Портал » Начало форум » Saab кафе » Безделие » Полезно

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: За една по-хубава и по-чиста София
МнениеПубликувано на: Пет Фев 05, 2010 2:27 pm

Аватар
my smile is a rifle

Автомобил: 900NG 2.0t Deviltune custom stage/Svinson
Не е истина просто...
Вярно, не става дума за дупки, а за огромно парче лед, дебело около 5-6 см и дълго 4 метра, което стърчи на 40 см над покрива на офиса. Точно над входната врата и голяма част от тротоара... и всеки момент ще падне.
Понеже няма никакъв достъп (последният етаж е таван без прозорци), някой спомена, че пожарната сваляла подобни опасни образувания. Звъннах на инспектората, откъдето ме препратиха към гражданска защита тел. 112.
Служителката бе много любезна и записа сигнала ми. Целият ефект се развали от факта, че ми се обади около десетина минути по-късно, за да ме уведоми, че Гражданска защита ходела и се занимавала само с обществени сгради, с частни - не. На въпроса ми какво ще стане ако не дай си боже това нещо падне върху някого и го претрепе, ми бе отговорено "ох, дано да не става". Значи гражданството да си се оправя частно и да не занимава гражданската защита. :shock:
Добре, по улицата, която е синя зона са паркирани коли и хората са си заплатили за което. Когато въпросното парче лед падне, то ще причини доста щети поне на две МПСта. Само дето силно се съмнявам, че Паркинги и гаражи ще поемат отговорността за тях... Чудя се дали пак да не тормозя инспектората или кого?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Фев 05, 2010 4:46 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-5 2007 2.0t, 9-3 2007 1.8t
Така е, спасението на давещите се е в ръцете на самите давещи се. Нали на последния етаж няма прозорци? За всеки случай отворете прозорците на предпоследния етаж, след това се запасете с камъни с различни размери и започвайте да замеряте. Или ще съборите леда, или ще нацелите все пак някой прозорец, или ще си докарате някоя контузия... Важното е екшън да става :wink:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Фев 05, 2010 5:47 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-5 AERO'03 10x to the Devil
В тая връзка да ви каже днес Павел (OLI) пред какво се изправихме в най-лявото платно на Цариградско, точно преди да се качи до автосалона на Тойота - оргомен ров по цялото платно, завършващ със стърчащ срещу посоката на движение асфалт! Така че внимавайте като пилотирате там, добре че днес се вмъкнахме между трафика в другите платна.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Фев 05, 2010 6:25 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9000 CDE 1996 Custom Stage by Red_Devil
arienrod, купуваш си една въздушна пушка с мин 350 м/с, запасяваш се със сериозно количество чашки (за предпочитане със стоманен връх), зареждаш се на прозореца и започваш......ползите са минимум 2 :
1.Сваляш - рано или късно - ледената висулка.
2.Научаваш се да стреляш и погваш висулките и по съседните покриви.
Естествено това се прави като отцепиш квартала. :-)
Рисковете са както при камъните на kaution.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Фев 06, 2010 8:59 am

Автомобил: 900i 1985; 9000 CSE 1993; 900 turbo 1993
Познавах една баба, австрийка, омъжена за наш лекар. През седемдесетте изпртили сина си да учи във Виена. Младежа бил на тротоара, от покрив се откъртва парче лед и го оставя на място.
Хубаво ще е ако някой работещите или живеещи в сградата огради с лента опасния участък, голяма беля може да стане.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Фев 10, 2010 10:16 am

Аватар

Прашка, ловна за 10 лева и торбичка с лагерни сачми, различен калибър, също вършат работа, а е и забавно.. И безшумно! Не стреляйте безразборно по улиците с пуцалки.. :D

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Фев 11, 2010 5:00 pm

Аватар

Автомобил: 9000 CS 2.0t, MY 96
Щото с прашка и съчми от лагер е безопасо :)

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Фев 11, 2010 5:08 pm

saab-club.com member
saab-club.com member

saab написа:
Глобул не са толкова зле. Виж MTel по отношение на обратна връзка са гола-вода. Всеки път за дреболия да се обадиш, и минават 10-на минути докато се свържеш с някой... който евентуално вече си го отнася :lol:

Недей така за любимия клиент, че двама от членовете на клуба още щяха да карат самара и вартбург!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Фев 11, 2010 5:08 pm

saab-club.com member
saab-club.com member

arienrod написа:
Не е истина просто...
Вярно, не става дума за дупки, а за огромно парче лед, дебело около 5-6 см и дълго 4 метра, което стърчи на 40 см над покрива на офиса. Точно над входната врата и голяма част от тротоара... и всеки момент ще падне.
Понеже няма никакъв достъп (последният етаж е таван без прозорци), някой спомена, че пожарната сваляла подобни опасни образувания. Звъннах на инспектората, откъдето ме препратиха към гражданска защита тел. 112.
Служителката бе много любезна и записа сигнала ми. Целият ефект се развали от факта, че ми се обади около десетина минути по-късно, за да ме уведоми, че Гражданска защита ходела и се занимавала само с обществени сгради, с частни - не. На въпроса ми какво ще стане ако не дай си боже това нещо падне върху някого и го претрепе, ми бе отговорено "ох, дано да не става". Значи гражданството да си се оправя частно и да не занимава гражданската защита. :shock:
Добре, по улицата, която е синя зона са паркирани коли и хората са си заплатили за което. Когато въпросното парче лед падне, то ще причини доста щети поне на две МПСта. Само дето силно се съмнявам, че Паркинги и гаражи ще поемат отговорността за тях... Чудя се дали пак да не тормозя инспектората или кого?

Не падна ли вече?

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Saab кафе » Безделие » Полезно

Напиши нова тема Отговори на тема