Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-7X, 9-4X

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 21, 2007 10:36 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Saab 9-5 Aero 2007, R.I.P. 9-5 2.2 TiD
Абе не знам, ама аз веднъж карах по бул. Бълграия зад един мерцедес баничарка. Много се удивих.....

А относно саабска баничарка - колко ще е бърза и как ще кара гевреците от Суходол до Бургас, се сетих за следния виц от комунистическо време:

В Съветския съюз един партиен секретар агитира някакъв човечец за това колко е светло комунистическото бъдеще. И го убеждава, че при комунизма всеки съветски гражданин ще има собствен хеликоптер.

Човечецът казва: - Ама за какво ми е на мен хеликоптер, аз съм обикновен човек, стига ми апартамент и кола някаква......

Партийният секретар отговаря: - А я си представи, че научиш отнякъде, че във Волгоград са пуснали обикновен салам? Палиш хеликоптера и бързаш за там преди да е свършил.... :)

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 21, 2007 12:02 pm

Аватар

netware5 написа:
......Партийният секретар отговаря: - А я си представи, че научиш отнякъде, че във Волгоград са пуснали обикновен салам? Палиш хеликоптера и бързаш за там преди да е свършил.... :)

:heavy :heavy :heavy :heavy :heavy :heavy :heavy :heavy

"Аз не съм гинеколог по принцип, но мога да погледна" © Dr. Feelgood

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Дек 22, 2007 7:20 pm

Аватар

Автомобил: Saab 900i MY 1989
От няколко дни не бях сядал на компютъра, и сега когато прочетох темата много се забавлявах :trampoline

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 25, 2007 12:16 pm

Аватар

Мдаам. И аз не бях сядал отдавничка, но днес определено се разхилих от сутринта (при нас е още сутрин) :D Преди няколко седмици покарах субару форестър на тест драйв офроуд - ок, има капацитет комбито, спор няма - все пак карахме по писта за мотокрос. WRXa още го нямаше за тест - бил на несъстоялото се рали София и не можах да го покарам. Сега ми предлагат да поусуча новата импреза 150 к.с. АWD, като ми обясняваше консултанта им (няма да кажа кой ;) ) , че електрониката й била толкоз напред, че не можеш да я подхлъзнеш, дрифтиш, усучеш и т.н. - есп-то не се включвало, само компенсирало с тяга и предаване на въртящ момент към определено задвижващо колело. И смятам да проверя дали е така. А като дойде и новият боксеров дизел - също и ще ви уведомя как е. Аааа и да не забравя - очаква се новия ес ти ай да е 307 коня - като се появи ще го пробвам и него, че то си е грях да имам възможност и да не го направя... :D Весела Коледа на всички!!! И Нова година - Нов Сааб! Евентуално Субару :lol: 8)

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 13, 2009 2:31 am

Аватар
предупреден
предупреден

Чичко написа:
DoctorPhill написа:
Те ако новите 9-3 се правеха като новата Импреза и в Япония сериозно щях да се замисля за слизане в по-малкия клас.

Твоя SAAB не е правен в Япония, па като гледам си го караш с удоволствие уж. Какво ти става не знам.... :lol:

Както и да е. 9-2X е Субару Импреза WRX комби, на която и е нахлузена предница от SAAB, сложени са и емблеми от SAAB на капака, волана, вратата на багажника и джантите. С това саабските неща се изчерпват. Това е модел който още при създаването си не е предвиждан да се внася в Европа. Колкото до дизайна тук е въпрос на вкус на кого му харесва и на кого не си е негова работа.
Отвън колата е атрактивна, признавам. Ралиджийския имидж на субару си е имидж, който не е за подценяване. С това общо взето предимствата на автомобила се изчерпват. Оттам насетне имаме мотор, който до 4000 оборота е мъртъв и скучен като документален филм за размножаването на жирафите, шумни скорости и диференциали и окачване което дори и на качествено шосе създава усещането че се движиш по повърхността на кухненско ренде.
Относно интериора. Чувал съм изказвания дори и от хора които обичат SAAB че интериора му е малко "дървен". Е, ако саабския интериор е дървен, то интериора на Импрезата в сравнение с него е като крива олющена тояга с чепове. Просто освен консервативността характерна и за двата автомобила при субару добавяме и използването на некачествени и евтини материяли.

Накратко. Ако въобще има база за сравнение между СААБ и СУБАРУ, то сравнението трябва да се прави на ниво 9-5 и Субару Легаси.

Импрезата е от съвсем друг клас, който дори и с 9-3 не е коректно да се сравнява, по простата причина че винаги ще е назад по всички други параметри освен динамичните. При последните в общи линии WRX версията по вървене се настъпва с 210 к.с. мотора при 2.0 TS версията на 9-3, а WRX STI версията се хапе с нашето 255 к.с. Aero с 2.8 TS мотор. При останалите двигатели Субару просто излиза нервно да пуши в коридора. По отношение на комфорт, качество на материялите и философията на марката колите са прекалено различни. Обединява ги само едно единствено нещо. На пазара и двете марки се търсят от особени, интелигентни индивидуалисти.

Брей много сте силни в анализирането на снимки? Или сте чели хапливи мнения на разни журналистчета. Черешите на съседа са кисели нали?
Разхождал съм Сааб 9-2Х цяло лято в САЩ. Карал съм съм също Субару WRX STI, Сааб 9-3 и 9-5 Аеро. 9-2Х е в пъти по-забавна за каране. Не знам как определи, че до 4000 оборота е мъртвец :lol: :lol: :lol: Тая кола подбира от ниски така, че ти изправя косите, не до 4000, а до 8000 об/мин. "Шумни скорости и диференциали" - тук коментар нямам, глупости. "Чувал съм изказвания" - ами продължавай да вярваш. Интериора му е спретнат, спортен и удобен. Некачествени и евтини материали - ама ти сериозно ли? Ти знаеш ли какво става с такива коли в САЩ - не ги купуват, там никой не пести стотинки от материали. Кожения салон е стандартно обурудване, а не опция от висок клас като тук. С тази кола съм минавал по такива терени и с такава скорост, че половината коли в този форум ще си изплюят тампоните на 2рия километър и не е тропнала даже една пластмаска по таблото, за разлика от една С-класа правена в Мексико и на която и изпадаха половината копчета от централната конзола на същия терен.

Странни хора сте. Плюете модели на собствения си модел без даже да сте го виждали на живо, камо ли карали. Опа извинявай ... караш Камаро ... сигурно впечатленията са от там ;)

Не съм голям фен на Сааб. Фен съм на хубавите коли, а този модел определено ми направи впечатление. No bad feelings involved ...

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 13, 2009 8:50 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: SAAB 900NG; Opel Zafira 1,9cdti
denis4o за Лада нищо не каза :D. На какво по-точно си тест пилот?

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 13, 2009 9:57 am

Аватар
turbo cornpressor
turbo cornpressor

Автомобил: 9000 CDE Nordic, 9-5 Vector Combi
Румене, а защо не го питаш лично?

http://forum.ladaclub-bg.com/memberlist ... ofile&u=61

denis4o
Член на Лада Клуб България
Години: 23
Професия: Компютърен специалист
Интереси: Жени, Компютри, Авто-мото спортове, Екстремни спортове
Уеб-сайт: http://www.denisivanov.info
Град: София
Телефон: 0883-347-152
Автомобил: ВАЗ 21099

Най-активен във форум: Общи приказки
[ 484 Мнения / 28.98% от всички потребителски мнения ]
Най-активна тема: ВАЗ 21099 - denis4o
[ 24 Мнения / 1.44% от всички потребителски мнения ]

Изображение
Where the 900 fits in!

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 13, 2009 2:05 pm

Аватар
предупреден
предупреден

saab написа:
Имаме си "закачка" от друг форум.

:lol: Илиев, прав сте ... тука е забавно ... :lol: Вчера тамън щях да питам дали ще ми важи гаранцията на 9-2х ако си го докарам от САЩ, но видях тази тема и просто се разплаках от смях.

Цитат:
denis4o за Лада нищо не каза

Лада-та не мога да я внеса в САЩ, защото няма 25 години. 1996 е произведена :roll:

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 13, 2009 2:49 pm

Аватар
The Dragon of Saab
The Dragon of Saab

denis4o , мога да ти кажа че точно Чичко е един от малкото хора в този форум който е виждал този модел на живо (дали го е карал... незнам)

Цитат:
Плюете модели на собствения си модел без даже да сте го виждали на живо, камо ли карали. Опа извинявай ... караш Камаро ... сигурно впечатленията са от там

А ти карал ли си камаро? Или е твърде недостойна кола за човек с твоите преживявания с 9-2х в САЩ? :)

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 13, 2009 2:56 pm

Аватар
предупреден
предупреден

Карал съм. Не говоря за коли, които не съм карал. Просто няма да съм обективен ;) Ако Чичко, го е карал, тогава не знам как смее да твърди такива неща. Определено не съвпадат по нито една точка с моите впечатления.

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 13, 2009 3:52 pm

Аватар
turbo cornpressor
turbo cornpressor

Ами карали сме повече автомобили отколкото би ни се искало. Понякога и работата ни го задължава, а често караме автомобили на конкуренцията. Все пак сме добри приятели с колегите от бранша, и чат-пат си правим визитации с цел запознаване с продукцията им (пак е част от работата). но не винаги говорим за това кое сме карали и как сме го усетили.
Да, лично аз не съм карал 9-2X, но пък съм карал Subaru Impreza WRX STi, та и на писта дори. Ако не вярваш, мога да кача клипче от тези "забавни" обиколки. И понеже прословутият 9-2X не е нищо повече от точно това Subaru, то смело може да се твърди, че съм запознат с техническите достоинства на това японо-шведо-американско творение. И въобще не съм впечатлен. Тук в клуба има поне 10-на автомобила, които без никакъв проблем ще вземат сериозна преднина през този "спортист".

Изображение
Where the 900 fits in!

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 13, 2009 5:20 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 9-5 R.I.P,9-11 TT,9-5 Aero Deviltuned
Денисчо мен,има още теми от 2007 и назад-иди напиши и там нещо ...
Цитат:
Ти знаеш ли какво става с такива коли в САЩ - не ги купуват, там никой не пести стотинки от материали. Кожения салон е стандартно обурудване, а не опция от висок клас като тук.

За Онези Щати дето са между Канада и Мексико ли става въпрос или си някъде другаде?
Братятя хамериканци произвеждат и купуват толкова евтино изработени коли,верно с кожен салон,но с табло от бакелит и изолация на прозорците с отпечатъци от отливането,че ум да ти зайде.
Таблото на един Хамър или Кадилак е на нивото на Шкода Фабиа от предишното поколение,произведена за такси.
Японските са в пъти по-добре,а относно тези глупости за тампоните иди в някой мензис форум плс.
Ако имахме желание да караме по разбити пътища щяхме да се снабдим с подходящите возила.
Не ни карай да харесваме това което ти се нрави на теб,ние не те караме нали?
Гушни плюшеното Скуби и лека нощ.

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 13, 2009 5:26 pm

Аватар
предупреден
предупреден

"Ако не вярваш" - надявам се не сме тука да се лъжеме :lol: Малко критика не е излишна, нали? Двете коли (Сааб 9-2Х и Субару WRX STI) въпреки, че си приличат са и много различни. Много автомобили построени на една и съща платформа се оказват със свой собствен характер, по нищо не съвпадащ с този на "брата" си. Определено не е в стила на европейските сааб-и, но колата има чар и "силно" сърце.

Докторе, докторе. Естествено, че има и сиво, черно и бяло на американския пазар. Че има пръчки - има. Всичко опира до ресурси и умното им използване, а американците са хитри - знят как да направят хем качествено, хем евтино.

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 14, 2009 12:10 pm

Аватар
turbo cornpressor
turbo cornpressor

denis(четири)о написа:
Двете коли (Сааб 9-2Х и Субару WRX STI) въпреки, че си приличат са и много различни.

А и в какво точно се различават тези автомобили? Емблемата, решетката, обезшумяването на купето при 9-2X, друга настройка на окачването...

Друго ???

Ще потърся една много хубава статия отпреди 5-6 години по този повод. На руски е. Надявам се да нямаш проблеми с езика - в противен случай ще я преведем и на по-разбираем език.

Изображение
Where the 900 fits in!

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 14, 2009 2:11 pm

Аватар
предупреден
предупреден

Ти само по това ли различаваш автомобилите - по емблемата? Усещанто при шофиране е съвсем различно. Това нещо няма да го прочетеш в нито една статия в интернет - трябва да го устиш.

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-7X, 9-4X

Напиши нова тема Отговори на тема