Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-7X, 9-4X

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: SAAB 9-2x
МнениеПубликувано на: Пет Дек 14, 2007 11:14 am

Аватар

Автомобил: ex SAAB 9-3; BMW X3; BMW 320d coupe MY'12
Интересувам се от модела на SAAB: 9-2х или по- скоро защо не се предлага от скандинавия мотърс. Модела е с доста прилична визия, двойно задвижване и смятам че има приложение в България.

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 14, 2007 11:17 am

Аватар
The Dragon of Saab
The Dragon of Saab

Модела е по малко саабски и от 9-7х доколкото знам.Има много малко бройки и е спрян от производство. :)

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 14, 2007 11:56 am

Аватар

Автомобил: SAAB 9-5 R.I.P,9-11 TT,9-5 Aero Deviltuned
Това си е Субаро Импреза комби бе хора.
Много яка колица е -в северните Щати е най-често срещания Сааб :D .
Аеро модела си е подобен на STI изданието-и е с двойно предаване и за туниране става-230коня от 2.0 литра боксер си е заводски.
След като ГМ си продаде дяловете в Субару естествено ,че няма такъв Сааб вече.
Не се и внасят защото е основно американски модел с тежък акциз и мито.
Изображение
и вътре си е Субару
Изображение
а мотора е страшния 2.0 боксер
Изображение
Те ако новите 9-3 се правеха като новата Импреза и в Япония сериозно щях да се замисля за слизане в по-малкия клас.

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Дек 17, 2007 10:33 am

Аватар

:? наистина си е Субару аз за първи път виждам коалта отвътре в купето и мога да кажа че ОПРЕДЕЛЕНО НЕ Е СААБ хареса ми сравнително изчистения външен вид и добрите характеристики на модела. Жалко че е спрян от производство.

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 19, 2007 4:45 pm

Аватар

DoctorPhill написа:
Те ако новите 9-3 се правеха като новата Импреза и в Япония сериозно щях да се замисля за слизане в по-малкия клас.

Твоя SAAB не е правен в Япония, па като гледам си го караш с удоволствие уж. Какво ти става не знам.... :lol:

Както и да е. 9-2X е Субару Импреза WRX комби, на която и е нахлузена предница от SAAB, сложени са и емблеми от SAAB на капака, волана, вратата на багажника и джантите. С това саабските неща се изчерпват. Това е модел който още при създаването си не е предвиждан да се внася в Европа. Колкото до дизайна тук е въпрос на вкус на кого му харесва и на кого не си е негова работа.
Отвън колата е атрактивна, признавам. Ралиджийския имидж на субару си е имидж, който не е за подценяване. С това общо взето предимствата на автомобила се изчерпват. Оттам насетне имаме мотор, който до 4000 оборота е мъртъв и скучен като документален филм за размножаването на жирафите, шумни скорости и диференциали и окачване което дори и на качествено шосе създава усещането че се движиш по повърхността на кухненско ренде.
Относно интериора. Чувал съм изказвания дори и от хора които обичат SAAB че интериора му е малко "дървен". Е, ако саабския интериор е дървен, то интериора на Импрезата в сравнение с него е като крива олющена тояга с чепове. Просто освен консервативността характерна и за двата автомобила при субару добавяме и използването на некачествени и евтини материяли.

Накратко. Ако въобще има база за сравнение между СААБ и СУБАРУ, то сравнението трябва да се прави на ниво 9-5 и Субару Легаси.

Импрезата е от съвсем друг клас, който дори и с 9-3 не е коректно да се сравнява, по простата причина че винаги ще е назад по всички други параметри освен динамичните. При последните в общи линии WRX версията по вървене се настъпва с 210 к.с. мотора при 2.0 TS версията на 9-3, а WRX STI версията се хапе с нашето 255 к.с. Aero с 2.8 TS мотор. При останалите двигатели Субару просто излиза нервно да пуши в коридора. По отношение на комфорт, качество на материялите и философията на марката колите са прекалено различни. Обединява ги само едно единствено нещо. На пазара и двете марки се търсят от особени, интелигентни индивидуалисти.

"Аз не съм гинеколог по принцип, но мога да погледна" © Dr. Feelgood

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 19, 2007 5:37 pm

Аватар

Цитат:
Твоя SAAB не е правен в Япония, па като гледам си го караш с удоволствие уж. Какво ти става не знам.... Laughing

И аз не знам :shock: -сигурно съм прекалил със сушито за да ме обземат японски настроения....

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 19, 2007 9:44 pm

Аватар

DoctorPhill написа:
И аз не знам :shock: -сигурно съм прекалил със сушито за да ме обземат японски настроения....

Срамота бе гусин докторе. Живеете там в плътно съседство с такваз убава риба, па се храните с некви съмнителни деликатеси от майната си.... :lol:

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 19, 2007 9:49 pm

Аватар
Remove before flight
Remove before flight

Автомобил: SAAB 9000CD Darko/Deviltune Edition
Абе GM-ска му работа- вместо от смесването на двете яки марки (SAAB и Subaru) да направят нещо още по-добро, те са направили едно голямо НИЩО. Нито сааберите харесват постния интериор на 9-2X, нито хората, които са фенове на Импрезата биха си взели 9-2X, защото окачването му е настроено по американски вкус -да вози меко и полюляващо се в завои при висока скорост. Та по този повод се сещам за един виц: Една блондинка искала Айнщайн да и направи бебе, та да бъдело умно като него и красиво като нея. Ама човекът отказал с аргумента, че имало точно 50% вероятност бебето да е грозно като него и тъпо като нея. Та това дето GM са родили е точно във варианта на неуспешните 50%. Сещам се и за един тунинг ентусиаст дето беше чифтосал Калибра и Корадо. Та беше сложил бъгавия мотор от Корадото в ръждивото купе на Калибрата :roll:

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 19, 2007 9:49 pm

Аватар

Риба нема точкаКомшиите я изловиха всичката точка
Сушито е с Норвежка сьомга точкаЗначи е почти Шведсковъпросителна

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 19, 2007 10:18 pm

Аватар
Да опознаем Saab!

Всяка автомобилна марка със 60 годишна история е длъжна да се опита да запълни почти всички пазарни сегменти в автомобилната гама, независимо доколко бизнесът върви. (не се изразих правилно, но се надявам правилно да ме разберете)

П.П. Включително баничарка, пикап, бус и т.н.

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 20, 2007 9:28 am

Аватар

Еее чак па баничарка и бус. Айде нема нужда :ti4onah

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 20, 2007 9:44 am

Аватар

Дето е думата съвсем скоро се очаква и мотоциклет да пуснат.
:D :D :D

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 20, 2007 10:00 am

Аватар

Чичко благодаря за цветущите определения на различните аспекти от автомобила. Определено ме разведри :D

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 20, 2007 6:37 pm

Аватар
Remove before flight
Remove before flight

Автомобил: SAAB 9000CD Darko/Deviltune Edition
Чичко написа:
Еее чак па баничарка и бус. Айде нема нужда :ti4onah

Как да няма нужда :roll: Сигурен съм че в някой сейф на развойния отдел в Тролхатън стои проекта на някоя баничарка V6 TwinTurbo 350 коня. Щото има нужда от такава кола на пазара. Като опекат гевреците в Суходол някой да ги закара в Бургас още топли-топлички с нея. Само чакат Jaguar или Bentley да пуснат първи тяхната баничарка, та после да ги засрамят отвсякъде със саабската :D

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 21, 2007 8:58 am

Аватар

В никакъв сейф не са я крили. Съвсем ачик си я показаха баничарката преди време, ама наистина е само концепт....
Изображение

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-7X, 9-4X

Напиши нова тема Отговори на тема