Портал » Начало форум » Saab кафе » Безделие » Полезно

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Пазаруване от AliExpress
МнениеПубликувано на: Нед Апр 10, 2016 10:00 pm

Аватар
Отстранен
Отстранен

Да попитам колегата изтребител,за колко време са му дошли нещата?Аз си харесах два стикера за врата,пише срок на доставка 25-30 дена.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Апр 10, 2016 10:37 pm

Аватар
Nautilus Pompilius
Nautilus Pompilius

narlah написа:
Знам че има някакъв необлагаем минимум при който нещата идват директно при теб. А какво става като го минеш?
Тая приставка дето замества радиото - double din-a например - освобождаваш ли я от митници ?
И ако да - колко тежка е процедурата ?

Ами... няма логика в действията на Агенция митници. Подозирам, че зависи от размера на кашона на пратката, страната, от която се изпраща, описанието на самия пакет и ... късмет
Получавал съм поръчки на стойност над $250 на адрес и съм ходил на Веслец да освобождавам пратка за $17
На Веслец е относително леко - като правило ДДС-то се изчислява на момента, понякога има и някакво лично отношение. На аерогарата е по-тежко - иска се EORI (може да се извади на място), но не помня да съм прекарвал под 2 часа там. Основно съм освобождавал пратки, които идват с DHL от страни извън EU, в частност от Aliexpress

Огата написа:
Да попитам колегата изтребител,за колко време са му дошли нещата?Аз си харесах два стикера за врата,пише срок на доставка 25-30 дена.

Тук мога да се включа и аз - пак няма логика. Като правило е между 3 и 4 седмици, но съм имал 2-3 пратки, които пътуваха по 60+ дни
Според един от продавачите в последните седмици яко са затегнали мерките за сигурност и се сканира абсолютно всяка пратка, без значние от размера й

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2016 9:56 am

Аватар

Автомобил: 93 MY99г 2.2TiD-150hp;9-5 Aero MY01
По спомен на Веслец отиват пратките от обичайните пощенски организации, на летището от куриери като DHL
Пратки на стойност под 30лв уж нямах ДДС. Някои стоки са освободени от мито или мито се налага над пределена стойност (примерно над 200 лв) - до колкото знам зависи от стоката - трябва да се гледа по митническите тарифи.

Поне електрониката като телефони и т.н. не се облагаше с мито.
Обикновено при поръчка на електронки за около 1 от 3 пратки ме викат в митницата да плащам ДДС.

При посещение в митницата тъй като често е записана сума около 5-10 долара, за да не бъде обмитявано, митничарите се заяждат и искат разпечатка от платежната система. В моя случай разпечатко от PayPal където да се вижда на каква цена е купено устройството. Начисляват на момента ДДС по днешния курс и така. Това не ги спира пак да решат ако не им харесва цената да обложат по някой от сравнителните им списъци до колкото съм чувал, но не ми се е случвало.

При добра подготовка съм отивал 15-на минути преди началото на работното време на митницата на Веслец, обслужвали са ме и съм приключвал малко след като на практика им започва работното време! Последните 4 пъти са ми правили основно позитивно впечатление.

Има опция да се освобождават пратки като услуга от пощенската станция на митницата, но за да стане трябва на тях да им се изпрати разпечатка за плащането ... по факс ... след обаждане по телефона ... и има и някакви такси.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2016 10:36 am

Аватар
Remove before flight
Remove before flight

Автомобил: ex 9000, 9-5 2.3 aut. Devil Performance
За колко време идва е много относително, обикновено дават 45 до 60 дни. Рекорда за пристигане досега е бил 16 дни. Но... като влезеш да си проследиш пратката, ако е застрахована, забелязваш, че на 8-ия 10-ия ден е записана на летище София и оттам започва мъката. Може да дойде след две седмици, а една поръчка дойде след ТРИ месеца, след като ми бяха възстановили парите вече. Просто с нашите пощи е нещо страшно, ако пък пратката е обикновена, може и да не я видиш никога, защото не се следи(две не ми дойдоха, все пак от около 90 е поносимо:-) ) Ако пък искаш да пуснеш жалба за загубено, отговора беше - Ааа, ние сме клон тук за града, със софийския клон нямаме нищо общо. - Направо ме застреляха в десетката! Български пощи е едно, независимо в кой град е!
Но обикновено пратките идват след 3-5 седмици.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Май 10, 2016 9:20 pm

Аватар
Remove before flight
Remove before flight

Днес ми дойдоха и мрежите за багажника, а трябваше да дойдат преди сбирката.

http://www.aliexpress.com/item/Hot-Sale ... 43155.html

http://www.aliexpress.com/item/85x32cm- ... 45485.html

Първата мрежа е за пода на багажника:
Изображение

Изображение

Втората мрежа/чанта/ е изправена:

Изображение

Има два варианта за долен захват, единият е на номер 1 горе и номер 1 долу, но мрежата не е изпъната/горната снимка, маха се пластмасовото чопче 1- долу и се слага диск 1- горе, даден в комплекта/.
Вариант две - номер 1 горе и номер 2 долу/халката на пода държи и двете мрежи/.

Изображение

Вариант 2, мрежата е изпъната:

Изображение

Като знам колко струват тук и колко от братята китайци... си е направо без пари! :D

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Дек 29, 2016 6:06 pm

Аватар
Remove before flight
Remove before flight

Скоро някой да е пазарувал за по-големи суми, защото едни познати ми казват, че от 2-3 седмици всичко над 30лв. се обмитявало и трябвало да се ходи до митницата да се освободи лично?!?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Дек 29, 2016 7:31 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 9-5 2,0t - Deviltune
Iztrebitel написа:
всичко над 30лв. се обмитявало и трябвало да се ходи до митницата да се освободи лично?!?

По закон е така, от 30 лева (20 евро) до 150 евро се дължи ДДС, а не мито.
За стоки до 150 евро, мито не се плаща. Обаче плащаш ДДС (20%) за всяка стока надхвърляща 30 лева като себестойност. Според последните промени в Закона за ДДС (точка 12а от алинея 1 на член 58 от ЗДДС), които влязоха в сила от 1 януари 2010 г. няма да се плаща ДДС, ако стоките са на стойност до 30 лв. За стоки над 150 евро се дължи мито и ДДС.
По разни сайтове може да се набави онфо или в сайта на агенция "Митници".
Ако нямаш EROI номер, там ще ти извадят в митницата, нещо като митническо ЕГН.
http://customs.bg/
http://shipito.bg/blog/%D0%BC%D0%B8%D1% ... %B0%D1%89/

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Дек 29, 2016 8:11 pm

Аватар
Remove before flight
Remove before flight

Лошооо, мисля да поръчам това:
https://www.aliexpress.com/item/HOSINGT ... 264.xElCdR

https://www.aliexpress.com/item/CORP-Si ... 271.xElCdR

- но като гледам в ebay цените, май от тук ще ги поръчам.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Дек 30, 2016 6:48 pm

Автомобил: 9-5 Aero '02
Да споделя моите наблюдения относно пратките.
Това дали ще мине през митница зависи главно от изпращача - дали е физическо или юридическо лице.
Физическо - физическо не ги пипат от митницата и директно си пристигат в пощата без значение от стойността. Аз съм получавал техника за над 1000 лв в пощата, без да минава през митница, НО само ако е изпратена по пощата.
Ако доставчика е DHL - задължително минава през митница!
Ако изпращаче е юридическо лице - пак митница. До сега от всички големи авто магазини са ми минавали през митница, без значение от стойността (IronRock, RockAuto, Partsforsaabs и т.н.).

В алито търговците са светнати и винаги изпращат като физически лица (над 90% от случайте), както и за по-скъпите неща винаги предварително се разбирате за декларираната стойност.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Дек 30, 2016 9:51 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-3SS MY'05 DevilTune /900NG 2.0 MY'97
Извън темата:
FDevil написа:
......До сега от всички големи авто магазини са ми минавали през митница, без значение от стойността (IronRock, RockAuto, Partsforsaabs и т.н.).

http://www.partsforsaabs.com през митница, до България ли това?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Яну 03, 2017 3:29 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-5 2007 2.0t, 9-3 2007 1.8t
Точно заради тези моменти аз избягвам да купувам от Китай директно, а гледам ако може през UK да мине, голяма част от нещата в Али-то ги има и в ибей. Цената може и да е различна, но за неголеми неща си струва да си спести човек разправиите.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Яну 03, 2017 3:39 pm

Аватар

Автомобил: 93 MY99г 2.2TiD-150hp;9-5 Aero MY01
Има и ту-таме някои продавачи, които са намерили трикове за прескачане на митница.
Примерно от продавача top one trading ако се поръча с DHL го пращат първо до UK, минава митница и после от там ти го пращат на тебе. 25 долара по-скъпо, но не минава митница и идва за 5-10 дни директно на вратата. Но са само телефони.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Яну 03, 2017 6:13 pm

Аватар
Remove before flight
Remove before flight

Договорих се с продавача за малкия комплект да го пише 15$ вместо 38 и да го пусне като частно лице. Сега ще преговарям с другия да видя с колко може да намали, и наполовина да е, пак е нещо. Пък като дойдат ще пиша пак.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Яну 03, 2017 8:55 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 9-5 2,0t - Deviltune
Питайте дали ползват услугите на:
http://www.yw56.com.cn/english/index-en.asp

Iztrebitel написа:
Договорих се с продавача за малкия комплект да го пише 15$ вместо 38 и да го пусне като частно лице.

Ако опреш до митница все пак, там ще ти искат платежното, дали от paypal или там както си платил, разпечатано копие от твоя акаунт.
За това е най-добре да се плати на два пъти една стока, като си се договорил предварително с продавача и на митницата разпечатваш едното и го показваш.
Твоят вариант по принцип не хваща декиш, поне при мен беше така.
Дано при теб се получи.

Последна промяна HURRICANE на Вто Яну 03, 2017 11:07 pm, променена общо 1 път
Обединяване на мнения.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Яну 03, 2017 10:10 pm

Аватар

Автомобил: 9-3 2002 2.2 tid
От Алито каквото съм купувал досега, не ми се е налагало да плащам ДДС. Телефона ми е от един китайски сайт, и за него не съм плащал нищо. Няколко месеца по-късно поръчах от същия сайт, телефон за жената и за него платих около 30-тина лева, защото пакета беше с обявена стойност.
Купувал съм си няколко пъти уиски от Германия, Франция и Испания през ebay.com и на пакета даже и не пише какво съдържа. Веднъж си купих от Япония, японско уиски (пак през ebay.com)..... малиии голЕма разправия с митница Г. Оряховица. Добре че един техен служител излезе разбран човек, та ми прати една декларация - пълномощно към Български пощи, та ми го донесоха до вратата :laughing
Идеята ми е че каквото се поръча от ЕС, няма проблем и не се декларира, а от страни извън ЕС, всичко се проверява и се освобождава от митница, така че внимавайте какво поръчвате.

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Saab кафе » Безделие » Полезно

Напиши нова тема Отговори на тема