Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-3 Sport Sedan

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Мнения относно обява за 2008 2.8Т V6 Aero XWD
МнениеПубликувано на: Сря Апр 19, 2017 10:14 am

Автомобил: Хонда акорд купе 2.2 '94
don_pepone написа:
Звънни в петък да се разберем 0898 237796

ok

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 24, 2017 5:55 pm

Огромни благодарности на don_pepone за отделеното време.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Май 02, 2017 9:36 am

Здравейте. Регистрирах се специално за случая, понеже ходих да я огледам колата вчера, както и червената в Пловдив. Обикновено си пиша в Рено форума, щото това карам в момента. Имам желание за нещо по-мощно и 9-3 с този 2.8 турбо мотор ми се стори доста добре. Та...

Най-големият проблем на синята в Горубляне е че няма НИКАКВА мощност - 100 к.с. я са останали, я не. Джамбазът си поиска пари за бензин, дадох му 20 лв, но поне я изкарахме за малко магистралата. 170 с триста зора вдигна, едвам едвам, прекъсва, глъхне. Имаше бобина в кутийка на ERA в багажника и на предния ред цилиндри бобините изглеждаха нови (поне болтовете им за закрепване лъскаха на чисто нови). Явно са опитвали да я вкарат в ред и не са успели. Задният ред цилиндри не знам дали беше с нови бобини, може и да не са разглобявали около колектора за да ги сменят, може и наистина там да е проблемът, но как да знае човек... Още при запалването 1-2 минути работеше много зле. Механично моторът изглежда читав, без странни паразитни шумове като почуквани, прицъквания. Може би леко прицъкване от електронния дросел, но май си е обичайно това за такива, не съм сигурен. Няма ръжда отдолу, леко само по тръбите на гърнетата. Не видях да има течове, носех си фенерче и светнах навсякъде. Предните радиатори не са окислени, не изглеждат сменяни - нормална амортизация.
Като цяло колата си е позахабена, има тук-таме козметични проблеми - лека деруга на шофьорската врата от броня и съвсем леко изкривяване, преден ляв калник с две натискания, задна дясна врата пребоядисана кофти със жълтеещ лак. Нищо сериозно, де, но все пак - не лъщи като на снимките. Не работи механизмът на задния капак, само от ключа можеше да се отвори, а ключът много оръфан и плаче за нова кутийка. Таблото около 2-дин пайъниъра поскърцва, задницата потропва нещо (и пловдивската е така там), малко със засилка трябва да включваш на задна, но не заради кутията, ами по-скоро заради механизма на лоста/жилата. Джантите са 19-ки и возията е като на лагерна количка - отврат. Преден ляв ксенон не работи и си мрънка на таблото. Мрънка и за ниско ниво на антифриз, но дори след доливане в празното казанче не угасна. Или заседнал датчик, или повреден. А пък що нямаше антифриз... Казанчето имаше леко ръжда по стените, но нищо фрапиращо. Шофьорското огледало не се наглася, понеже явно не работи копчето за прехвърляне между ляво и дясно - само дясното реагираше винаги. След няколко опита успях да помръдна и шофьорското, но после пак си върна само на другото. Кожата е позахабена, но еластична и не видях груби напуквания. Общо взето е това, ако се сетя още нещо, ще допиша, доста я огледах. Купето не мисля че има удари, всички греди са си автентично прави.
След малко ще напиша и за пловдивската автоматик, червената.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Май 02, 2017 10:46 am

Да напиша и за червената в Пловдив. http://www.mobile.bg/11487660767493581 Значи стандартен номер на джамбазите е да не искат да дават достатъчно дълго кръгче, че да добие човек представа, и в случая пак така. Мен лично много ме отблъскват номерата им и подобно нещо е достатъчно да ме откаже от кола. Да си я държат кат не дават... Точно 500 метра я покарах и настъпах да превключи от първа на втора. Поне върви. Дали върви като за 280 коне... де да знам - за 500 метра проба, толкова добих като впечатление. Пробвах я на бензин, ся може горивната адаптацията от стария като възраст монтаж и настройка на газовата да е кофти, ма понавървява колата. На газ работи, но плаче най-малкото за настройка - при прехвърляне прекъсва и в първите минути работи кофти на празен ход на газ. Би трябвало настройка да го фиксне, ако няма строшен хардуер. Газовите инжектори са някви бързи на Rail, може би Horizon, цъкат яко. Останалото от периферията е БРЦ. Бутилка на място на резервната, налична "патерица".
Според мен колата е на доста км, но по-добре поддържана от софийската синя. Кутията на място и на студено при включване на задна приритва яко. Салонът е захабен, но "оджамбазен". Шофьорската седалка е боядисвана според мен на места, да се замажат пукнатини по кожата, които пак са избили, а кожата след боята е позагубила текстурата. Най-големият проблем на колата според мен е мега менташката боя - ефект портокалова кожа, гадни вълнички при гледане на отражения, на 1-2 места малки отлюпвания на лака. Бива я колата, но според мен е на страшно много км. Няма ръжда, окачването изглежа ок, с изключение на някакво потропване отзад, вози по-комфортно, но може би щото джантите са 18-ки и гумите са по-високопрофилни. И така, питайте за друго конкретно, сигурно пропускам да споделя нещо, което съм добил като впечатление.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Май 02, 2017 3:37 pm

Колега много благодаря за подробната информация. Жалко само, че е негативна. Ще искат много пара да се стегнат тия коли. Няма да имам толкова нерви да се занимавам с тях. До колкото разбирам ще трябва да поседят в истински сервиз и да се поработи по тях, че и някоя друга хилядарка ще глътнат. Мерси поне , че ми спести нервите да отида да ги видя.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Май 02, 2017 6:23 pm

Ами на пловдивската може все пак да ѝ хвърлиш едно око. Пък кой знае, може да фикснат и софийската, ако им се застои.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Май 02, 2017 7:54 pm

Аватар

Автомобил: 9-3 2.8V6 Aero
О класика оо джамбази.... Уви само кенефи се вкарват от всички марки и хората страдат. Така щее докато не криминализират автоизмамите от тоя тип.

П.с за тропането отзад, ако се визира нещо като удар след преминаване дори и през леки ръбове то донякъде е нормално понеже и моята е така (направо се Бие с дупките) понеже спорт седан с аеро окачване в Бг е кофти....
Колегата анти го повозих и видя каква е визията а аз съм си проверил ходовата част и е ок

NOW Saab 9-3ss 2006yAero 2.8V6- Самолет на LPG+obd2 Made by Me

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Май 08, 2017 4:30 pm

Автомобил: -
Здравейте,

Първо кратко представяне, да добиете представа за това какъв идиот точно ви пише - на 28 съм и току съм тръгнал да изкарвам книжка. Съответно се оглеждам за първа кола. Имам някакви къси спестявания, та съм склонен да дам едно 8-12к максимум, поне качествено да ми се случат нещата, предвид че количествено съм изтървал въпросните десет години. Хората около мен се опитват да ме вразумят и да ме убедят да си купя евтина кола да се уча на нея, но на тоя етап са запушвам ушите за здравия разум. Ако ще чупя нещо и ще го оправям, поне да ме кефи в процеса.

Като цяло съм кръгла нула, като познания по отношение на автомобилите и това как се избират при покупка, как се поддържат и тн. Харесал съм си Сааб на базата на някаква романтика - от малък съм се влюбил в 9-3ките. Другата ми подобна любов са Субарата, но те ми идват доста спартански откъм екстри в сравнение със Саабите за подобни пари. Та, гледам в тази тема сте обсъдили именно една от така и така малкото обяви за 2.8-цата (червената пловдивска), на която и аз бях хвърлил око.

Във всеки случай аз имам и няколко генерални въпроса:

- Доколко е вярно твърдението, че Сааб-а е турбо набутвация, като поддръжка? Съвсем ориентировъчно ми е интересно има ли части за тях, и на базата на това колко струват ми е интересно колко ви излиза грубо поддръжката на тоя модел на годиншна основа примерно
- Който кара въпросния 2.8 модел - колко харчи това нещо на практика в трафик като софийския?
- Колко би струвала една читава газова уредба за подобен двигател?
- Предвид че Aero са си "спортни", предполагам окачването е твърдо, което не знам доколко е оферта, пак с оглед на това къде живеем :) въпросът е точно колко тресе по нашите пътища

Много благодаря за вниманието, надявам се поне да се забавлявате на въпросите ми. :D

Поздрави

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Май 09, 2017 6:29 am

Аватар

Автомобил: 9-3 2.8V6 Aero
Здравей и добре дошъл.
Сааб като поддръжка е наполовина вектра Ц и е по-евтин о Субару Легаси например (сравнявам с него понеже спомена и ти Субару) : Носач 200лв, накрайници по 25-35лв, биалетки 30-35лв, масло 6л с филтрите 200-220лв . Обобщено- не е по-скъп от всяка една такава кола в тоя клас И години.
Разхода варира според трафика и кракът, моят дава от 11 до 14 извънграда ГАЗ и от 17 до 23 вГрада ГАЗ като това е в Варна, с лекота поддържа 200 по магистралите и разхода не скача драстично. Ако мога да се изразя така- при кротко каране нее много икономичен мотор, но пък пр висока скорост гори доста прилично (дори по-малко от някой малолитражки които издъхват след 160-170)
Една газова с хубави компоненти с резерв в мощността 30-40% би струвала от 1600лв-- до колкото ти вземат :rofl: според майстора и марката газова. Имай предвид че тоя мотор си има някой специфики при монтажа и трябва да се внимава, иначе понася добре газта.
Окачването на 9-3сс по-принцип е твърдо,а Аеро версията си друска,особено в града, малки ръбчета и неравности се усещат доста ХАРД и си се друска кат голф 2 , но все пак модела е Sport sedan и + АЕРО окачване (тоест спортно) става кофти за в България, но пък колата седи доста добре на пътя и при високи скорости

Ако си изчел темата би трябвало да си добил и още инфо. Ако имаш въпроси още питай, тук или на ЛС, но опитай и с Търсачката

NOW Saab 9-3ss 2006yAero 2.8V6- Самолет на LPG+obd2 Made by Me

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Май 09, 2017 3:12 pm

Автомобил: Saab 93
Автомобила е с нормални цени на частите и добра здравина. Като първи обаче, над 120к.с. си е леко недомислено за мен. Да не се получи качественото наваксване по канавките...

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Май 10, 2017 3:57 pm

Автомобил: Land Rover RR
Привет обмислям да закупя Saab бюджета ми е до 10 000лв. От това ,което изчетох в темата обаче оставам с впечатление ,че на пазара в момента няма нищо добро. Критериите ми са най-важно да е възможно най-нова като година ( или запазена) и предпочитам ръчни скорости. Предложете някоя обява или ако някой от вас си продава автомобила.

P.S.
В момента карам Range Rover 2004 та отпадат и аеротата защото от въздушно оказване и от 255/60/18 да сляза на спортно окачване и ниска гума ще ми е голям стрес :) Иначе имам и Scania и май почти съм вече в семейството :) Благодаря предварително

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Май 10, 2017 5:38 pm

Аватар
модератор

Автомобил: SAAB 9-5 Aero MY'05
MytagDRS написа:
... В момента карам Range Rover 2004 та отпадат и аеротата защото от въздушно оказване и от 255/60/18 да сляза на спортно окачване и ниска гума ще ми е голям стрес ...

Какво имаш в предвид като казваш това? Да не би да си мислиш, че "Аеро" означава въздушно окачване! Ако е така си в грешка. Аеро е версия на оборудване, топ изпълнението на марката и означава съвсем друго нещо.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Май 10, 2017 5:54 pm

Автомобил: Land Rover RR
Ibraim написа:
MytagDRS написа:
... В момента карам Range Rover 2004 та отпадат и аеротата защото от въздушно оказване и от 255/60/18 да сляза на спортно окачване и ниска гума ще ми е голям стрес ...

Какво имаш в предвид като казваш това? Да не би да си мислиш, че "Аеро" означава въздушно окачване! Ако е така си в грешка. Аеро е версия на оборудване, топ изпълнението на марката и означава съвсем друго нещо.

Имам предвид ,че е Аеро е със спортно окачване

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Май 11, 2017 8:44 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Red Devil RIP! 9000 2.3T auto
Ако не е със спирачни дискове 345мм, демек ТURBO Х, гумите подлежат на редуциране до 16"
А инак окачването-возията, едва ли може да се сравни с Рейндж, на всичко от този модел.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Май 11, 2017 9:37 am

Аватар

Автомобил: Saab 9-5 3.0 tid..Saab 9-5 2.3 t
Тая тема ма кара да отида и да си купя още един 3.0 TID :tooth:

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-3 Sport Sedan

Напиши нова тема Отговори на тема