Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-5

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Електромеханичен клапан за управление на турбината при 3.0 D
МнениеПубликувано на: Сря Юни 29, 2016 9:07 pm

Аватар

Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Да около 4000 я карам, все пак има една реклама в която се казва "радостта от шофирането". Но говорих с едни колеги от сервиза на Тойота и ще видим дали ще мога да я закача да видим живите данни. Казват че има проблем с разпад в налягането на горивото. Или дюза или тия соленоиди за които ми каза. Моята диагностика е на Делфи и няма живи данни. Ще видя от къде да се добера до tech2.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 29, 2016 11:45 pm

Аватар

Автомобил: Saab 9-5 3.0 tid..Saab 9-5 2.3 t
Karaboev написа:
Да около 4000 я карам, все пак има една реклама в която се казва "радостта от шофирането". Но говорих с едни колеги от сервиза на Тойота и ще видим дали ще мога да я закача да видим живите данни. Казват че има проблем с разпад в налягането на горивото. Или дюза или тия соленоиди за които ми каза. Моята диагностика е на Делфи и няма живи данни. Ще видя от къде да се добера до tech2.

Най доброто е TECH2 но са малко тестерите за SAAB в България.Ако евентуално има несъответсвие между поисканото(от компютъра) налягане в рейла и реалния перформанс(реално постигнатото налягане) на помпата,то най вероятно проблема е при соленоидните клапани.Помпата е механична няма платки и електроника по нея и като цяло е много надеждна,но пустите им соленоиди дават фира след 300 000км :tooth: което всъщност не е малко.

ПС Хм 4000 об/мин дори и е малко на"кочината" трябва поддържа тренинг,да не се оставя да залинява много много. :D

Прикачени файлове:
Коментар на файл: ето я и помпата в десния край се виждат соленоидите единия с червена букса а другия със зелена,при смяната им се изисква"стерилна"чистота което ще рече да не вземе попадне някаква частица вътре и да я съсипе след като заработи.Демек внимателно и със електроклинер или подобен спрей почистваш,преди да монтираш.
images (1).jpg
images (1).jpg [ 12.28 KiB | Прегледано 1256 пъти ]

МнениеПубликувано на: Чет Юни 30, 2016 7:03 am

Аватар

Таман 300к ги минах и повече, но мисля да оставя така нещата. Всеки ден пътувам с нея извън града поне 30км. Отделно в града въртя докато оставя малкия на градина и жената на работа. Просто съм и свикнал вече сменям на 3000 оборота и нямам проблем. Ако се задълбочи нещо тогава мисля да нагазя в дълбокото, че има една стара приказка докато нещо върви да не се бута.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Юли 01, 2016 2:43 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: MY98 9000 Aero
Соленойдните клапани с времето се затлачват. Могат да се свалят без да се сваля помпата, ако се жертва един шестограм и се отреже с подходяща дължина за да може да се демонтират... и да се раздвижат с 12в ток в някакъв обезмаслител, за да се почистят.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Юли 01, 2016 6:21 am

Аватар

freaktattoo написа:
Соленойдните клапани с времето се затлачват. Могат да се свалят без да се сваля помпата, ако се жертва един шестограм и се отреже с подходяща дължина за да може да се демонтират... и да се раздвижат с 12в ток в някакъв обезмаслител, за да се почистят.

Това е вярно,могат да се свалят без да се сваля помпата,но не е много лесно.Фреек какво ти е мнението за О-рингите и тефлоновите уплътнения(на соленоидите),те не подлежат ли на подмяна??

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Юли 01, 2016 3:27 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: MY98 9000 Aero
Нямам идея.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Юли 01, 2016 4:19 pm

Аватар

Немога да си обясня тая грешка p0301 misfire cyl.1.При дизела. Съмнява ме някоя дюза. Дайте мнение как да проверя, или какво да направя да я отстраня че ме дразни само тя остана.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Юли 05, 2016 12:02 pm

Аватар

Karaboev написа:
Немога да си обясня тая грешка p0301 misfire cyl.1.При дизела. Съмнява ме някоя дюза. Дайте мнение как да проверя, или какво да направя да я отстраня че ме дразни само тя остана.

BARDAHL, почни с него,ако не помогне тогава отивай на дюзата.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Сеп 03, 2016 8:10 pm

Аватар

Минах около 7-8к км със добавката, колата се оправи и вече не ми дава тази грешка за незапалването в първи цилиндър. Загубата на турбото също вече изчезна давам и газ до ламарината почти постоянно и проблема със загуба на мощността го нямам вече, без да съм чистил егеера без нищо, само с добавката. Да не зема да я урочасам ама евала много корава машина излезе Сааба.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Сеп 03, 2016 10:49 pm

Аватар

Karaboev написа:
Минах около 7-8к км със добавката, колата се оправи и вече не ми дава тази грешка за незапалването в първи цилиндър. Загубата на турбото също вече изчезна давам и газ до ламарината почти постоянно и проблема със загуба на мощността го нямам вече, без да съм чистил егеера без нищо, само с добавката. Да не зема да я урочасам ама евала много корава машина излезе Сааба.

:gum:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Мар 17, 2017 11:44 am

Аватар

Мина се време и се появи един необясним проблем. Колата си върви идеално всички гореспонети проблеми изчезнаха, но от 2 3 дена сутрин взе да върти повече от обичайното за да запали някъде 6 7 секунди което е много. Проверих релето свещите всичко е наред. Веднъж като запали после си пали веднага. При минус 20 си палеше без проблем. Нищо не съм бутал по колата. Дали не си заминават прословутите соленоиди или там признака е друг. Какво ще ме насочите да проверя. Благодаря

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Мар 17, 2017 2:10 pm

Аватар

Автомобил: Saab 95 2.3t
Да си сменил бензиностанцията ? Като бивш дизелджия мога да те посъветвам да си видиш кшапана за обратната нафта (ако има такъв) , друго ако имаш помпа за ръчно подкачване (не съм запознат с устройството на дизеловите ДВГ при СААБ) трябва преди да запалиш да е твърда т.е. трудно да се натиска ако лекичко се помпи помпиш докато втвърди и после всичко трябва да е ок . Ако е второто и има нужда от помпене означава че има въздух в системата , обикновенно е от клапана който не позволява нафтата да се връща в резорвоара а я държи в ГНПто . Друга причина колкото и да не му се вярва на някой е стартера или заминаващ акумулатор , като запали обърни внимание пуши ли отзад и претриса ли леко мотора ако го прави има въздух . Дизела е будала машина докато не реши да прави въртели . Това са основните неща при добрите стари дизели , сега вече новите изгъзици не ги разбирам . Стария дизелов ФОРД ме научи на доста неща ,най-вече да има хубав акумолатор , редовна профилактика на стартера и качествена нафта и не ме е оставял никога и в момента е пушка на вече почти 1/2 милион км :rofl:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Мар 17, 2017 3:02 pm

Аватар

Ами откакто се появи марешки само от там зареждам но вече доста време. Относно горивната система няма ръчна подкачваща помпа, клапан сигурно има но идея си нямам къде е да му сложа един прозрачен мъкуч за да видя дали дърпа въздух. Иначе като запали не притриса пуши черно но е нормално. Горивния филтър е сменен акумолатора също. Вчера цял ден стоя 10 часа без да я бутам на работа вечерта запали от раз обаче тази сутрин пак въртя много. На диагностиката ми показва грешка p0301 missfire cyl 1 dedected, но тази грешка я имам от много време повече от 30000 км е. Дигах я при мен на подемника няма течове омазняване на нафта, никъде не мирише по мотора на нафта. Всичко е ток и жица, направо загадка. Не и бях сипвал добавка скоро днес налях една на Лъки Моли за комън реил, защото такава имаше в магазина, но мисля че е добра. Ще видим утре сутрин какво ще стане ще направя един клип.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Мар 17, 2017 4:07 pm

Аватар

Автомобил: Saab 95 2.3t
Кофти нафта според мен ако е почнал МаГарешки с лятната нафта , колкото и да е вечер си е хладно така че може би е това , добавка когато и да сложиш е хубаво че с тия нашите горива ......

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Мар 18, 2017 1:23 am

Аватар

Непосредствено като смени горивния филтър забеляза ли подобрение???питам,понеже за мен най накрая със смяната на соленоидите на ГНП се приключи сагата. :shock:

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-5

Напиши нова тема Отговори на тема