Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-7X, 9-4X

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: 9-3X
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 16, 2009 8:12 pm

Аватар
Just Married
Just Married

Автомобил: 9-5 LeGo Deviltune, Mini Cooper S
А така! Минавам аз по редовния си маршрут и какво да видя в "нашия" шоу рум... 93X в прекрасния glacier gray цвят.

Изображение Изображение

Изображение Изображение

Изображение Изображение

П.П. Не коментирайте качеството на снимките - Nokia N73 Music Edition

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: 9-3X
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 16, 2009 11:47 pm

Аватар

Автомобил: saab FUGM
Не мога да разбера какво им въздишате по тея ....Хайде да се опитаме да сме дружелюбни :wink:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 17, 2009 8:27 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-5 2007 2.0t, 9-3 2007 1.8t
Никой и не очаква точно ти да разбереш, пък и много се съмнявам Сааб да са се надявали най-вече на теб за продажби. Щом Анди е докарал тук такъв, значи си има едно наум, оставете хората да си вършат работата.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 17, 2009 8:43 am

Аватар

Автомобил: SAAB 9-5 R.I.P,9-11 TT,9-5 Aero Deviltuned
Цитат:
пък и много се съмнявам Сааб да са се надявали най-вече на теб за продажби

:rofl:Със сигурност Сашо си е купил повече Сааби от повечето от нас.
Нали се сещате ,че има огромна разлика да си бръкнеш в собствения джоб за да си купиш,макар и употребявана кола от това да ти я дадат от службата.
От целия форум,ако се не лъжа само 1 човек си купи нова кола,така че никой тук не е от потенциалните клиенти. :wink:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 17, 2009 8:53 am

Аватар
turbo cornpressor
turbo cornpressor

Автомобил: 9000 CDE Nordic, 9-5 Vector Combi
Док, грешиш. Мога да изброя във форума регистрирани поне 20-на души, които са си купили нови сааби, та някои от тях и повече от един. Това, че тези хора не пишат, а само четат не ги прави по-малко фенове от нас.

Ако ползвате за еталон кой колко Сааба си е купил, тогава има друг човек в България, който е на първо място по брой закупени Сааби. Но нека да броим все пак брой лични автомобили през годините (не с цел бизнес), а тук няма кой да бие Ясен!

2saba написа:
Не мога да разбера какво им въздишате по тея ....Хайде да се опитаме да сме дружелюбни :wink:

Сашо, нали разбираш, че без тези нови модели бъдещето на Сааб просто е невъзможно. Затова... нека се опитаме да бъдем по-дружелюбни
:please

Изображение
Where the 900 fits in!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 17, 2009 9:27 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

DoctorPhill написа:
Нали се сещате ,че има огромна разлика да си бръкнеш в собствения джоб за да си купиш,макар и употребявана кола от това да ти я дадат от службата.

Всъщност Док разлика няма. Ако си фен и искаш такава кола дали ще предпочетеш фирмата да ти купи точно такава нова, а не Ауди например, ако ти изпадне възможност или ще събереш стотинки и ще си купиш употребявана е все тая. Или си фен или не си. А да си фен само на някой модел на някоя марка - ами ОК, ама няма смисъл да плюеш по всичко останало, всеки си има вкус и предпочитания. И пак ще повторя за неразбралите, че колата не е само двигател...

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 17, 2009 9:33 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9000 2.3t Anni F(reak)P(erformance)T(une)
Страхотен е ! Ще мина да го разгледам на живо, ако не са го продали вече .... то такава стока едва ли застоява ;)

Leave the General behind 'cause
It's your time to shine
And ooh we're gonna make it

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 17, 2009 9:40 am

Аватар
Just Married
Just Married

Чест и Почитания!
Не че искам да ви преча на спора, но аз пуснах снимките, просто защото някой може и да не разбере, че има 93х в София, а да е искал да го види. Нарочно не писах личното си мнение за колата, за да не стане това, което всъщност почна да става. Има някои настина много добри решения. Пример: поставката за чашката до дисплея е с по-малък отвор и е направена по-интересно от предишните; Копчетата за прибиране на огледалата са по-малки и са изнесени на предната лява колона до управлението на самите огледала... и т.н. Запазете спокойствие, разгледайте снимките, ако искате и също така ако искате отидете до шоу рума. Надявам се да не се започне спор кой е по-по-най сааб-ер.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 17, 2009 9:49 am

Аватар
turbo cornpressor
turbo cornpressor

Backo, спокойно! Дори и да дойде някой да иска колата веднага, няма как да стане: това е автомобила, който съм докарал за Пловдивския панаир.

Изображение
Where the 900 fits in!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 17, 2009 10:52 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Оли, според мен нещата които изброи са си същите като на обикновения Спорт Седан, ти може би ги сравняваш с 9-3 от по-старото поколение. Да не остане някой с впечатление че 9-3х е различен от 9-3СС...

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 17, 2009 11:03 am

Аватар
Just Married
Just Married

По-скоро го сравнявам с 95. Не съм сядал в 93SS. При Хикс-а липсва лампичката за коланите, което е странно решение според мен. Би било яко, ако се добави и лампичка "Пушенето забранено" като в самолетите. :lol:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 17, 2009 11:33 am

Аватар
my smile is a rifle

Автомобил: 900NG 2.0t Deviltune custom stage/Svinson
Добре де, нищо против дружелюбността, но какво излиза - всички онези, които не изпадат във верноподанически трепет при вида на новата концепция на компанията - да не пишат, така ли?
Въпрос на вкус, но намирам линията на последното "анивърсъри едишън" за доста по-привлекателна, не толкова чийп и пластмасова. :tomato:
А и като цвят "фюжън айс" бе доста добро попадение...
Искам да кажа - тогава се обръщах на всеки билборд рискувайки да си докарам ППТ, което едва ли ще се случи когато изтипосат новата 93ка. (Добре де, онова си беше кабрио... добре де - сега ще се намали риска да предизвикам ППТ :goodheart: )
Все пак Оли е прав - няма да е зле да се види и на живо - може снимките да са виновни...

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 17, 2009 12:18 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 9-5 R.I.P,9-11 TT,9-5 Aero Deviltuned
:rofl: Аз не съм казал,че не ми харесва,де факто!Комбитата с 2но предаване са добър заместител на ред-нек мечтата SUV.На панаира ще ида да я видя и аз разбира се.
Колата не е само двигател,сигурно е така,но има марки които са станали известни с двигателите си .Сааб беше от тях.Трябва ли да напомням,че 9000 което е симпатична,но в никакъв случай красива кола е станало известно и е на почит заради маратонските си постижения.Колко-200000 ли навъртя без да спре?
Субарутата или първите 911 да не би да са комфортни или с невероятен външен дизайн?
Така,че винаги за част от нас един мотор от Опел,Алфа или Холдън сложени в Сааб ,дизелов мотор от Мондео в Джаг и тн. ще предизвикват недоумение.
Купето,окачването и материалите в салона едва ли са с драстично по-добро качество от което и да е Ауди примерно от същите години,така,че за тези които обичат да шофират колата е първо двигател.
Това ,тези дето не са си пестили стотинките и нямат собствена кола не го разбират. :wink:
Какво се предлага зависи от търсенето,живот и здраве когато един ден Кьонитата стабилизират компанията ще се появят и "небюджетни" модели,коли играчки за феновете.Когато този светъл ден настъпи вместо с часовници и компресорни Мерцедеси ще си лекуваме есенната депресия с новия модел на Сааб.За да настъпи тоз Бел Епок по-рано,купувайте дизелите съвестно и последователно!Дори сега през обедната почивка бягайте при началника да кажете,че има спешна нужда от още поне три 9-3Х ,че иде зима и ще се хлъзга....

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 17, 2009 12:19 pm

Аватар
turbo cornpressor
turbo cornpressor

arienrod написа:
Добре де, нищо против дружелюбността, но какво излиза - всички онези, които не изпадат във верноподанически трепет при вида на новата концепция на компанията - да не пишат, така ли?

Мила, напротив! Много добре знаете и при мен къде ми е сърцето - точно при старите модели на Сааб. Но не бива да пренебрегваме и новата генерация, защото точно тези настоящи модели ще помогнат на Сааб да стане отново това, което беше през ерата на класическия 900!
Вероятно мнението ми е доста повлияно от това, че буквално по цял ден съм сред чисто нови саабчета, така че ... не ми се сърдете.

Изображение
Where the 900 fits in!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 17, 2009 1:28 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Док, хем си прав, хем не съвсем. Това за спестените стотинки и чувството към колата е доста вярно. Винаги ще си спомням първата Лада която си купихме с жената след като успяхме да спестим малко пари. Навъртях и почти 100000 км. за 4 години преди да я "сдам" на баща ми поради служебните ъпгрейди и винаги съм я поддържал в перфектна форма. Сега като се позамисля си е била жив таралясник (даже преди година седнах да и направя едно кръгче, беше екзистенциално преживяване, още имам мускулна треска), но в онези луди години си я перках със 140 по магистралата и бях безсмъртен.

От друга страна Сааб-а дето го карам може и да не е мой, но го чувствам по същия начин, това е колата в която прекарвам поне по 2 часа на ден. И за това как се грижа за него свидетелства и честотата с която досаждам на Боби, Ники и сие. Така че въпроса за отношението към автомобила си е по-скоро личен и някои хора колите ги чувстват като част от себе си, а за някои те са просто предмети, независимо от марката, вида гориво и прочее.

От трета страна Сааб определено не са само двигател, аз се запалих по марката заради пословичната сигурност и заради приятното возене което изпитах в един 9-5 (тогава дори не се поинтересувах от това какъв е двигателя). По въпроса за сигурността винаги съм бил маниак, макар че в по-младите ми години имах малко наивно понятие за сигурност. Даже на Ладата си смених коланите с такива дето се прибират автоматично само и само да можем да ги ползваме... Това че Сааб имат (или са имали) пословични двигатели за мен е само бонус, защото най-важните системи в една кола са спирачната и кормилната (със все тракшън контрола и т.н.), другите са на второ място. Та така...

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-7X, 9-4X

Напиши нова тема Отговори на тема