Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-5

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: 9-5 Aero MY 2003 на Carpe_diem
МнениеПубликувано на: Сря Дек 28, 2016 4:03 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: SAAB 9-5 Aero 2003 sedan
Здравейте колеги,

Много от вас знаят, ама аз да си се похваля по официалния ред...
От няколко седмици в нашето семейство къде случайно, къде не, се пръкна въпросният убавец...

Преди месец и нещо прехвърлих дизела на баща ми и се опитах да се приготвя за дълго чакане да се появи подходящият 9-5... Кусури и изисквания много - да е седан, да е ръчка, да е с физиономията след 2001-ва, да има автопилот, да има парктроник, да е светъл цвят (или най-много червен, ако е по-тъмен), да е със светъл салон (независимо дали кожа или не), да е със седалки с памет, че и на жената да й е удобно... Като филтрираш тези неща почти никъде не оставаха никакви оферти...

Бях се въоръжил с търпение да чакам до пролетта, защото зимата обикновено не карам много и мислех, че ще издържа. Мислех си даже да ходя до Швеция, гледах и обяви от сайтове в западна Европа, намериха ми контакти в Италия, където гарантирано щяха да ми намерят кола в добро състояние с непревъртени километри (въпросният контакт дължи живота си на близък до мен лекар и беше обещано)...
Но, не се наложи нито едно от гореизброените...
А то какво стана - не минахме и 50 м след околомръсното и то си ни чакаше там...

Тук искам да изкажа големи благодарности на Илчо, че се отзова в една неделна утрин да я огледаме.
Разбира се, репликата "включи на 3-а и дай газ до пода, докато не ти кажа" на 3 градуса, мокър асфалт и с летни гуми, не беше най-приятният момент в живота ми, но, няма как, работа е, трябваше да се свърши :D

Регистрирана в България през Август (ако не беше, нямаше да я взема, защото нямах дни отпуск да се редя в КАТ), с много хубава газова уредба BRC за 1400 лева (която ще бъде демонтирана и продадена, има си документи, в гаранция е, ама затова в отделна тема след нова година).
И чичкото, на когото беше, я продава, защото се е преместил в Италия и не е искал да се занимава с пререгистрация обратно там и затова си взел Х3-ка...

Та така... има всички екстри, за които аз се сещам, че се монтират на този модел. Може да има и нещо, което да го няма, аз просто не се сещам.
Че даже и щоричката на задния джам :D
Има малко кусури, които са в процес на оправяне.
За километрите сме единодушни, че не са 103 000, обаче е супер запазена спрямо предишната ми - съдя по волана, педалите, тапицерията около педалите, ако щете и вида на охладителната течност - никога през живота си на нито една кола не бях виждал толкова чисто казанче за антифриз, честно.

Като цяло не съм от хората, които често търсят мнение във форума по разни проблеми (което лесно се вижда по броя мнения, които съм написал тук за повече от 12 години, откакто съм се регистрирал), а просто звъня по телефона на когото трябва и я оставям да бъде поправено каквото има нужда...
Дето си се надсмивам - най-многото, което мога да направя е да проверя маслото и антифриза, да сменя чистачките (че даже и това ми се опъва понякога)...
Ето и малко снимки :turbo

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И ето разходът ни след първото ни извънградско пътуване. Жена ми направи 7.2 (от началото на винкелщрасе до Дупница), аз обаче не мога да карам такъв дзвер с толкова малко газ и навръщане (до центъра на София) закотвихме логичните 8.0:
Изображение

Градско идва между 11 и 16, според зависи. Ама примерно ми даде 11 от НДК, до БРЦ-то в Дружба (разбира се нямах документи за газовата и исках да си ги взема, от там даже без да им казвам реистрационния номер, се сетиха за колата, явно прави впечатление) и после обратно до работата ми в Студентски, което мисля, че въпреки минаването по Цариградско (то и там имаше "тръгни-спри"), си е добре.
Ясно ми е, че лесно може да стигне и 20 в задръствания, обаче аз имам щастието да работя по UK работно време и рядко ми се случва...

И така, това от мен засега...

Поздрави,
Боби

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: 9-5 Aero MY 2003 на Carpe_diem
МнениеПубликувано на: Сря Дек 28, 2016 4:59 pm

Автомобил: Saab 9 5 2.0 SW
Честито,колега много безаварийни километри, дай боже на всеки от нас по едно Аеро :turbo

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Дек 28, 2016 6:08 pm

Аватар

Автомобил: 9-5 b235R
Браво, страхотно, уникално, ТОЧНО ПО МОЙ ВКУС ...... само едно нещо го отдалечава от представата ми за СЪВЪРШЕНСТВО, и това са предна/задна броня от същото но 2004-2005та година :)

Това е само през моите очи разбира се, и така колата е повече от добра, а е истински късмет как си намерил Точно това което си търсил, толкова бързо! Браво, явно е било правилно решението да я търсиш точно сега!
Искам да попитам - това е една от малкото 95ци преди 2006-та, които са с изцяло "color coded" детайли - лайсни на броните, странични предпазни и дръжките на вратите!
Дали са допълнително обработени тези детайли или има версия още при поръчка цялото купе да е в цвят?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Дек 28, 2016 6:14 pm

Аватар
багериста
багериста

Автомобил: SAAB 9-5 2.0Turbo-Deviltune custom stage
Че съвсем не е лоша,даже е и много разкошна, убавица,... абе става си бе :rofl:
С радост да се кара и с лекота да се поддържа пожелавам аз!
Честито!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Дек 28, 2016 6:28 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Благодаря, благодаря!

yasmania написа:
Искам да попитам - това е една от малкото 95ци преди 2006-та, които са с изцяло "color coded" детайли - лайсни на броните, странични предпазни и дръжките на вратите!
Дали са допълнително обработени тези детайли или има версия още при поръчка цялото купе да е в цвят?

Според мен са боядисвани допълнително, защото на няколко от дръжките на вратите (особено на шофьорската) е издрано от нокти и според мен не е боядисано много качествено.

Иначе за броните като млад СААБ фен много повече ми харесваха тези от 2004-2005-а, но сега май ми е вся тая - и двата варианта ми изглеждат еднакво добре.
По-скоро съм настроен малко "по-практично" и ме е яд, че липът няма да изкара много предвид къде и как се паркира (примерно на синята зона на Патриарха / Ф. Нансен и подобни места с предната броня над бордюра), ама ще гледам да внимавам повече от преди. Мисля, че има едно 5 см разлика с 9-3 OG. Там ми беше супер спокойно и отпред, и отзад... Сега на всяко паркиране треперя много да не задера някъде :D

Иначе се паркира учудващо лесно, предвид габаритите...

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Дек 28, 2016 6:52 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 9-5 1.9TiD Hirsch
Честито! Потвърждава се, че колата намира собственика си! За подръжка на салона бих ти препоръчал този комплект: http://www.ebay.co.uk/itm/Gliptone-Liquid-Leather-Cleaner-Conditioner-2-FREE-G-Cloths-/121607857983?hash=item1c5064a73f:g:oT0AAOSwYIhWl3gT.

П.С. Шибидаха липсва, ама кусур да му е..... :rofl: Аз на мойта не й боядисвам огледалото против уроки хахаха :rofl:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Дек 28, 2016 7:11 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Благодаря, шибедах не липсва, там си е :D

Събирам отзиви за препарати за кожа, даже вече имам примери.
Кожата е в много добро състояние, но напролет искам да я освежа, за да продължи да бъде в такова. :)

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Дек 28, 2016 7:14 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 9-5 1.9TiD Hirsch
Ами аз какви ли не съм ползвал, от този съм най-доволен. На БМВ, на костенурката и още, и още... Най-хубавото му е, че не седи мазно и попива супер.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Дек 28, 2016 7:39 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 95 Aero 2005 auto,9000CSE-1998
Страхотна е даже.Със здраве да си я ползвате,и мн хубави моменти с възможно най-малко ремонти. :signsaab:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Яну 10, 2017 10:00 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: MY98 9000 Aero
Честито и безаварийно и от мен!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Яну 10, 2017 6:34 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Благодаря :)

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Яну 10, 2017 8:10 pm

Аватар

Автомобил: Sold '05 Saab 9-5 Aero; '09 BMW 335i JB4
Хубав екземпляр...Имах щастието да я видя при Лев Инс ,ако се сещаш ;) Дано си сложил емблемката... Май и тогава и аз ти казах за глиптонето,че върши чудеса..Изпробвано доста пъти и на други марки коли освен на Сааб и при тях е супер.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 11, 2017 6:22 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Сещам се, как да не се сещам :)
Благодаря за съветите и ще видя напролет какво ще взема за кожата...

Емблемата предстои да бъде монтирана, може би другата седмица. :)

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Яну 12, 2017 10:52 am

Аватар

Автомобил: ex SAAB 9-3; BMW X3; BMW 320d coupe MY'12
Честито. Колата изглежда супер! Дано да и се радваш дълго и безаварийно! За препарат за кожа мога да ти препоръчам много по-качествени решения от изброените в темата. Сподели обаче колко пари си готов да отделиш и кожата в какво състояние е. Смея да твърдя че съм изпробвал най-добрите системи за поддръжка на кожа без една, която смятам да поръчам и пробвам напролет (читавите решения НИКОГА не са от един единствен препарат и се полагат в няколко стъпки). Съответно мога да ти помогна ако търсиш нещо наистина качествено.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Яну 12, 2017 12:47 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Благодаря :)
Напролет ще проуча и ще се консултирам тук във форума, ако трябва. Радвам се, че има много хора, опитали различни неща и останали доволни.
Това значи, че трудно бих сбъркал много :D

За сума - знам ли - висока двуцифрена или ниска трицифрена може би... Тогава ще му мисля, според финансовото положение.
Кожата според мен е в доста добро състояние, има само леко протъркано на обичайното място - лявата страна на шофьорската седалка, всичко друго си е 6, ама държа да си остане така, затова планирам да полагам достатъчно грижи.

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-5

Напиши нова тема Отговори на тема