Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-3 Sport Sedan

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Проблем с електроника
МнениеПубликувано на: Съб Мар 16, 2019 9:10 pm

Автомобил: Saab 9-3 combi
Здравейте група,
Горд собственик съм на Сааб 9-3 Спорт Комби 2005г. 1,9d 150к.с. Имам следният проблем или проблеми, понеже не знам дали има връзка между тях ще започна от начало. Първо ми светнаха лампите за Тракшъна и АБС след като колата я взех от майстор който ми сменя съединител, отговора беше - "заминъл ти е датчика на АБС смени го". Оставих този проблем за решаване за по късен етап като дишна малко въздух от сменения съединител, но след седмица загубих десеният къс фар (с ксенон съм), дадох я на един майстор препоръчан за ремонт на ксенон и между другото спряха да светят леви дълги светлини и ляв преден мигач. Оправиха я всичко светна нормално при което ми казах, че просто е била компрометирана осветителната с-ма (прекъснати и нагорели кабели). Взимам я карам два дни и пак загубвам десен къс фар, давам и я пак при което казват, че просто е сложен бушон от 10а, а всъщност по книга е 20а. Взимам я пак и се кефя на колата и ново 20 :) започват да ми светят когато си поискат аварийните светлини без въобще да се влият от копче, от контактен ключ и т.н., при което и стрелката на горивото ударя дъното и отказва, после сама се оправя. Е това е моята история, съжалявам че така подробно, но не зная кое от нещата може да е в основата на проблем и за това споделям мъката си, но две седмици колата ми събра нервите :). Ако можете да помогнете с мнение ще съм ви благодарен много.

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: Проблем с електроника
МнениеПубликувано на: Пон Мар 18, 2019 10:30 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-3 tid '99
Първо напиши откъде си.

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: Проблем с електроника
МнениеПубликувано на: Вто Мар 19, 2019 11:46 pm

Автомобил: saab 9-3 2.2tid 2002 saab93 TTiD AERO 2008
Здрасти провери си двата снопа кабели към компютъра те минават до ролката на климатика и ако не са добре закачени, ролката ги протрива и дават на късо

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-3 Sport Sedan

Напиши нова тема Отговори на тема