Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-5

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: От АS2 към АS3 - струва ли си?
МнениеПубликувано на: Пон Мар 13, 2017 5:05 am

Аватар

Здравейте.
От 1 година имам 9-5 ARC SW (2002-ра), няколко пъти този форум ми е спестявал време усилия и пари при проблеми с колата. Благодаря ви.
Ето и проблема ми сега - заблуждавал съм се, че имам AS3.
Преди няколко месеца, с помоща на упътване от един сааб форум успях да сложа aux вход на head unit-а. Освен това сложих филтър за елеминиране на шум от разликата в масите между утройствата, добавих DAC (digital-to-analog converter, "звукова карта") и резултата ми хареса много. Чува се много прилично, за плеър използвам телефона, чете flac. Като се добави usb hub (захранва се от зарядно за запалка) се удря с един куршум няколко заека - захранва се DAC-а и добавям флашка - може да чете файлове и от там, намалява се разхода на батерията на телефона, може да използвате останалите usb портове да зареждате и други утройства. Закачих за проба външен HDD - чете без проблеми. :) Има и недостатъци, като многото кабели, но са разрешими с поялник и време.
Реших - време е да погледна subwoofer-a в багажника, малко ми се виждаше баса и тук изненадата - нямаше го. :jawdrop: Което означава - АS2. :shock: При комбитата, четох, че ги няма емблемките HarmanKardon върху капацитe на говорителите, пък и звука на AS2 e приличен и съм се заблудил. Ебасимо, както се казва. :D
Съвзех се от шока :( , отворих обявите, видях усилвател, писах с една моргата и ХОП - намерих пълен комплект АС3 от АЕРО, комби от 98-ма: 7 говорителя, subwoofer, усилвател и изпращане по куриер на прилична цена.
Във Сааб форуми намерих част от информацията за смяната - сменят се всички говорители (свалят се корите на вратите), усилвателя е под жабката, пуска се кабел до багажника. Не изглежда толкова трудно.

Тук и въпросите ми, търсих във форума, има хора които са го правили -
Струва ли си?
Колко е разликата в качеството на звука и мощността между тях? 150W e AS2, 200W e AS3, това го знам.
Кабелите за връзка между head unit-а и усилвателя същите ли са? Трудно ли е?
Трябва ли да се разкодира и кодира усилватеря, като при cd changer-а?
Пропускам ли нещо, някакъв възможен проблем?
Пускането на кабел до багажника колко е трудно? Как се взема тока от усилвателя, букса ли е?
Всяко мнение е добре дошло.

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: От АS2 към АS3 - струва ли си?
МнениеПубликувано на: Пон Мар 13, 2017 10:27 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Red Devil RIP! 9000 2.3T auto
Струва си и още как. Правил съм го 2 пъти и 2мата са много доволни. Единственото което тябва да направиш, освен смяна на говорителите е, да пуснеш 4 кабела от усилвателя до багажника. Всичко друго е еднакво м/у 2 и 3 ниво на оборудване. т.е. зора е да намериш 4 пинчета за голямата букса на стъпалото.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Мар 14, 2017 11:29 am

Аватар

Автомобил: 9-5 b235R
Red_Devil написа:
..... Всичко друго е еднакво м/у 2 и 3 ниво на оборудване. т.е. зора е да намериш 4 пинчета за голямата букса на стъпалото.

А инсталацията до усилвателя, и окабеляването с буксите - същите ли са?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Мар 14, 2017 12:21 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Нали пиша на Български!!! и не казвам като някои "четох в еди кой си английски,руски форум.
Само на AS1 се различава коренно системата, защото там радиото има вградено стъпало.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Мар 14, 2017 1:03 pm

Аватар

Да, разчитам и разбирам Български. Уверявам те, че за разлика от много други дори прочитам повече от веднъж написаното, преди да питам по него. Позволих си да задам уточняващ въпрос, извинявай ако си се "изхабил" да го напишеш, макар че работа можеше да свърши и едно простичко "Да".

Последна промяна Ibraim на Вто Мар 14, 2017 1:44 pm, променена общо 1 път
По желание на автора

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Мар 14, 2017 2:36 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Извън темата:
Да прощава младежа пуснал запитването, за излишния спам
yasmania написа:
Да, разчитам и разбирам Български. Уверявам те, че за разлика от много други дори прочитам повече от веднъж написаното, преди да питам по него. Позволих си да задам уточняващ въпрос, извинявай ако си се "изхабил" да го напишеш, макар че работа можеше да свърши и едно простичко "Да".

Ако написаното е вярно, означава че си чиста проба провокатор и заядливец.

Red_Devil написа:
Единственото което трябва да направиш, освен смяна на говорителите е, да пуснеш 4 кабела от усилвателя до багажника. Всичко друго е еднакво м/у 2 и 3 ниво на оборудване. т.е. зора е да намериш 4 пинчета за голямата букса на стъпалото.

Кое не е ясно тук и предизвиква уточняващ въпрос? Или за Опел феновете трябва да има допълнително обяснение, ако може със схема и снимка?
yasmania написа:
А инсталацията до усилвателя, и окабеляването с буксите - същите ли са?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Мар 14, 2017 3:09 pm

Аватар

Извън темата:
Добре де, нужна ли е тази провокация? Как да не разтълкувам "ОПЕЛ" нападките ти, като заяждане? Да ме обидиш ли искаш? КАКВО ТОЛКОВА СТАНА ЧЕ ПОДПИТАХ НЕЩО допълнително, от което съм се интересувал и съм се чудил и преди? И се възползвам от отворената тема, която следя откакто е пусната, за развитие в информативността и, с което да допълня знанията си и да се ориентирам СЪЩО какво би ми било необходимо като дойде време за тези стъпки?

Или е лесно, да си мислиш че "държиш нивото" ...

С цялото ми уважение към форума, екипа и потребителите .... НЕ намирам отношението за уместно! Ще ме прощавате. Хубаво - шеф си тук, знаеш ги нещата, ама .... това да търсиш под вола теле и под поста ми провокация е направо .... айде майната му.

Като пикаеш срещу вятъра резултата е един и същ- намокряш се. Няма смисъл да отварям спор, не и с теб, не и тук ...
Нямам нито интереса, нито намеренията.

Просто изразявам позицията си, че питането ми бе съвсем добронамерено, дори вторичния отговор не беше с цел заяждане ...

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Мар 14, 2017 3:32 pm

Аватар

И понеже темата на колегата е "... струва ли си?", искам да дам мнение, че през различни уши тази миграция според мен си струва по различен начин.

Коментирали сме, има потребители които са чували H/K но си харесват повече Pioneer. Звука на едната и на другата система звучи по различен за долавяне начин, вярно че H/K e с максимална тежест както при екстрите така и при заплащането за тях ... но баланса е различен.

При Pioneer знаем, че баси са в предните говорители на вратите, които също така са филтрирани и по- големи от h/k.

При добра настройка, при пътуване и силно слушане на музика, пътуващите в колата на предни и задни седалки имат по- равномерно усещане за цялостно звучене. Баса при h/k е винаги отзад - на кората с елипси при седан и буфер при комби. Въпрос на предпочитания е допълването на баса дали да идва от задната част, натъртвайки се на возещите се отзад пасажери, или от предната част на колата (макар и с по- малка наситеност).

И пак, стигаме до настройките с които човек иска да си ползва аудиото - може да има възможности за много бас но да предпочиташ да слушаш меко и леко неговото звучене, за сметка на наситени средни и пищящи високи ... а може и обратното - да искаш да люлееш огледалата на всички ниски честоти без значение какво реално чуваш от спектъра на музиката.

По горните параграфи, предвид 9-те канала верятно най- хармоничната система е AS3.

Но, дали си заслужава предвид това, което предлага AS2 и от което лично имаш нужда, си е персонално решение.

Аз лично, щом няма пре-разполагане на кабели (с изключение на описаните 2) бих опитал!

За съжаление, h/k съм слушал само в комби, а AS2 в седан ... за да съм реален в преценката си искам или не, най- добре ще е да чуя h/k в седан. . .

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Мар 14, 2017 10:08 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Ами пак субективно мнение. При НК в предните врати не са само "баси" филтрирани предварително, ами даже са и с 20-на вата отгоре. Разликата е чувствителна дори без закачане на задната басова линия. Само със замяна на стъпалото (откачаш-закачаш) се получава ефект като да качиш половин бар налягане на турбото.
П.п ако при комбито разликата е чувствителна, то ефекта при седана е направо поразителен

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Мар 14, 2017 10:26 pm

Аватар
модератор

Автомобил: SAAB 9-5 Aero MY'05
В началото като взех Аерото не можех да повярвам какъв звук може да изкара една 10-11 годишна кола. Много народ се шашкат като чуят за какво става дума и даже са ме питали кой ми е правил системата, като си мислят, че е поръчкова. Казвам им само, че е заводски Х/К и не давам подробности, щото не ги знам :rofl: :hahaha Та, по мое мнение Х/К звучи перфектно в седана.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Мар 15, 2017 1:52 am

Аватар

Автомобил: Saab 9-5 3.0 tid..Saab 9-5 2.3 t
Извън темата:
А стига бе, вий и музика ли слушате в колите си :shock:

Последна промяна Ibraim на Сря Мар 15, 2017 10:31 am, променена общо 1 път
Добавяне на offtopic

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Мар 15, 2017 1:58 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Извън темата:
nick_65 написа:
А стига бе, вий и музика ли слушате в колите си :shock:

Ми кат си нямаме V6 да ни мърка ;)

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Мар 15, 2017 2:53 am

Аватар

Автомобил: Saab 95 2.3t
Извън темата:
Досега толкова добре сметната и вградена серийно музика не съм срещал , както каза колегата всеки който се е возил ме е питал аз ли съм я слагал допълнително . Най ме радва че си е мега качествен звука колкото и да е усилена комфорта за пътуващите си остава . Особенно ме дразнят разните гаражни изпълнения с безброй колони бас каси усилватели които в крайна сметка става един джангър който те подлудява за нула време . Моета е Пайнер и си ме кефи .

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Мар 15, 2017 3:36 am

Аватар

Ще ги слагам значи, много добре. Даже се радвам, че има фабрично по-високо ниво на аудиото. :mrgreen: Предпочитам качеството на звука, не е важно да се чува много силно. Ще пробвам да пусна кабелите през тавана, така най-лесно изглежда. Ще пиша пак, когато е готово. Благодаря за мненията.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Мар 15, 2017 4:16 am

Аватар

Автомобил: Saab 9-5 3.0 tid..Saab 9-5 2.3 t
maikallllll написа:
Извън темата:
Досега толкова добре сметната и вградена серийно музика не съм срещал , както каза колегата всеки който се е возил ме е питал аз ли съм я слагал допълнително . Най ме радва че си е мега качествен звука колкото и да е усилена комфорта за пътуващите си остава . Особенно ме дразнят разните гаражни изпълнения с безброй колони бас каси усилватели които в крайна сметка става един джангър който те подлудява за нула време . Моета е Пайнер и си ме кефи .

Извън темата:
Моля моля да си имаме уважението,но Огича е най напред с матряла и трябва да му се отдаде дължимото,да не вадя сега снимката пак. :laughing

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-5

Напиши нова тема Отговори на тема