Портал » Начало форум » Saab кафе » Безделие » Полезно

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Задаващия се и рекламиран "черен петък"
МнениеПубликувано на: Сря Ное 25, 2015 8:15 am

Аватар

Автомобил: Saab 95 2.3t
Добро утро , снощи попаднах на рекама за предстоящия "черен петък" за търговската верига на Емаг , стана ми интересно какво биха предложили и разгледах сайта им и останах потресен :twisted: в момента цените им са с около 20% нагоре . Търся си обектив и сравних цената на този който искам да си купя , цената му във който и да е друг магазин е 350лв а господата му търсят 420 .... стана ми интересно и реших да сравня цените на други стоки които наскоро съм пазарил или разглеждал и о чудо всичко е със мин.20% нагоре. Ако някой иска или му предстои покупка на някаква техника да не им се връзва на евтините номера !!!! За пореден път се убеждавам че тук всичко е с цел да ти смъкнат кожата , а наскоро правиха гръмки изказвания за това видите ли как едни хора щели да следят за нелоялни търговски практики за коледните празници !!! Така че колеги внимавате с предстоящите прИмоции .

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: Задаващия се и рекламиран "черен петък"
МнениеПубликувано на: Сря Ное 25, 2015 8:44 am

Аватар

Автомобил: SAAB 9-5 2,0t - Deviltune
maikallllll написа:
търговската верига на Емаг разгледах сайта им и останах потресен ...

Един път съм пазарувал от там и се наложи да върна нещо, дори неразопаковано....
Няма да описвам одисеята и кореспонденцията в продължение на 2 месеца, докато си получа парите.
Отделно надутите им винаги цени.........
Зачеркнал съм ги от списъка с магазини, от които бих пазарувал.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 25, 2015 9:02 am

Аватар

Автомобил: Saab 9-5 Aero, 9000 2.3 noTurbo
Да нямат връзка с jar computers :
https://www.jarcomputers.com/p/MNLCLG27 ... ?ref=c_145
http://www.emag.bg/monitor-27-68-58-cm- ... DCDVZMBBM/

цената е 1:1 в момента.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 25, 2015 9:48 am

Аватар

Автомобил: 9-5 b235R
Всеки преценява какво и на каква дцена да пазарува. Някои хора си правят сметката след като познават пазара и видят реално ниска цена, други се увличат по мащабни рекламни кампании в червен и жълт цветове с различни цифрови стойности в дизайна. Казвам "дизайн" - защото отстъпките в подобни кампании могат да се разбират само като част от дизайна на дадена кампания.

Точно Е-Mag е oсъждана няколко пъти в предходни кампании, че играе нечестно и заблуждава потенциалния клиент с реклама извън правилата за електронна или не търговия в България, съобразно ЕС. Въпреки това, при милиони левове печалба чрез такава "черна" за потребителя кампания, фирмата няма нищо против да си плати наложените санкции юи да продължи със същата стратегия.

Клиентите са тези, които допускат това да се случва.

Миналата година срещнах пост в който някой обясняваше, как даден телефон там с -40% отстъпка, струва с няколко лева повече отколкото на най- скъпия друг електронен магазин. Сметнах го за негативен пост с цел сваляне на масовия рейтинг, понеже всеки в днешно време може да направи бърз колаж и да покаже нещо невярно.

Отворих сайта и наистина беше така - не един, а няколко модела от различни серии, които бяха обявени с най- ниска цена (съответно най- висока отстъпка), бяха на цени на които като напишеш модела в google първите няколко разлутата в страниците бяха по- ниски, а те винаги са от случайни или не елетронни търговци в сферата. При операторите същите апарати бяха също толкова евтини, общо взето - почти нямаше място на което да ги намериш за по- висока цена от НАЙ- НИСКАТА, обявена в Е-mag.

Това, дори ако допуснем че е грешка, не бе поправено от администраторите на сайта не няколко часа а дори няколко дни. Не е било грешка :)

И така накратко- подобни движения, заедно с информацията за лош контрол при рекламация, нулева заинтересованост при комуникация с фирмата по даден уточнващ въпрос, както и различни "потоци" по които стигат стоките до тях (поръчваш парфюм на добра цена - идва "тестер" която трудно би разбрал че е такава, но там където ги продават със подобен статут също са на по- ниска цена но поне няма опаковка и етикети или си пише "тестер") и други примери, ме карат да нямам вяра на нищо цветно на екрана и да не чувам нищо гръмко в медийните им реклами.

Иначе, познавам се лично с доста момчета в Еконт- Варна, и честно казано треперят в периода на предстоящата кампания на Е-маг. Спукват се от работа и от това да доставят техни поръчки, направо стават луди и разногледи. Казват, че кампанията само на Емаг поглъща около 85% от целият им ресурс за съответната седмица.

Е, фирмата Е-маг ли е "глупава" или клиента допуска да бъде такъв?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 25, 2015 10:35 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-5 AERO'03 10x to the Devil
Просто маркетингът им работи правилно. В България винаги ще има потребители, които да се хващат на една и съща въдица пак и пак. Затова тук е раят на некоректните търговци.
Хубавото е, че който знае и мисли, може бързо и лесно да си направи сметката какво и откъде да купи.
На такива кампании за отстъпки вярвам само на търговци от чужбина.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 25, 2015 11:53 am

Аватар

Автомобил: 93 MY99г 2.2TiD-150hp;9-5 Aero MY01
Има и изгодни неща понякога, но рядко и малко като бройка.
Общо взето трябва да се гледа по всичките сайтове по-продължително при избора и изобщо да не се обръща внимание на процента намаление.
Точно емаг редовно държат стоките на по-висока цена по 1-2 месеца, за да ги намалят с XX% до пазарната.

Но има и изгодни. Като взимах телевизор следях пазара около два месеца и там го взех на горе-долу същата цена като в разните технополиси и техномаркети, но с подарък стойка за стена и беше чисто нов. В другите магазини беше на същата цена или малко по-малка, но като по-стар модел имаше само мостри и предпочетох по-голямата вероятност за не-мострена бройка.

Но повечето време идва по-скъпо от емаг и хората се полъгват по рекламата.

Като цяло месец и половина - два преди заветния черен петък цените ги вдигат доста по различни вериги (гледам перални сега) и на въпросния петък ги свалят на голяма промоция до цената преди завишаването ... и народа се избива да купува.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 25, 2015 12:28 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Saab 9-3 - 110kW
За всяко нещо си има период през годината когато е най-изгодно да се закупи.
И това е периода когато дадена стока се търси най-малко, а това не е около големите празници.
Така, че това "черен петък" е поредната маркетингова стратегия като "коледа" и т.н.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 25, 2015 2:13 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Saab 9-5 ARC 2.0t (MY 2002)
Не са само е-маг.
Имал съм лош късмет с телефон, купуван от китайски сайт (Ali Express) миналата година на Черен Петък. След даване на ремонт на чисто нов апарат, се оказа рециклиран с липсващи модули и счупена/огъната платка.

От тогава приключих с пазаруването на скъпи стоки на промоция от китайски сайтове. (знам че ще ми дадете пример за пезпроблемно пазаруване, но аз си изпатих и за мен въпроса е решен).

Просто трябва да се внимава. И да се прави едно малко по-добро проучване в няколко сайта поне.

Никак не съм excited за предстоящия черен петък.

Saab 9-3, 2.0t, 1998 --> Saab 9-5, 2.0t ARC, 2002

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 25, 2015 4:47 pm

Аватар

Автомобил: 93 MY99г 2.2TiD-150hp;9-5 Aero MY01
AliExpress е малко като Ebay - всичко има там от всякакви продавачи и ако цената е твърде добра да е истина ... вероятно не е истина!

Има и съвестни и добри продавачи там де, но далече не са всички и съм чел много оплаквания точно за рефърбишд телефони и подобни неща.
Но знам и за някои продавачи, които се водят много добри и хората са доволни. Примерно за Xiaomi телефони една купчина хора си купиха вече от Top One и освен някое и друго леко забавяне не съм чул за други проблеми.

Докато има китайски сайтове при които въпреки че аз имам множество безпроблемни покупки вече съм се наслушал за проблеми при други хора.
Този черен петък се очертава да не пазарувам ... също като предния.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 25, 2015 10:19 pm

Аватар

Автомобил: 9-3 2002 2.2 tid
Ние вкъщи сме на тема "бебешко легло". Та ровим си ние из сайтовете, харесваме си едно за "черният петък", но най-отдолу в описанието пише, че модела се изработва по поръчка и НЕ подлежи на връщане. Доколкото знам, според закона за електронната търговия, всяка стока закупена от е-търговец, може да бъде върната в 15 дневен срок. Та сега се чудим да го поръчваме или не. Вие какво мислите, има ли търговеца право да поставя такива условия?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 25, 2015 10:27 pm

Аватар
Remove before flight
Remove before flight

Автомобил: ex 9000, 9-5 2.3 aut. Devil Performance
Извън темата:
По-добре си го изберете на живо. Ние вече сме с това: https://www.google.bg/search?q=%D0%B4%D ... 39#imgrc=_ :D

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 25, 2015 10:40 pm

Аватар

Автомобил: 9-3 2002 2.2 tid
Извън темата:
Ние тепърва започваме :lol: тъсиме ей такова https://www.google.com/search?q=%D0%B1% ... 0%BA%D0%B0

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 25, 2015 10:55 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 9-5 2,0t - Deviltune
wasaby написа:
Извън темата:
Ние тепърва започваме :lol: тъсиме ей такова https://www.google.com/search?q=%D0%B1% ... 0%BA%D0%B0

Ако имаш камина е подходящ избор, след година, година и половина ще имаш с какво да я запалиш.
Вземи нещо практично, като:
http://www.brevi.eu/en/prodotti-prima-infanzia/lettini/
където и да тръгнеш, това легло се сгъва и събира, отива в багажника и детето ще се чувства винаги добре в него.
Ние ползвахме тази марка и сме адски доволни.
Модела беше нещо такова:
http://www.brevi.eu/en/prodotti-prima-i ... vel-b.html
и си имаше поставка, която служеше за повиване на новородено.
Беше и си е практичен избор.
http://www.bebelandia.bg/product/22081/ ... hnost.html

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 25, 2015 11:18 pm

Аватар
Remove before flight
Remove before flight

Автомобил: ex 9000, 9-5 2.3 aut. Devil Performance
http://www.bebelandia.bg/category/49/sg ... spane.html - с подобно бяхме и ние - много е удобно и практично, при положение, че постоянно пътуваме, сгънато е 30х30х120, след време го оставяте в ъгъла и чакате следващото. :wink:

-малко се отклонихме от темата. :goodheart:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Ное 26, 2015 12:41 am

Аватар

Автомобил: Saab 9-3 2.2 115 hp,Saab 9-5 AERO 2000
Maikalllll, специално за EMAG мога да ти кажа само че последния им черен петък сравнявах телевизорите. И се оказа че в магазини като технополис и техномаркет без намеление бяха със 100 лева по евтини. После гледах за фотоапарати(ти знаеш кога купих моя) и докато ги разглеждах имаха намаление отново на някои от тях, оп и изненада отново доста по скъпи дори от технополис и техномаркет, което е смешно при положение колко комерсиални магазини са. Така че EMAG за мен отдавна не съществуват. По-добре на черен петък в Техноманиите от колкото в EMAG.

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Saab кафе » Безделие » Полезно

Напиши нова тема Отговори на тема