Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-3 Sport Sedan

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: По шумна
МнениеПубликувано на: Вто Ное 15, 2016 1:28 pm

Автомобил: 9-3 SS Aero
Здравейте, напоследък колата ми стана доста по-шумна от преди, чудя се дали е възможно да е заради маслото - Мотул 5/40 е, на 7000 км. Имам чувството, че и по-бавно набира( което разбира се може да е субективно усещане). До сега много не съм се грижил за колите си, не съм се замислял много, или тази ми харесва повече или остарявам :D

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: По шумна
МнениеПубликувано на: Вто Ное 15, 2016 1:36 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Red Devil RIP! 9000 2.3T auto
А освен шум, да са се появили и вибрации?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Ное 15, 2016 2:12 pm

Да, има.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Ное 15, 2016 6:08 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Честито, проблема се нарича балансираща група :(

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Ное 15, 2016 11:22 pm

За какво точно става дума и търпи ли отлагане ремонта или се налага спешно да се прави :?:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 16, 2016 10:45 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Знам ли. Има хора, които карат така години, и такива (всъщност аз поне знам за един) на който мотора се потроши след 2 месеца. Въпрос на късмет е.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 16, 2016 11:45 am

Автомобил: NG900 Aero
Винаги ми е било чудно, вибрациите силни ли са, и в кои обороти се усещат най-много? Има ли точен и лесен метод за определяне състоянието на групата? Какво точно превърта в тази група - износват се колелата или обтегача е виновен, а това е следствие?
И последно - кое е по-малкото зло - да се кара така, или да се свали картера и да се отреже и извади балансиращата верига?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 16, 2016 3:29 pm

Аватар

Автомобил: saab 9-3 ss aero
често се чупи обтегача на малката верига а нея трудно можеш да я махнеш ей така защото върти и водната помпа.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 16, 2016 8:16 pm

Автомобил: 9-5 Aero '02
x30xe написа:
често се чупи обтегача на малката верига а нея трудно можеш да я махнеш ей така защото върти и водната помпа.

Силно се съмнявам за помпата ... На каналния ремък е.

Когато се махат балансиращите валове се заваряват и маслените магистрали, но ако оставиш валовете, а само махнеш веригата (нейния обтегач не е маслен, така че няма да има проблем) и ако нямат сериозни луфтове (може би трябва да се премери налягането на маслото на главата) сигурно ще може да се кара. Трябва много внимателно да се прегледа да няма парченца от банана, защото думне ли и разпределителната ...
Според мен първо трябва да погледнеш и състоянието на обтегача на ангренажната верига, предполагам, че и той ще е към края и тогава най-добре да се сменя всичко ... тъй и тъй ще се отваря, това упражнение съм го правил без да свалям мотора.

Понеже обаче никога не съм махал само веригата на балансиращите, нека някой от спецовете да сподели мнение.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 16, 2016 8:40 pm

Аватар

Автомобил: saab 9-3 ss aero
FDevil написа:
x30xe написа:

Силно се съмнявам за помпата ... На каналния ремък е.

Когато се махат балансиращите валове се заваряват и маслените магистрали, но ако оставиш валовете, а само махнеш веригата (нейния обтегач не е маслен, така че няма да има проблем) и ако нямат сериозни луфтове (може би трябва да се премери налягането на маслото на главата) сигурно ще може да се кара. Трябва много внимателно да се прегледа да няма парченца от банана, защото думне ли и разпределителната ...
Според мен първо трябва да погледнеш и състоянието на обтегача на ангренажната верига, предполагам, че и той ще е към края и тогава най-добре да се сменя всичко ... тъй и тъй ще се отваря, това упражнение съм го правил без да свалям мотора.

Понеже обаче никога не съм махал само веригата на балансиращите, нека някой от спецовете да сподели мнение.

За съжаление бъркаш двигателите.Става въпрос заБ207 двигател на който малката верига на балансиращите върти и водната помпа и нейния обтегач е мален.Ремъка върти само клима и алтернатор.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 16, 2016 9:22 pm

Така, значи на 204/205 има махнати вериги през кариера със рязане, но макар и малко, има случаи, при които точно обтегача, който Е хидравличен да "избухне"(да му излезе плунжера), и тогава оставаме без налягане на маслото. Дори валовете да не се вадят, има магистрали за запушване.
207 явно си е "екоспек" (екотек) защото точно такава е реализацията и там - водната помпа е закачена на БГ. И там могат да се премахнат тези валове, но заигравката е повече.
Споделете има ли точни симптоми за диагноза, ангренажната верига има още малко живот и е доста тиха, но долавям някакви вибрации осезаеми около 1500 до 2000 об.? Или да търся някой със същия мотор, и да сравнявам?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Ное 20, 2016 11:59 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

При 204/205 премахването с рязане е мн рисковано. Добре е да се отвори и да се блокират валовете и затапят маслените отвори. На практика и на 2та мотора през обтегачите минава масло под налягане. Вибрациите при 204 често се оказват заради неправилно зацепени балансиращи валове или прекалено износено колело на предния балансиращ вал, откъм изпускателните клапани. Не е изключено и да не захапва тресчотката на обтегача(имал съм 2 такива случая), а при 207 както каза колегата Мишо, наистина се чупи единия банан и всичко отива по дяволите. Премахването на балансиращите валове там наистина е сериозна заигравка. Правил съм го на моята и знам какво е. Имайте предвид че може да си ... мамата дори от недостатъчно хубав антифриз. Все пак наистина от тази верига се върти и водната помпа

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Ное 20, 2016 2:35 pm

Ами то проблема при мен конкретно е, че не знам дали са в повече вибрациите, или не, но все си мисля че са. Както и да е, напролет ща не ща ще отворя, така или иначе съм вече на 230х км. и си е време за верига, защо не и за лагери и сегменти, и тогава ще стане ясно какво-що. Иначе, и аз предполагам неправилно зацепване, защото назад във времето преди да купя колата, е правена гарнитура на главата тук при някакъв квартален майстор, и няма да се учудя да е зацепил както дойде.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Ное 27, 2016 2:26 pm

Red_Devil написа:
Честито, проблема се нарича балансираща група :(

Има ли нещо специфично при смяната, нещо което да обърка майстора. Смятам да сменя ангренажната верига и всички такъми там, и можеш ли да препоръчаш някоя марка, или по-точно да се пазя ли от някоя марка :?

Последна промяна HURRICANE на Нед Ное 27, 2016 2:27 pm, променена общо 1 път
Корекция на tag-a.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Ное 27, 2016 2:31 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-3SS MY'05 DevilTune /900NG 2.0 MY'97
topgun написа:
.....Смятам да сменя ангренажната верига и всички такъми там, и можеш ли да препоръчаш някоя марка, или по-точно да се пазя ли от някоя марка :?

Продават се оригинални комплекти.
Например:
http://www.neobrothers.co.uk/timing-gen ... b71fc6b91a

http://www.partsforsaabs.com/product_in ... 2019e9851d

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-3 Sport Sedan

Напиши нова тема Отговори на тема