Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-3 Sport Sedan

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Проблем с палене 2.2 TiD 125 к.с. 2003г.
МнениеПубликувано на: Пон Май 20, 2019 11:57 am

Здравейте, колеги. Имам проблем с паленето, когато колата е седяла повече време (няколко часа). Установих, че проблема е свързан с това, че не се задържа горивото преди ГНП-то. Това се получи след смяна на маховик и съединител, обаче бяха разкачени тръбите, които захранват ГНП-то и тази за обратната нафта. Преди ремонта, колата палеше перфектно. Сменени са дихтунгите, които стоят на болтовете на гнп-то, сменени са маркучите за обратната нафта и е сменен горивния филтър заедно с цялата кутия. Пробвах да сложа една гумена помпичка от Пежо, която действа като възвратен клапан, но ефекта беше краткотраен. Въпросът ми е следния - възможно ли е това да се получава от думичките на дюзите и/или о-пръстените? Има ли клапан на Гнп-то за задържане на нафтата? Къде другаде има уплътнения, които могат да причиняват това? Не записва грешки на диагностика. Колата работи добре Когато запали, няма спад в мощността, не съм забелязал да има въздух в горивото. Благодаря предварително на отзовалите се.

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: Проблем с палене 2.2 TiD 125 к.с. 2003г.
МнениеПубликувано на: Вто Май 21, 2019 10:26 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9000 CDE 1996 Custom Stage by Red_Devil
Здравейте, колега!

Имаше някъде из форума тема с дискусия за подобни симптоми. По спомен, проблемът се оказа в О пръстените.
Разбира се, добре е някой, който разбира от дизели да каже.

Поздрави,

Ангел

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Май 22, 2019 10:19 am

Аватар

Автомобил: 93 MY99г 2.2TiD-150hp;9-5 Aero MY01
на 115к.с. версията на 9-3 OG имаше някакъв клапан за задържане на нафтата, но при мене след смяна на О-пръстените (които обикновено го правят този проблем) И клапана продължи проблема. Предполагаше се, че е нещо свързано с ГНП тогава и проблема се реши с монтиране на клапан от обикновена газова, който да работи само когато колата е на контакт ако не се лъжа.

И да направя следващите дни някоя снимка не знам дали би било приложимо в този случай - все пак темата е за спорт седан.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Май 25, 2019 1:42 pm

Здравейте колеги, след смяна на дихтунгите на кухите болтове на тръбите за хранене на ГНП-то и обратната нафта, смяна на всички маркучета за обратна нафта и смяна на уплътненията на преходниците за обратна нафта (тези които седят вътре в главата), колата се оправи. Дихтунгите задължително при смяна трябва да се търсят по оригинален номер. Най малката разлика в дихтунгите може да причини проблема с паленето. Надявам се на някой със същия проблем да съм бил полезен.

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-3 Sport Sedan

Напиши нова тема Отговори на тема