Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-5

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Проблем с оборотите - гасне
МнениеПубликувано на: Чет Ное 16, 2017 9:47 am

Аватар

Автомобил: Saab 9-5 2.0t 150к.с
а добавка чух че има се меша с бензина за почистване на дюзи? има ли ефект някой от вас ползвал ли е

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Ное 16, 2017 10:43 am

bgshooter07 написа:
eeker89 написа:
Колега и при мен беше така, вдига на 1100 - 1200 оборота за 2-3 секунди и гасне.... Ходих изчистиха ми дюзите на ултразвук и се оправи, абе като цяло на всеки 100км гледай да караш поне 10км на бензинче ( и то хубаво) и то с повечко газ.

Kолега и на мен това ми каза предния собствени , че като се покара два дена на бензин и се оправя паленето сутрин, след това отново се появява този проблем, ще отида да ми изчистат дросела , и ще я покарам на бензин да видим какво се случва , но и мен това ме съмнява, защото само сутрин ми го прави този проблем или като изстине 2-3 часа не се кара и първото палене е проблемно ако не подържам гъзта гасне и се мъчи притеперва абе чудо на чудесата, много ми харесва автобомила надявам се да се оправят нещата ;(

Добре де, казах ти какво да направиш, а и ти с този пост показа и доказа къде ти е проблема.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Ное 16, 2017 11:09 am

Аватар

bishi написа:
bgshooter07 написа:
eeker89 написа:
Колега и при мен беше така, вдига на 1100 - 1200 оборота за 2-3 секунди и гасне.... Ходих изчистиха ми дюзите на ултразвук и се оправи, абе като цяло на всеки 100км гледай да караш поне 10км на бензинче ( и то хубаво) и то с повечко газ.

Kолега и на мен това ми каза предния собствени , че като се покара два дена на бензин и се оправя паленето сутрин, след това отново се появява този проблем, ще отида да ми изчистат дросела , и ще я покарам на бензин да видим какво се случва , но и мен това ме съмнява, защото само сутрин ми го прави този проблем или като изстине 2-3 часа не се кара и първото палене е проблемно ако не подържам гъзта гасне и се мъчи притеперва абе чудо на чудесата, много ми харесва автобомила надявам се да се оправят нещата ;(

Добре де, казах ти какво да направиш, а и ти с този пост показа и доказа къде ти е проблема.

Приятел , ще го направя да видим. Другия ми въпрос е възможно ли е да е от това качвам снимка в двете неща който също ме съмняват ОЧЕРТАЛ СЪМ ГИ С ЧЕРВЕНО КРЪГЧЕ.

първо ще направя това което каза ще изчистя дросела , но все пак кажи възможно ли е и от тези джаджи да е

Прикачени файлове:
84738096_7_800x600_saab-9-5-20-turbo-192ks-na-chasti-.jpg
84738096_7_800x600_saab-9-5-20-turbo-192ks-na-chasti-.jpg [ 98.25 KiB | Прегледано 263 пъти ]

Последна промяна HURRICANE на Чет Ное 16, 2017 11:20 am, променена общо 1 път
Изтрито дублирано мнение.
          Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Ное 16, 2017 11:20 am

Аз за дросел не съм казвал..... Ако е от тези два елемента, ще имаш драма и на бензин и загуба на мощност и тн. Но два дни караш на бензин и проблем с паленето нямаш, караш на газ и пак се проявява проблем. А сега, кое е причината за проблемите според теб.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Ное 16, 2017 11:37 am

Аватар

bishi написа:
Аз за дросел не съм казвал..... Ако е от тези два елемента, ще имаш драма и на бензин и загуба на мощност и тн. Но два дни караш на бензин и проблем с паленето нямаш, караш на газ и пак се проявява проблем. А сега, кое е причината за проблемите според теб.

Братле аз не съм тествал на бензин да карам няколко дни и след това да се оправи, това ми го каза предния собственик, но доверие нямам на никой. Като отворих капака и видях от долу какво става, ми стана ясно какъв марударин е бил кабели за вакуум в окаяно състояние, изкубени кабели така е и карал и т.н . Марударство голямо затова доверие нямам, но не споря с теб не ме разбирай погрешно просто се оптивам да остановя проблемите за да знам в сервизите на какво да наблягат и къде да търсят проблема защото честно в тоя моя край много пишман майстори братле. Ще пробвам така както ти каза на бензинче да покарам и да изчистя дросела с ултра звук и ще пиша да кажа какво е станало.

П.С Написах че дали може да е от тези два елемента защото действително сутрин като пали на бензин се мъчи притеперва натискам педала никаква реакция след малко се отпуши и дигне обороти после пак подържам да не огасне общо взето колата се мъчи с първо палене при студен двигател. Напълно вероятно и тези две джаджи да игрят роля ще видим първо ще пробвам твоя вариянт :)

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Ное 16, 2017 11:58 am

Ок, махни тоя бушон, най-лесното което ти сам можеш да направиш е това. Ако си запали без драма и държи обороти, проблема е в настройките на газовата. Ако не се оправи от това, вече почваш да търсиш на друго място.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Ное 16, 2017 1:48 pm

Аватар

bishi написа:
Ок, махни тоя бушон, най-лесното което ти сам можеш да направиш е това. Ако си запали без драма и държи обороти, проблема е в настройките на газовата. Ако не се оправи от това, вече почваш да търсиш на друго място.

100% не е до газта, сега карах 40 км на бензин с яко тумбене, този проблем се появява само при каране на бензин.Най-вероятно съм за нов дросел, поне така казаха в сервиза. При газ си държи обороти без проблем, вчера и правих тест драйв до плевен и на светофари нито е гаснала нито нищо. Само при паленето не иска да зацепи и се мъчи, а тя тогава пали на бензин. Сега я покарах на бензин само на бензин, и при изключване на предавка ми изгасва , не на всяко изкл. от скорост но доста често. Не работи добре на бензин променя обороти,гасне и в движение и в спрял. Значи остава дросела и другото което майстора съвсем случайно позна колата и друг път е имала този проблем и каза че си е боледувала от дросел купили са друг но евтин и не е ставало нищо от него, предполагам това е въпросния. Та така , утре ще отварям дросела ще го почиста ще сменя вакуум маркучите и ще видя тогава ако пак го прави този проблем. СМЯНА НА ДРОСЕЛ ! и ако и тогава го прави този проблем, ще я засиля и право в дирека.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Ное 16, 2017 2:44 pm

Аватар

Утре след като почиста дросела мисля да взема и добавка където се меша в бензина и тумбене

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Ное 16, 2017 6:40 pm

Аватар

Автомобил: Saab 9-5 2,0t B205E MY01 Deviltune
Човек, хората отгоре ти казаха да пробваш първо с бушона. Повярвай и аз съм се оправял така. Майстора ти може и да е на прав път с дросела, но първо си нулирай настройките на компютъра чрез бушона или чрез откачане на акумулатора и виж какво ще се получи, пък тогава почвай с големите ремонти. Сааб е прекрасна кола ако се отнасяш подобаващо с нея. Ти сам каза, че предишния собственик е бил мурдар. Прояви малко търпение сега да я оправиш и ти гарантирам, че после като се влюбиш в нея няма да ти се кара друга кола.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Ное 16, 2017 7:21 pm

Аватар

Автомобил: saab 9000 cse
Засили я в дирека.Не си заслужава :laughing

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 17, 2017 11:42 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: MY98 9000 Aero
До колегата пуснал темата. БРАТЛЕ, като толкова разбираш защо въобще си пуснал тема? Първо, ако бензиновия компютър на колата прави големи адаптации когато е на на газ, е нормално да има проблем на бензин!!!!! Най- лесно се установява ако разкачиш някоя клема на акумулатора, или въпросния посочен от колегата бушон. Така нулираш адаптациите и колата трябва да запали нормално. Причината за прекомерни адаптации на газ може да е лоша настройка, не добър вакум към изпарителя и какво ли още не. Дросела ако има проблем ще записва грешки. Ходи си купи втора употреба за 250 лв или нов за 800 и пиши дали е от него. Това е по- лесно отколкото да разкачиш бушон или клема......

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-5

Напиши нова тема Отговори на тема