Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-5

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Паразитен шум от aux
МнениеПубликувано на: Пон Авг 07, 2017 7:48 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 9000 - B202S, 9-5 Aero MY02
Здравейте,
тези дни имах време да си поиграя малко с интериора и реших да напарвя изкарам допълнителния вход за музика през "телефона" по този метод : http://saabworld.net/showthread.php?t=28000.

Резултата е следния:
1. Когато пусна сигнал( музика) през товзи вход, той веднага започва да звучи през говорителите, преди да е ключа да е превключен - т.е. звучи без да пише "TELEPHONE" на СИД-а.
2. Когато преключа към телефон има мн тих фонов шум - чува се когато няма сигнал през допълнителния вход. Същия фонов шум се чува и на радио, когато е усилено на 1-2 степени ( нали като се върти копчето за звука има нещо като кликове, та става въпрос за първи,втори клик от напълно намалено)
3. Когато превключа към телефон без сигнал през допълнителния вход и увелича до край, шума прераства в пращене - https://www.youtube.com/watch?v=TD2YvjurTBM
Ако някои е правил подобна процедура, бих помолил да сподели дали описаните неща са нормални.

П.С. смених си всички крушки по централната конзола с диодни - голяма греда, не се влиаят от регулирането на осветеността на таблото.

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: Паразитен шум от aux
МнениеПубликувано на: Пон Авг 07, 2017 10:15 pm

Аватар

Автомобил: Saab 95 2.3t se
Аз съм със същия варянт за музика
Това ,когато включиш жака в устройство радиото да затихва и да започва да звучи плеара и при мен е така
Когато мине през копчето за да премине на режим телефон директно стартира на някъква сила на звука
Не съм пробвал да усиля до край без музика за да чуя дали пращи

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: Паразитен шум от aux
МнениеПубликувано на: Сря Авг 09, 2017 10:24 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Saab 9-5 2.0t Arc DTune
Здравей колега, аз съм по същата схема, но без ключ. В момента в който включиш телефон към жака радиото започва да прекъсва докато работиш с телефона, но когато музиката тръгне всичко е ок, ако първо включиш бутона и на дисплея изпише "телефон" тогава радиото затихва и можеш да си цъкаш без аудио ефекти докато си пуснеш музика.
Ако усилиш над средното ниво музиката която слушаш от телефона на тихите места винаги ще чуваш и радиото, но много тихо (няма как иначе защото линията на която се вързва телефона заглушава радиото, но не го спира). Аз съм използвал качествен кабел с добра екранировка и качествен жак и нямам нужда от бутона.
При Ipod - с включване на жака веднага се заглушава радиото.
Пробвай да смениш кабела с по висок клас или отново направи спойките, като внимаваш да не правиш голями капки и изолираи всичко хубаво с термосвиваем изолатор.
Друг вариант е да използваш женски жак, които има превключвател. Ще ти свърши същата работа и пак няма да имаш бутон.

п.с. Даже така говоря по телефона, което си е опция :wink:

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-5

Напиши нова тема Отговори на тема