Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-7X, 9-4X

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Saab 9-7 Aero Concept
МнениеПубликувано на: Сря Ное 01, 2006 9:21 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 9-5 R.I.P,9-11 TT,9-5 Aero Deviltuned
Джантите са супер,другото според вкуса.http://www.autoblog.com/2006/10/31/sema-saab-9-7x-aero-concept/

Върнете се в началото  

Заглавие: 9-7X Altitude Edition
МнениеПубликувано на: Вто Ное 07, 2006 6:41 pm

Аватар

Продължавайки темата:

9-7X Altitude Edition

новината се намира тук:
http://www.saabnet.com/tsn/press/060919.html
==============================

Saab 9-7X Aero Concept Debuts at SEMA

малко повече информация:
тук:
http://www.saabnet.com/tsn/press/061031.html
и
тук:
http://www.trollhattansaab.net/archives ... aab_5.html
===============================

Изображение

Изображение

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 28, 2006 1:19 pm

Аватар

Автомобил: Saab 9-5 LPG Monster Devil5+
Цитат:
In a collaboration with the DUB customization company in Los Angeles, Saab's first ever SUV is decked-out with a high-level of specialized elements. Those include:

24-inch custom fabricated "Aero X" wheels and 225/30 Pirelli tires
Suede and leather interior trim
Custom front fender side vents
Custom three-inch lowered suspension
Borla Performance Exhaust System
Window and tail light tint
DVD/TV in-dash double-din head unit
Four, seven-inch TV monitors for seats
15-inch flip down LCD center
Two amplifiers and two 12-inch sub woofers with custom box
"DUB was really inspired by the Saab Aero X concept car and the 'Born from Jets' theme," says Myles Kovacs, president and co-founder of DUB Magazine and Industries. "We wanted to integrate it into a custom vehicle. The 9-7X is a great vehicle to customize. We are very pleased with the outcome. It looks hot."

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 28, 2006 9:09 pm

Аватар
Remove before flight
Remove before flight

Автомобил: SAAB 9000CD Darko/Deviltune Edition
4224 написа:
Цитат:
In a collaboration with the DUB customization company in Los Angeles, Saab's first ever SUV is decked-out with a high-level of specialized elements. Those include:

24-inch custom fabricated "Aero X" wheels and 225/30 Pirelli tires
Suede and leather interior trim
Custom front fender side vents
Custom three-inch lowered suspension
Borla Performance Exhaust System
Window and tail light tint
DVD/TV in-dash double-din head unit
Four, seven-inch TV monitors for seats
15-inch flip down LCD center
Two amplifiers and two 12-inch sub woofers with custom box
"DUB was really inspired by the Saab Aero X concept car and the 'Born from Jets' theme," says Myles Kovacs, president and co-founder of DUB Magazine and Industries. "We wanted to integrate it into a custom vehicle. The 9-7X is a great vehicle to customize. We are very pleased with the outcome. It looks hot."

Направили са поредната американска циганийка тия от DUB. Какъв тунинг са му направили, да не би да са му сложили турбо или да са пипнали нещо по мотора. Не, е..ли са майката на изчистения скандинавски дизайн и са го направили панаирджийска кола -с 5 телевизора вътре. И са му смъкнали клиренса с 8см. Бах ти джипа, дето един бордюр няма да можеш да качиш с него. А на джип нископрофилни гуми му отиват на визията, точно толкова, колкото на рейнджър лачени чепици.

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 08, 2006 9:55 am

Аватар

Автомобил: Saab 9-5 LPG Monster Devil5+
доколкото си спомням Джип е определена марка кола, това тука го водят SUV (sport utility vehicle) и точно този вариант '9-7x aero' никога не е бил мислен да има висока проходимост, това е едно огромно комби нещо като 9-5 на стероиди, сигурен съм че ще е достатъчно бързо за да се конкурира с другите камиони на пазара XC90, X5, Cayenne, Touareg i Q7 и всичките там американски изцепки на Форд , Шеви и т.н. Добре знаете, че този сектор се развива толкова бързо, че дори Ferrari i Lamborghini които са заклети спортни марки изкараха модели SUV (скоро ще ги видим на пазара). Aз определено харесвам това Аеро и ако избягаме за малко от мъката каято ни е налегнала около комерсиализирането на любимата марка, мисля че това е едно доказателство че главата на Грифона е още над водата въпреки тоновете бетон който му тежат на краката ... може би и факта че съм от по-младо поколение саабери, но това аеро е много секси

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 09, 2008 5:05 am

Аватар

Аз по празниците посетих моят дилър да видя какво става с Turbo X-a, които съм поръчал. Някаква мадама на средна възраст тамън беше правила тест драйв на 9-7 Аеро, успях да свия ключа като го връщаше и да го изкарам това голямо бебе за двайсетина минутки.

Беля е, ей! То това двигател на Корвет в този топуз може да не ви звучи много атрактивно, ама шведите така са пипнали окачването и точноста на волана, СУВ-а много яко се набира. Единствено скоростната кутия е малко калпава, само 4 скорости и без ръчно превключване. Но 400 коня малко или много копменсират.

Карал съм няколко СУВ-а, на приятели и коли под наем: БМВ Х5, Порше Кайен, различни молеи на Джийп, Трейлблейзъра на Шеви (уж братовчед на Сааба - да, ама 7-ми!)... Трябва да ви кажа, че само Кайена беше на нивото на Сааб 9-7Х Аеро. Може да е badge engineered Шевролет, но съвсем не е за подценяване.

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 16, 2008 7:47 am

Аватар

Kroum написа:
Единствено скоростната кутия е малко калпава, само 4 скорости и без ръчно превключване. Но 400 коня малко или много копменсират.

Тая кутия не е за този мотор определено...

"Аз не съм гинеколог по принцип, но мога да погледна" © Dr. Feelgood

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 16, 2008 12:08 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-5 2007 2.0t, 9-3 2007 1.8t
Такава имали - такава сложили хората сега, да бяха минали насам да им дам старата кутия от запорожеца да видиш тогава какво пилене на гуми щеше да е :lol:

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 23, 2008 11:53 pm

Еееех като знамкак върви V8 5,3 , представям си това пък дето е 80 к.с повече, яка резачка ще да е и градско към 27-30л./100км :)
Не съм карал Кайен Турбо но за сега друг СУВ който така да се набира макар и с таз скапана скоростна кутия само с 4 предавки и склоност да се троши по презуппмция (за това сме екс 9-7х) не съм карал, донякъде
V10 TDI на WAG донякъде може да се мери с него но все пак е над него.
За жалост модела е ограничен до 195км./ч. (а е само на 4000об/мин а до 7000 ?) въпреки фабричния дефект в скоростите това си остава една от колите които винаги ще са ми в топ-10.
Не изглежда някаква супер-дупер-диско (приемете го като плюс, поне за мен) а напротив с тази хищна паст която смуче пътя без да разбереш и правиш луди ластици ма Х5-ци и разни МЛ-и :) без да разберат какво е станало, още ми е много мъчно за нея.

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 25, 2008 12:24 pm

Аватар

Най-накрая някой с 9-7 да разкаже преки впечатления.. :D Иначе Х5 и МЛ и ние си ги мачкаме.. :wink:

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 25, 2008 5:32 pm

Аватар
Remove before flight
Remove before flight

Автомобил: SAAB 9000CD Darko/Deviltune Edition
Adasha написа:
Иначе Х5 и МЛ и ние си ги мачкаме.. :wink:

Ами аз не ги мачкам например. По ме кефи да ги използвам едновременно като булдозер и бушон. Залепвам се зад някой голям SUV да ми разчиства пътя, щото него по го взимат насериозно и му освобождават лявата лента. Докато сааба половината от шоферите въобще не могат да го детектнат каква марка е, що за птица е и в коя лента му се полага да лети. А и X5, Tuareg, Cayenne и сие вършат и хубава работа като бушон. Катаджийския радар добре ги хваща и отдалеч, а аз се крия в сянката им. Понякога се нервят като разберат, че съм ги хванал за "канарче" и се опитват да ми избягат, ма не могат... 8)

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 25, 2008 5:56 pm

Аватар

Gripen Fighter написа:
Adasha написа:

Ами аз не ги мачкам например. По ме кефи да ги използвам едновременно като булдозер и бушон. Залепвам се зад някой голям SUV да ми разчиства пътя, щото него по го взимат насериозно и му освобождават лявата лента. Докато сааба половината от шоферите въобще не могат да го детектнат каква марка е, що за птица е и в коя лента му се полага да лети. А и X5, Tuareg, Cayenne и сие вършат и хубава работа като бушон. Катаджийския радар добре ги хваща и отдалеч, а аз се крия в сянката им. Понякога се нервят като разберат, че съм ги хванал за "канарче" и се опитват да ми избягат, ма не могат... 8)
добре си ти,а на мен почти винаги ми отбиват в дясно и ме принуждават да ги отвея :D дори на светофарите ми се радват с думите"е турбото си е турбо"даже в София по ги знаят и ми е по лесно отколкото в прованса :)

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 25, 2008 7:06 pm

Аватар

Gripen Fighter написа:
Adasha написа:

Тъй, тъй, един "младеж" с Q7 се опитва, опитва да избяга, та по едно време отби в дясно и спря, сключи ръце на волана с изражението: "Е не е честно пък!!! Някаква синя кола за 10 хилки ме прави смешен с моя джииип за 100 хилки.." А има и такива дето се опитват да се залепят, ама рядко удържат фронта..

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 29, 2008 8:22 am

Adasha написа:
Най-накрая някой с 9-7 да разкаже преки впечатления.. :D Иначе Х5 и МЛ и ние си ги мачкаме.. :wink:

Ами ето аз съм с преки впечатления, колата въпреки, че не е чистокръвен СААБ пак си е много добра, за чудовище тежащо почти 3 тона върви много добре, екстри си има достатъчно без да е пркалено
Вози добре, изключение прави малкия 97 дето е 4,2 той има много твърдо окачване и впзи като каруца или поне този който ми попадна. А и на малкия двигателя като го настъпиш по-скоро пищи някак си така все едно се мъчи докато 5,3 е друга губерня рева му кара доста хора да се обърнат и да погледнат какво става ( все пак с 8 гърла реве, при т'ва за гориво реве и то сериозно).
Разхода и на двете машини е доста далеч от този споменат в каталозите.
На 5.3 му даваха някъде 13,5-14л./100 реално 18,5-22л./100 зависимост от съотношението градско/извънградско. Резервоара му е малък извън градско едвам стигаш морето, иначе е около 80-90л. но при този разход...
Друго нещо което е много неприятно е че има конструктивен или производствен дефект в скоростната кутия, покрива се от гаранцията ама за нова се чака 2-3 месеца а и като свърши гаранцията?
Както казах обаче тази кола си остава в мойте топ-10

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 29, 2008 9:09 am

Аватар
turbo cornpressor
turbo cornpressor

Автомобил: 9000 CDE Nordic, 9-5 Vector Combi
За всички фенове на 9-7X имаме приятна изненада. При желание (за седмица) можем да осигурим чисто нов 9-7X Aero с почти 400 к.с. Цената е вече доста под предишната продажна на модела т.к. и долара доста се срина. С други думи - колата очаква бъдещия си собственик срещу само 123 К лв.

Изображение
Where the 900 fits in!

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-7X, 9-4X

Напиши нова тема Отговори на тема