Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-3 Sport Sedan

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Избор масло ?
МнениеПубликувано на: Пон Дек 10, 2018 9:50 pm

Аватар
Remove before flight
Remove before flight

Автомобил: ex 9000, 9-5 2.3 aut. Devil Performance
Ето още нещо за маслата - https://fakti.bg/technozone/348730-kak- ... =firstpage

Публикувано във факти.бг:

моторно масло

Как да изберете моторно масло за колата?
Публикувана: 10 Декември, 2018 15:11 Обновена: 10 Декември, 2018 18:03
45 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 7220
Как да изберете моторно масло за колата?
Радослав Славчев

Вискозитетът на моторното масло е характеристиката, която се смята за най-важна при този вид смазочни течности. Той се определя по класификацията SAE, а това, което всеки трябва да знае, е, че колкото е по-течно маслото, толкова е по-устойчиво на отрицателни температури, но в същото време по-рядкото масло износва повече двигателя през горещите дни от годината.

Гъстото масло става почти на грес при ниски температури, но пък смазва добре през лятото. Всяко моторно масло има цифрови индекси, които могат да ви подскажат много. Така например буквата W (Winter) показва до каква минусова температура работи въпросната смазочна течност. За да разберете точните градуси на допустима работа през зимата, трябва от цифрата пред W да извадите 35. Така например при маркировка 10W, максимално допустимата температура на работа е минус 25 градуса по Целзий (10−35 = −25).

Горната граница на работа на маслото може да се разбере от последната цифра. От нея трябва да се извади числото 5. Например, ако индексът по SAE e 50, то смазочната течност работи до плюс 45 градуса по Целзий (SAE 30 е до +25 градуса, SAE 40 е до +35 и т.н.). Всичко това означава, че за по-топло време могат да се използват масла с индекс 20, 30, 40, 50, 60, а за зимата - 0W, 5W, 10W, 15W, 20W. Има и моторно масло, което се счита за всесезонно. То се обозначава с индекс 0W-40. То може да се използва при температури от −35 до +35 градуса по Целзий.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Юни 13, 2020 2:20 pm

Автомобил: Saab9-3 2.2TiD и Cadillac SRX V6 3.6i
В много сайтове пишат как да избираме маслата за автомобилите си и са вярни, но никъде и никой не пише как и от къде да си закупуваме оригинален продукт! Смятам, че това е голям проблем на българския пазар и още по-голям проблем за всеки отделен автомобилист. Не е едно и също когато на пациента венозно му преливат медицинска глюкоза или подсладена чешмяна водица, нали? Едното може да ни вдигне на крака а другото вероятно ще ни убие! Отдавна съм престанал да се интересувам от брендове като Мобил, Кастрол, Шел, Мотул и много други. Затова кажете сега, какво мислите за GRANVILLE HYPALUBE C3 5W-30 или WOLVER 5W30- ULTRATEC C3 или Gazpromneft Premium C3 5W-30 ?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Юни 14, 2020 10:11 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-3SS MY'05 DevilTune /900NG 2.0
Съмнявам се някой тук да има опит с изброените масла.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Юни 15, 2020 8:37 pm

HURRICANE написа:
Съмнявам се някой тук да има опит с изброените масла.

Е, аз днес за трети път сложих Газпромче. Сърце ми не даде да си закупя Мобил да речем, макар и да е изкушаващо! Волфера се оказа хидрокрекинг.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Юни 15, 2020 9:40 pm

Автомобил: saab 9-3 SS
От марката GRANVILLE навремето си купувах 10w60 за пасата, най обикновен 1.8 моно асматик. Не го харчеше и нямаше проблеми, но той така или иначе работеше с всякакво масло. Сипвал съм му дори и за натоварени дизелови двигатели /камионджийско масло/ което за 10 хил км стана на чорба.
Та аз бих препоръчал Сомма, хубаво английско масло, което май още няма ментета

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Юни 16, 2020 9:06 pm

Това руско масло сложих.

Прикачени файлове:
Коментар на файл: Това руско масло сложих.
Gazpromneft-Premium-C3-5W-30-4L.jpg
Gazpromneft-Premium-C3-5W-30-4L.jpg [ 108.03 KiB | Прегледано 251 пъти ]
          Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 17, 2020 12:24 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

tjtjtjtj написа:
Е, аз днес за трети път сложих Газпромче. Сърце ми не даде да си закупя Мобил да речем, макар и да е изкушаващо! Волфера се оказа хидрокрекинг.

Щом ти харесва. Аз си ползвам Motul-чета от години.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 17, 2020 10:22 am

Автомобил: SAAB 9⁵ Arc MY04 B235E AT
Вчера ми дойде това масло от bparts.bg. В началото малко се притесних, че ще трябва да го връщам. На кутията пишеше дата 28-03-2018. Това масло е на почти 2 години и половина. И понеже знам, че синтетичните масла с времето си губят свойствата си и на практика не трябва да се карат повече от две години, без значение от пробега, почна едно лудо търсене на shelf/storage life за Motul. На някои места се цитира срок от две години, на някои три, но на официалния сайт на Motul не можах да намеря нищо. След многократно препрочитане на надписите по тубата (първоначално четях инструкциите само на английски и български език), в секцията на руски беше посочено, че маслото може да се съхранява затворено до 5 години при съответните температура и влажност. Е това ме успокои. Явно реколтата на маслото е причината за цената му, но няма нищо притеснително. Като затворя двигателя, го наливам.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 17, 2020 4:59 pm

HURRICANE написа:
tjtjtjtj написа:

Щом ти харесва. Аз си ползвам Motul-чета от години.

Мога да обясня от къде идват страховете ми и недоверието ми към марки като Мобил, Шел, Мотул и т.н.. Просто опаковките- тубите и етикетите им не вдъхват никакво доверие в потребителя! Гледам какво представляват тубите и етикетите на въпросните масла по чуждите сайтове. Там от години особено по етикетите имат разпознавателни маркировки чрез които клиента веднага може да провери и да се увери в оригиналността на всяка една опаковка на продукта. А нашите масълца по рафтовете изглеждат по съвсем различен и притеснителен начин! Тук в никой от магазините ни или сайтовете не продават масла от чийто опаковки клиента може да се информира за оригиналността на продукта.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 17, 2020 6:19 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

От сайта, който е споделил lastcyrol съм купувал всички Motul-и, с които са минати следните километри:
1. На първия ми 900NG около 100 000км.
2. На сегашната ми кола 100 000км
3. На 900NG, който кара баща ми 400 000км. ! (днес за пореден път му поръчах).
Колата му в момента, по километраж е на почти 620 000км.

Купувал съм и за приятели Motul от тях.

Дотук, доволно. B)

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 17, 2020 8:16 pm

Автомобил: SAAB 9⁵ Arc MY04 B235E AT
Въпросното масло 300V Le Mans си има лентичка с QR код с линк към страница на която има изображение, което трябва (и в моя случай е така) да съвпадне с „холограмното“ изображение на тубата. 300V Competition е в същите туби. Мисля, че и то има такава лентичка.
Изображение

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 17, 2020 8:50 pm

lastcyrol написа:
Въпросното масло 300V Le Mans си има лентичка с QR код с линк към страница на която има изображение, което трябва (и в моя случай е така) да съвпадне с „холограмното“ изображение на тубата. 300V Competition е в същите туби. Мисля, че и то има такава лентичка.
Изображение

Браво! Значи и в България се намират търговци които продават оригинални масла. Такива магазини и сайтове трва усилено да се вадят на повърхността, докато през същото време продавачите на фалшиви масла трябва открито да се изобличават и заклеймяват! Тоест и двата вида трябва да бъдат известни на българския потребител. Ако на някой му се кара с руска синтетика да пита чичо Гугал за Дени Трейд.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 17, 2020 8:58 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

lastcyrol написа:
.........300V Competition е в същите туби. Мисля, че и то има такава лентичка.....

Да, има.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Юни 18, 2020 10:11 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

lastcyrol написа:
Вчера ми дойде това масло от bparts.bg. В началото малко се притесних, че ще трябва да го връщам. На кутията пишеше дата 28-03-2018.......

Днес дойдоха моите масла. Едното има дата от октомври 2019г, другото от януари 2020г.
Имам и подарък, за редовни клиенти. :mrgreen:
Изображение

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Юни 26, 2020 9:15 pm

Автомобил: SAAB 9-5 2.3T Aero, B235R, 2002
Аз лично ползвам Yaccoo GALAXIE GT SAE 10W-60 (100% синтетика). Сменям го на 12-13 месеца (9000-10000км, с основно градско) и съм доволен защото засега никакви проблеми с горене на масло или откъм температура на двигателя. През зимите колата пали и при под -15C.

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-3 Sport Sedan

Напиши нова тема Отговори на тема