Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-5

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Навигация
МнениеПубликувано на: Пон Ное 06, 2017 6:16 pm

Автомобил: Saab 9-5 aero
Колеги здравейте, имам 9-5 ца, която е без навигация та реших да се поглезя и си взех навигация, заедно с dvd-то, cd чейнджъра, нова антена, като цяло всичко необходимо. Въпроса ми е инсталацийте на кола без навигация и такава с идентични ли са, има ли оставени свободни букси или филма в който съм се вкарал е доста голям вече и ще трябва да прокарвам всичко наново. :D :D

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: Навигация
МнениеПубликувано на: Пон Ное 06, 2017 6:45 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 9-5 1.9TiD Hirsch
За кабеляците не знам, но за Denso навигация последната карта, която открих е от 2012г.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Ное 07, 2017 6:36 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 9-5 2t 98г, 9-5 vector 05,
А къде я откри ако не е тайна и за източна европа ли е?. Аз откривах разни но за източна не?
То иначе ъпгрейдването към по нова не би трябвало да е чак толкоз голям зор. Просто трябва да се запише диск на който да се заменят правилните файлове.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Яну 23, 2018 5:34 pm

Аватар
модератор

Автомобил: SAAB 9-5 Aero MY'05
Вече има диск за Източна Европа с актуални карти от 2017г. за Denso навигация! Ето тук видях публикацията https://www.facebook.com/groups/Saab95Club/ , а ето и мястото от където могат да се поръчат online http://www.satnavupdatestore.co.uk/saab ... s-64-p.asp. DVD "D" е за Източна Европа.

Успех на всички!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Окт 31, 2018 10:13 am

Аватар

Автомобил: Saab 9-5 3.0 tid..Saab 9-5 2.3 t
Повдигам темата понеже искам да получа отговори на въпроси които ме "мъчат" относно навигация Kenwood която се инсталира на 9-5 през периода 2003/2004г
1- Никакъв диск ли няма на пазара с осъвременени карти за България и Европа дори и да не е за целия континент.
2- Kenwood (същата навигация) инсталиран ли е в други марки автомобили и ако ДА не може ли да се вземе диск от тях който евентуално е ъпгрейдван.
3- Разгледах внимателно диска който имам и по периферията му пише Denso corporation / Kenwood corporation и т.н което значи че двата бранда сътрудничат, и ако някой знае да сподели дали диска на Denso няма да тръгне на устройството ми което е Kenwood.
4-Ако наистина няма "такова животно" може ли да се инсталира афтърмаркет нави което обаче да се командва от волана поне за радиото и музиката която понякога пускам да слушам.

https://www.satnavupdatestore.co.uk/saa ... Gat8V2rE-8

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Окт 31, 2018 3:17 pm

Аватар
модератор

Добре де, защо когато бяхме в гръцко с двете коли не пробвахме моя диск дали ще тръгне на твоята навигация :doh: :dontknow :Chair

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Окт 31, 2018 4:44 pm

Аватар

Автомобил: 9-5 b235R
Ники - на първите въпроси се надявам да намериш положителен отговор, но все пак ако се стигне до въпрос 4 - мога да ти отговоря.
Може да се сложи афтърмаркет навигация и основните команди да се задават от волана.
Вариантите разделям в 2 групи - именити марка (бранд като Pioneer, Alpine, Kenwood и др.), и китайски - Android устройства.

При първите е по- сложно. В зависимост от марката и модела, повечето от тях ползват допълнителен модул за да може да се контролират функции от волана. Този модул обаче винаги е извън комплекта на устройството и по наблюденията ми до сега - персонализиран за марката автомобил, и на висока цена. Отделно, че модели с навигация са друга продуктова категория и са осезаемо по- високи като цена спрямо изглеждащите по същия начин мултимедии без нави.

Вторите които дадох за пример, китайските, по смисъла си са като адаптиран за функциониране в автомобил таблет с Андроид. Там контрола от волана е достъпен чрез свързване на 1- 2 кабела, описал съм и из моите теми по въпроса като го минавах пътя. После през менюто се програмират самите бутони кой и каква функция да изпълнява (излючение прави само бутон NXT - той остава пасивен).

Успех в първите 3 въпроса, и наистина - как пък не пробвахте с диска на Ibraim :)

Поздрави.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Окт 31, 2018 8:46 pm

Аватар

Автомобил: Saab 9-5 3.0 tid..Saab 9-5 2.3 t
Ибра верно че трябваше да пробваме диска, ама кой да се сети.

Яска ако наистина не открия диск който да тръгне, във някакво близко бъдеще ще ти се обадя за съвет как технически става работата и коя да бъде навигацията.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Ное 03, 2018 7:54 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Red Devil RIP! 9000 2.3T auto
Кауза пердута, е навигацията Кенууд. Изобщо не си губи времето в такива размисли, че даже и Дензото е доволно демоде пръчка. Това дето го разправя Ибрата, изобщо не е толкова лесна работа и всеки телефон се справя в ПЪТИ по добре. Питай го, дали без да си извади координатите от гугъл и да ги въведе, като такива, може да избере къде да отиде!?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Ное 03, 2018 11:40 pm

Аватар
модератор

Вече мога! Със стария диск не можеше, но вече имам нов, който търси и по адреси.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Ное 13, 2018 10:33 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: SAAB 9-5 Aero Estate 2002
Red_Devil написа:
Изобщо не си губи времето в такива размисли, че даже и Дензото е доволно демоде пръчка.

Не съм съгласен Дидо. Може и да се справя по-добре телефона щото са по-актуални картите, но на Денсото интерфейса е много добре направен. Лесно е да го ползваш по време на път, което е и идеята. Карал съм с доста навита и телефони и на сааба Денсото ми беше едно от най-удобните. Минуса беше че нямаше актуална карта.

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-5

Напиши нова тема Отговори на тема