Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-5

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Въпроси относно 9-5
МнениеПубликувано на: Чет Май 04, 2017 1:06 pm

Автомобил: saab 9-5
Здравейте,

Имам конкретно питане - някой има ли представа за ориентировъчна сума при смяна на съединител на 9-5 от 1998 г. B205E 2.0T ? С включени части и цена за труд

По принцип ми бяха споменали за сума от около 1000 лв , защото се сменявала и помпа, и тн и тн.

Благодаря на отзовалите се предварително

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Май 04, 2017 3:30 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Red Devil RIP! 9000 2.3T auto
В зависимост, от това какво ще се вземе като части, цената е от 800 до 1000лв вкл и труда. Риска от това да не се смени помпата, е да платиш още веднъж труд след месец-два.
На фона на това че средно (хубава съединител) изкарва 130-180.000км, зависи от това колко е % градско, някак не си заслужава риска от спестените 200лв

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Май 15, 2017 3:30 pm

Здравейте,

Предстои ми да сменявам втулки както на предни така и на задни носачи (почти всички).
Въпросът ми е: според вас заслужава ли си да се инвестира в полиуретанови, тъй като срещам по един основен довод както за, така и против:

1. За - по-дълготрайни, по-добра устойчивост на автомобила.
2. Против - полиуретанът не абсорбирал вибрациите както гумата. Автомобилът не бил "проектиран" да е с полиуретанови втулки, като резултат от което всички вибрации се предавали на останалите накрайници, въобще цялостната конструкция, което можело да доведе до по-голяма беля.

Автомобилът е 9-5 от 98 г. 2.0 т

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Май 15, 2017 3:51 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: SAAB 9-5 Aero 2003 sedan
И при мен я имаше тази дилема. Като цена май са сходни (макар че не съм проучвал с подробности)...

Само че предпочетох обикновените, тъй като не карам чак толкова (8-10000 км на година), а им дават живот около 100 000 км.
Предвид, че и карам много бавно и спокойно (особено когато е по гаден път), все си мисля, че си пазя окачването над средното.
А и натежа леко това, което си описал като недостатък...
Така го мислих аз за себе си, някой друг може да извади и други доводи и в двете посоки...

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Май 16, 2017 8:30 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: MY98 9000 Aero
Полиуретан, естествено. Като ги смениш два пъти не е по-евтино, отделно от това колата е по-директна и управляема, а осезаема разлика в комфорта няма. Много хора карат с полиуретан конкретния модел и не съм чул някой да е имал драми с нещо друго развалено в следствие на полиуретана. При Фиат Пунто примерно може и да има драми.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Май 16, 2017 9:55 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-5 AERO'03 10x to the Devil
След 80000 км с полиуретан мога да кажа само хубави неща, дори скърцане не чувам. От тогава съм сменил само биелетките и то съвсем наскоро, ама то при тия лунни трасета ми се струва съвсем нормално.
При мен са сменени всички тампони, които имат полиуретанов аналог - отпред и отзад. И директното чувство, което дават при управление, не бих го заменил с нищо. Като минус мога да посоча, че всичко по колата трябва да е здраво и да е направен добър реглаж, щото иначе почват да те дразнят всякакви усещания, дори от малко криви джанти, т.е. полиуретаните са ъпгрейд за здрава кола, а не средство да се закърпи положението.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Май 16, 2017 12:43 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Red Devil RIP! 9000 2.3T auto
Точно тези тампони, не се отразяват на возията кто цяло. И категорично Ефекта не се превръща в Дефект. Който твърди обратното, не вярвам да е имал възможността да сравни двете. Категорично, за рабиване на цялото окачване, като причина могат да се изтъкнат нископрофилните гуми, но не и тампоните на предния мост. Но пък няма как да се сравни стоенето на пътя с гума 225/45/17 с това на 195/65/15. Демек душата в рая и п*шката докрая са несъвместими.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Май 16, 2017 3:54 pm

Факт е това което казва Девилът. Карам и с 235 и с 225 на 17, и полиуретан на предните носачи, нито нещо се разбива повече от преди, нито возията се е променила. Е с аеро пружини и Билщайн Б6 амортесьори съм, но аз съм почитател на твърдото окачване :rofl:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Юли 03, 2017 1:06 pm

Здравейте :)

Искам да ви помоля да ми препоръчате добър майстор за климатик. Имам теч откъм купето (тръбата е много мазна точно на входа на ТРВ клапана), като подозирам че са о-пръстените, или самия ТРВ клапан или доколкото разбрах някакво радиаторче вътре в купето (?).

Преди известно време правих ремонт на една от тръбите -въпросният пич от Младост (тогава) беше препоръчван много, като ми завари тръбата и каза че е подменил о-пръстните, но отивайки отново при него миналата седмица - без да му казвам какво е правил предния път - отново каза "ами да, о-пръстените трябва да сменим". В тази връзка се обръщам към вас, дали някой има изпитан човек, който няма да спести нещо по системата.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Юли 16, 2017 3:48 pm

Автомобил: SAAB 9-5
Колеги на някой да му се намира трети стоп за седан или да ме насочите от къде да взема?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Юли 18, 2017 7:53 pm

Аватар

Автомобил: Saab 9-5 2,0t B205E MY01 Deviltune
Колега виж тук - мисля, че това търсиш https://www.megaparts.bg/product/681430914

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Юли 19, 2017 9:59 am

Автомобил: SAAB 9-5
Благодаря колега. На мен ми трябва и вътрешната част(самия стоп),а съм почти убеден,че тези продават само горната част. Сега ще звънна да видя

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-5

Напиши нова тема Отговори на тема