Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-3 Sport Sedan

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Saab 9-3 SS избор на амортисьори
МнениеПубликувано на: Пон Май 08, 2017 8:08 pm

Автомобил: SAAB 9-3 1.8t 2008/ Saab 9-3 1.9 TiD 2006
Здравейте отново.След като проблема с модула за огледалото се реши до някаде но не напълно,сега се оказа,че преден амортисьор е изпуснал и си тече масълце.
Така,че се налага смяна на 2 предни амортисьора и ще сменя тампони и лагери на макферсона превантивно.Колата е 9-3SS Vector със спортно окачване и пружини.46-AJ-4-3-63-61......това е кода за предни и задни пружини и амортисьори,проверих го и както каза отговаря на спортно окачване.Оригинални Sachs маслени няма от къде да си купя,така че остават Bilstein i Sachs газови.Гледах Bilstein B4,a относно Sachs си нямам на идея,какво да гледам и кои са за моята кола защото не мога да им разбера парт номерата на какво окачване отговарят.По принцип не ми харесва как се усеща колата по неравностите,фугите и малките дупки.Това тупкане от окачването и поскърцванията от табло и други пластмаси не ми е по вкуса изобщо.Само да обясня,че съм разглобил колата и тази и предната по няколко пъти и съм направил всичко да сведа до минимум шумовете от пластмасите,които в 9-3 не са малко.Приятел има 9-3SS 1.9 TiD 2009 Linear и е със стандартно окачване,колата се усеща по съвсем различен начин от моята,на мен лично по ми допадна по меката возия въпреки,че е с 235/45/17.Писах на Neo Brothers за Bilstein B4 dali е ок за моята кола(обясних им с какво окачване съм) и те ми отговориха,че могат да се сложат на моята кола но ми препоръчват B6 версията.Да но аз не искам още по спортни амове от моите по горепосочените причиниа и мисля,че с B6 ще трябва да сменям и пружините с по ниски ако не искам да си заминат бързо а возията ще стане още по твърда.Някои слагал ли е B4 на 9-3SS с спортно окачване и каква е разликата спрямо оригиналните маслени?Или ако купя пружини за обикновено окачване и ги сложа на B4 дали ще е по добре като возия спрямо моето окачване в момента?

Последна промяна HURRICANE на Пон Май 08, 2017 8:40 pm, променена общо 1 път
Преместване на темата.

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: Saab 9-3 SS избор на амортисьори
МнениеПубликувано на: Пон Май 08, 2017 10:04 pm

Аватар

Автомобил: ex 9000, 9-5 2.3 aut. Devil Performance
Аз си поръчах от тук - https://www.autodoc.bg/ - идват от Германия, от две-три седмици ги карам, доволен съм засега.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Май 09, 2017 4:23 pm

Автомобил: SAAB 9-3 SS
Същата дилема. Чудех се за Koni STR.T но от един от бг сайтовете на онлайн чат ми обясниха, че ен били хубави и ме навиваха за билщайн за сумата от 1500 лева. Поради съмненията, че тези конита може да са ментета, сега съм се спрял на Bilstein B4, но ги търся в България, в този сайт autodoc ги няма. Все пак съм отворен за съвети за други варианти.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Май 09, 2017 9:55 pm

Hi there,

Thank you for your email, I believe the Sport suspension and Aero suspension are the same. They are both 10mm lowered from standard with uprated shocks.
If you do not want to stiffen the car any further then I would recommend going for the B4's. It wont be as stiff as it is now but with B6's it will be even stiffer.

Това ми отговориха след като им казах,че не искам B6 поради още по твърдата жозия от сегашното окачване.С две думи,че спортното и аеро окачване били едни и същи с ,което абсолютно не съм съгласен,защото това не е вярно.И,че ако не искам колата да се чувства твърда да си взема B4,защото с тях щяло да вози по меко от сегашното ми окачване,докато с B6 щяло да бъде още по твърдо/стегнато от сега.
Главният въпрос е ще има ли проблем с пружините заради по дългия ход на амортисьора и дали ще има удари и хлопания,което в крайна сметка ще унищожи амортисьора за кратко време.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Май 10, 2017 12:02 am

Автомобил: SAAB 9-3 SS
Попринцип B4 ги дават OEM Replacement, което би трябвало да означава че не би трябвало да има проблеми на теория. Виж на практика не знам. В края на краищата май ще се залага на sachs, а въобще не ми се иска.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Май 11, 2017 8:39 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Red Devil RIP! 9000 2.3T auto
А защо е пробвате с Каяба?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Май 11, 2017 9:48 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: MY98 9000 Aero
Задните на старата ни 9-3 лодка са Кони, предните Каяба. Последните определено ми се струват по-скоро комфортни отколкото твърди и спортни спрямо такава кола с Кони. Спрямо стандартна обаче е по-стабилна малко. Не знам при 9-3 картинг дали ще са по-твърди от стандартните, вероятно ще са.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Май 11, 2017 11:19 pm

Дидо,не зная кой модел на КYB ще са подходящи за моите изисквания.Freaktattoo сигурен съм ,че старата 9-3 вози по добре от 9-3SS.Просто аз не търся по твърдо окачване от сегашното и за това не гледам KONI или както ми предлагаха Bilstein B6-B8 Искам нещо,което да отговаря на Linear версията със стандартно окачване и пружини(вози много по меко) или в най-лошия случай като моето окачване в момента(според SAAB,WIS,EPC e спортно).Проблема и чуденето ми е какво влияние ще окажат пружините ако амортисьора е с по голям ход от оригиналните "уж" спорни амортисьори според кодовете,които постнах в първия пост.

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-3 Sport Sedan

Напиши нова тема Отговори на тема