Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-5

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Чистачки 9-5
МнениеПубликувано на: Пон Яну 22, 2018 2:39 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 9-5 1.9TiD Hirsch
С оглед сезона и това, че не открих скорошна тема за чистачки за 9-5, бих искал да вкарам малко размисли и страсти или по-конкретно да ме светнете. Пробвах какви ли не чистачки - китайски, китайски средно качество, китайски хубави, Бразилски (Trico, от които бях доволен около 6 месеца), Valeo. Какво трябва вече да взема, за да бъда доволен и не след 2 месеца да се налага пак да купувам? Aerotwin? И аджеба каква е дължината, която трябва да се използва? 550 и 550, 575 и 575, 580 и 550? Има един отврътителен тригълник в горната позиция на чистачките, който ме дразни много. Няма застъпване на чистачките там и се свлича мръсотия.....

Та.... давайте мнения, съвети, магазини и т.н.

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: Чистачки 9-5
МнениеПубликувано на: Пон Яну 22, 2018 7:29 pm

Автомобил: Saab 9 5 2.0 SW
Относно размера мойте са 600-600 и съм доволен, а иначе ги сменям веднъж годишно.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Яну 23, 2018 3:54 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Saab 9-5 ARC 2.0t (MY 2002)
всяка година си купувам по 1 чифт по е-бей:
https://www.ebay.co.uk/itm/Saab-Front-Aero-Wiper-Blades-Flat-Beam-Windscreen-Wipers-23-23-XE5/230795559288?hash=item35bc7cc178:m:mL1oDUzu5uUH9UGEsbRZYXQ

6 паунда, + доставка 2.20 лв през габко.... за тази цена съм повече от доволен. 1 година изкарват без проблем при мен.
В БГ съм купувал единични бройки, които са стрували повече и са изкарвали 1 месец примерно....

23 инча за 9-5цата ползвам.

Saab 9-3, 2.0t, 1998 --> Saab 9-5, 2.0t ARC, 2002

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Яну 25, 2018 9:34 am

Аватар
багериста
багериста

Автомобил: SAAB 9-5 2.0Turbo-Deviltune custom stage
Всеки размер от 550-до 600 мм става! Преди време ползвах Rsen-японски тефлонови, изкарваха над година. Ползвал съм и Valeo-под година, сега съм с Bosch, уж оригинални. Вече скърцат леко...

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Яну 25, 2018 10:23 am

Аватар
модератор

Автомобил: SAAB 9-5 Aero MY'05
Само едно не разбрах - и двете ли чистачки трябва да са с еднакъв размер, или шофьорскта по-голяма, а пасажерската по-малка?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Яну 25, 2018 11:43 am

Аватар

Автомобил: Saab 95 2.3t
Интересна тема преди седмица висях в практикер в чудене какви да си купя , по надписите на гърба на чистачките нашета марка не фигурира даже :? Накрая взех най-евтините :D две на цената на кутия цигари добре чистят не скърцат а колко ще изкарат ми е все тая . Но наистина искам да знам какъв размер трябва да са и както пита колегата еднакви ли са лява и дясна . Друго което съм забелязал е че т.н. тип “банан” не успяват да чистят добре в краищата , според разни теории това е в следствие на по-слаби пружини и по-дълги пера , склонен съм да повярвам защото с чистачки от класическия тип подобен проблем съм нямал .

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Яну 25, 2018 11:48 am

Аватар
багериста
багериста

Автомобил: SAAB 9-5 2.0Turbo-Deviltune custom stage
Размерът на двете пера е еднакъв. За автомобилите с автоматични чистачки е важно размерът да не е по-малък от 550, защото няма да минават през датчика в горната част на предното стъкло.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Яну 25, 2018 12:23 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 9-5 1.9TiD Hirsch
От моите проведени експерименти с 580х550 чистачките се припокриват повече и не остават голям мръсен триъгълник в горната позиция, но все пак го има. До колкото четох оригиналните чистачки са 575мм, а такива рядко се намират. Аеро туин имат такива с номер ar575u.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Яну 25, 2018 9:21 pm

Аватар
Remove before flight
Remove before flight

Автомобил: ex 9000, 9-5 2.3 aut. Devil Performance
Едно време имаше Шампион с графитено покритие, но не съм ги срещал скоро.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Яну 26, 2018 6:20 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 9-5 2,0t - Deviltune
Yassen-TE написа:
Всеки размер от 550-до 600 мм става! Преди време ползвах Rsen-японски тефлонови, изкарваха над година. Ползвал съм и Valeo-под година, сега съм с Bosch, уж оригинални. Вече скърцат леко...

Баш за размера.
И малко реклама, аз всяка година си купувам от ЛИДЛ за 9,99 лв комплект и съм си супер доволен. Един път годишно или два пъти пускат, когато има седмица за автомобила.
Но всеки с вкус, но чак да поръчвам и да ми доставят от Англия..... не е някаква част за много пари и да няма избор в България.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Яну 28, 2018 1:39 pm

Аватар

Автомобил: Saab 9-5 2.3t Wagon 2001
И аз съм с 2бр. по 600мм. Сега си взех Бош и за сега съм доволен.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Фев 01, 2018 10:17 pm

Автомобил: SAAB 9-5 2.3T Aero, B235R, 2002
Текущите ми чистачки Bosch AeroTwin са вече за смяна. Ползвам ги от 3г., но вече не чистят добре - така казано "прескачат/пропускат" определени места от стъклото.
Сега мисля да взема Valeo Silencio X-TRM. Според рекламата на производителя и някои ревюта/сравнения в клипове - се справят по-добре от AeroTwin-а.
Търся отзиви за Silencio модела.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Фев 02, 2018 6:19 pm

Относно каква да е дължината - намерих помощен сайт: http://www.mywipersize.com/make/saab.php
Чистачките които към момента ползвам са 550мм - и съвпада като размер с посоченото на сайта.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Фев 02, 2018 8:00 pm

Аватар
Remove before flight
Remove before flight

Автомобил: ex 9000, 9-5 2.3 aut. Devil Performance
Минах на 23'' и съм доволен, ако ви е много сложете 575 на шофьора и 550 на пасажера.:-)

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Фев 15, 2018 10:12 pm

Извън темата:
Смятам че написаното по-долу следва да е маркирано като offtopic. Ако модераторите преценят може да корегират.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Да споделя неволите които срещнах при покупка на нови чистачки:
След ползване на чистачки Bosch реших че искам да пробвам с Valeo Silencio X.TRM и се разрових коя фирма в България ги предлага с подходящ накрайник за моя Сааб. Проверка показа че търся с накрайник тип "кука" (т.е. с Valeo код UM705 или 567954).

Поръчах от eMag България, с очаквана доставка за 2 дена. След двата дни и обаждане от моя страна - споделиха, че куриера ги върнал защото ги "счупил" при транспорта до София. Поръчах отново, като след още два дена - в прав текст си казаха, че имат проблеми с доставката. Отговорих им че трети път няма да поръчвам чистачките от тях.
Като следваща стъпка разпитах в други фирми включително и в Inter Cars. След ровене в системата на последните - обслужващия служител сподели, че и те не могат да доставят от модела с подходящ накрайник. Странното е, че електронни магазини в други страни продават търсения от мен модел.

След ровене в интернет - в Руски и Украински магазини, неуспях защото позволяваха адреси за доставка само в Русия и съответно Украйна.
След още ровене - в Чешки магазин попълних адрес за доставка в България и без проблеми заявих поръчка, и си получих електронно потвърждение на поръчката.
Два дни по-късно, след като нямаше отговор от магазина - изпратих запитване и обясниха: "Поръчката Ви е анулирана, тъй като цената за доставка ще е по-висока от цената на чистачките".
Върнах отговор че мога да добавя още стоки, така че цената на доставката да бъде обоснована/приемлива спрямо цената на "новата" поръчка. Отговориха, че ще потърсят начин за спедиция до България, което ме зарадва тъй като искам да си закупя въпросните чистачки.

Това което ме дразни в подобни ситуации - защо е толкова трудно, a понякога и невъзможно, в България да намериш и закупиш определена стока предлагана в световен мащаб, и си принуден да поръчваш от други държави?
Освен неприятното чувство че в България сме отделно от света, губят и тукашните продавачи защото плащаме на външни фирми.

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-5

Напиши нова тема Отговори на тема