам отново.
А за Германия ми се е случвало да попадна в лява лента на участък без ограничение и то с трафик, какъвто не можем да си представим у нас. Залепени през 5м, всички се движат с 200-210км/ч и още по-неприятното е, че на същата дистанция се движи и съседната лента, само че със 130км/ч. Как аджеба да се престроиш :shock:
А инак е много изнервящо всички наредени в ляво и с 5км над ограничението и изпреварване на десния около 7-8 мин. В аварийната НЕ, но отдясно се е налагало да го правя и аз, защото някой си "бай х*й" решил че той се движи с ограничението (ама по неговия скоростомер) и никой няма право да нарушава закона.
Виж в дни като днешния е безсмислено, защото след 200м случката се повтаря.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 13, 2015 10:25 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Red_Devil написа:
..........но отдясно се е налагало да го правя и аз, защото някой си "бай х*й" решил че той се движи с ограничението (ама по неговия скоростомер) .....................

Дидо, съгласен съм, че понякога се налага заради някой такъв "бай х.й", който се движи самостоятелно в лявата лента, но в случая става въпрос за цяла колона от такива, които се движат със 140-160 и е направо безумие и безсмислица да святкаш и да изпреварваш отдясно, след като не ти направят път. Караш си в колона и толкоз.

Както и да е ... след като видях видеото с голфа и моториста, днешните ми приключения ми се виждат просто ташак работа. :shock:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 13, 2015 11:12 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Red Devil RIP! 9000 2.3T auto
За това и написах това,
Red_Devil написа:
което незнайно защо пропусна.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 13, 2015 11:15 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Red_Devil написа:
За това и написах това,
Red_Devil написа:
което незнайно защо пропусна.

Е-е-е Дидо, не съм го пропуснал ... Ама и ти си един перфекционист, чак мене ме биеш ... :alkohol

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Saab кафе » Безделие » Нещата от живота

Напиши нова тема Отговори на тема