Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-5

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Варненско 9-5 Аero
МнениеПубликувано на: Пет Ное 07, 2014 3:20 pm

Аватар

Автомобил: B235R
Започвам историята на една кола, която успя да ме спечели и да я избера за следваща дългогодишна (надявам се) част от живота ми.
Припомням за евентуални нови потребители, че това се явява "превъплащение" на дългогодишната ми емоция с Калибра-та от тази тема:
(за който има регистрация).

http://www.opelclub.bg/index.php?showtopic=48707&st=0

Tака или иначе се оглеждах за друг автомобил с който мога да запазя поне част от интересите си и емоцията, която искам да отдам на един автомобил.
За съжаление, Опел не успя да отговори на критериите ми в търсените години и ценова категория, от което бях силно притеснен - като седна в някой от другите марки, макар и с добро оборудване или модерни и бързи мотори, се чувствам като на чуждо място...

От друга страна, с Тошко (v1per), винаги сме имали нещо "сакрално" щом се отнася до нас и до коли - факт е, че Калибрата ми я купих дни след като с него я бяхме коментирали в Скайп-а, после пък той взе също толкова добра, но в моят любим цвят - като първата ми Калибра, сребърен металик. Във времето запазихме приятелството и интересите си, като повода да разказвам това бе неговият много "СТРАНЕН" избор, който в последствие дори сам се убеди че такава кола не е като за него ... Е, оказа се че е точно като за мен, или почти точно.

И така, колата бе в мен няколко дена за събиране на впечатления (поради прекалено малката информация за модела като цяло, както и излишно странният за възприемане вид), но в това време успях да видя доста положителни качества както за мен, така и за моето семейство. И така, представям финалното ПРЕВЪПЛЪЩЕНИЕ на Calibra-та ми, а който чете дори и между редовете ще разбере колко много значение има в това изказване!

Изображение

И така, малко за колата:
Saab 9-5 AERO, година на модела - 2000

Изображение

Бензинов Турбо мотор, който успешно замества празнината и желанието в мен Calibra-та ми да бъде Turbo Calibra!
Привидно много екстри за Опелист от старото поколение (коли, не хора), а всъщност е с почти базово оборудване и липсват ужасно много неща от списъка с екстри.
Някои от тях ще ги набавям във времето ако се разбираме добре, други от тях не ме блазнят толкова и спокойно бих ги пропуснал.

Изображение

Интериора - черен кожен салон БЕЗ ПОДГРЕВ !!! (Престъпление в моите очи, надявам ще бъде поправено!), CD + Tape (още една странност която неможеш да видиш навсякъде хаха) с усилвател и 7 колони - Pionner, темпомат (същото моторче и жило като на Опелите с жило на газта) и др ...

Изображение

Разбира се, една изключително важна причина за избора и модела като цяло - причината да търся освен характер,комфорт и бързина, то и сигурност :

Изображение

И няколко снимки от екстериора:

Изображение

... номера също не би могъл да бъде случаен :

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Кое ми хареса - Автомобил със солидна здравина, качествени материали, базиран на платформата на Вектра B със взаимствани компоненти от Вектра C, големи спирачки, Тракшън контрол (с копчИ :mrgreen: ) и високо ниво на сигурност като цяло.

Има някои неща които ИЗКЛЮЧИТЕЛНО много ме дразнят към момента но са 3 дребни и смятам да ги променя, а това което е непроменимо - висок данък и висок разход!

За сега и без да съм си събрал достатъчно мислите, това е като цяло. В последствие ще допълня, както и ще се радвам да виждам и коментираме в темата ... тук смятам да задавам въпроси които ме вълнуват покрай колата, както и неща отнасящи се до поддръжката и спецификите на марката.

Като нов потребител, забелязах наличието на 2 активни СААБ форума. Това на мен не ми пречи, надявам се на никой друг от съответните форуми не попречи факта, че смятам темата да бъде клонирана и на двете места - аз не искам да разделям хората и интересите, и се надявам на повече хора на които да бъде достъпна без значение имат ли пристрастие към който и да е от форумите. :turbo

Поздрави и до скоро.

Последна промяна Ibraim на Вто Апр 25, 2017 1:16 pm, променена общо 2 пъти
Променено заглавие на темата. По желание на автора

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: SAAB 95 AERO - Поредното превъплъщение на Yasmania
МнениеПубликувано на: Пет Ное 07, 2014 4:25 pm

Аватар
модератор

Автомобил: SAAB 9-5 Aero MY'05
Добър избор, красива кола. Браво, със здраве да си я караш и много да те слуша.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 07, 2014 5:52 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Saab 9-5 ARC 2.0t (MY 2002)
Първата снимка е страхотна!
Предницата на 95 никога не ми е допадала особено, но тук наистина си изглежда супер.
Браво, да си я караш със здраве.

Saab 9-3, 2.0t, 1998 --> Saab 9-5, 2.0t ARC, 2002

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 07, 2014 7:21 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-5 AERO'03 10x to the Devil
И аз да кажа официално добре дошъл на Ясен, макар че се познаваме от почти 10 години, още много преди да знаем, че ще караме еднакви коли. :-)
Затова и споменаването на Опел на него мога да простя. :-) Уверявам ви, че може да е млад, но е достатъчно умен и сериозен да направи това, което е замислил и по душа напълно се вписва в определението за собственик на SAAB, макар в него за момента повече да говори рационалното, отколкото емоционалното. Но има време... :-)
Аз ще му помагам с каквото мога, а надявам се и останалите, защото той със сигурност е от хората, които ще уважава и поздравява останалите собственици на марката.
Много радости с новата страст и да те слуша вярно като предишната!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 07, 2014 7:41 pm

Аватар

Автомобил: saab 9-3 SS 1.8t MY'04
:welcome: комшо :mrgreen: Ако съдя по снимките,аз съм на 700м от тебе :mrgreen: Изборът ти на автомобил е чудесен и съм сигурен,че само ще те радва.А това което колегата slavi е написал в подписа си... явно има защо да го е написал :turbo

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Ное 08, 2014 12:20 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-3SS MY'05 DevilTune /900NG 2.0 MY'97
Aми, нека превъплъщението е такова, каквото го желаеш, и дълго да те радва колата. ;)

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Ное 09, 2014 6:34 pm

Аватар
turbo cornpressor
turbo cornpressor

Автомобил: 9000 CDE Nordic, 9-5 Vector Combi
noel написа:
Първата снимка е страхотна!
Предницата на 95 никога не ми е допадала особено, но тук наистина си изглежда супер.
Браво, да си я караш със здраве.

Нормално. С Nikon D5200 е снимано все пак :D

Изображение
Where the 900 fits in!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Ное 10, 2014 10:29 pm

Аватар

Автомобил: ........все още неизвестен
Супер, много добра машина.Като гледам на снимката и Калибрата изглежда много добре.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Ное 11, 2014 1:46 pm

Аватар

Автомобил: Опела на тъста
Честито адаш, много безаварийни километри. :turbo Колата изглежда супер.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 14, 2014 11:40 am

Аватар

:) приятно "посрещане" момчета, благодаря ви.
Ще се постарая да отговарям често в темите си както на коментари или въпроси на други фенове, така и с попълване на актуална информация покрай автомобила.
На Слави благодаря за подкрепата, знаем че най- ценните познанства са неподвластни във времето!

И наистина - моля споменаването на ОПЕЛ в мои коментари да не приемата като дразнене, аз съм широкоскроен човек и мога да оценя положителните качества на подобни автомобили без да внасям дразги между марките. Още повече, не искате да признаете колко общо има между тях

Но да - факта че пиша тук в тази тема означава, че съм направил избор който не съм намерил за сравнение в гамата на Опел в същите години! Така че, аз ще си се кефя на опелските елементи в интериора, на опелското усещане във возията (не се заблуждавайте че е много различна, понеже съм карал доста от опелите дългосрочно и знам колко е различно чуството в други производители, а тук напомня!), може да пробвам с някои опелски 18-ки от гамата хахах и искам да се насладя на Саабските здравина, Сааб- ска мощност и емоция на пътя! Това, съчетано с индивидуалността на дизайна която не се възприема добре от всеки, е перфектната машина за мен и семейството ми към момента. Все пак важи правилото - всеки може да си купи БМВ :) въпроса е кой иска да падне в "клишето" с такава кола :)

ocb120 - КОМШОООООоооо здравей, само да ме ориентираш с коя кола си :) В района заглеждам само 2. Едната е комби 93-ка която рядко паркира на нашето кюшенце, другата е червена 93 паркираща на цар Освободител преди един инцидент с двама голфаджии, единия от които мой познат който съм пердашил с Калибрата и е мннного озлобен.. до толкова е злобен и не връща газта, че това мисля е третата катастрофа по негова вина в подобни обстоятелства. Баси отнесох се ... така де.

HURRICANE - хубаво пожелание, точно от това имам нужда!

CASIO - смея да твърдя че за хора с вкус, Калибрата е една от трите най- добри на Българска земя. Добре позната и призната е и в Англия, където също точат лиги по резултата който много от англичаните са или не са постигнали във времето макар високите си доходи. А тук знаем, че всичко става но става трудно, по бавният и изгладуван начин ...

Lamy - мерси, Адаш :)

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 14, 2014 2:05 pm

Аватар

Автомобил: saab 9-3 SS 1.8t MY'04
Извън темата:
Червената е моята и никога повече няма да я видиш на Царя :mrgreen: На въпросния голфаджия му пожелавам дълголетие,макар че явно той самият не го желае :mrgreen: Идва момент,в който всички си плащаме с лихвите на когото трябва :twisted:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 14, 2014 2:22 pm

Аватар

Автомобил: 2002 9-5 Deviltuned Aero
Добре дошъл и честита кола!

Извън темата:
Тези тролвания със сравнението с опел много дразнят. Какво толкова опелско има в 9-5? Няколко капачки и казанчета, копчето на аварийките което се чупи на поразия и едни умрели втулки по задното окачване дето са консуматив заради германското качество ли?
На Астън Мартин ключа на запалването и бутоните за прозорците в някой модели са 1-1 от Волво и Форд, ама никой не им вика на Астъните Форд нали?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 14, 2014 2:35 pm

Аватар

hitsov написа:
Добре дошъл и честита кола!

Извън темата:
Тези тролвания със сравнението с опел много дразнят. Какво толкова опелско има в 9-5? Няколко капачки и казанчета, копчето на аварийките което се чупи на поразия и едни умрели втулки по задното окачване дето са консуматив заради германското качество ли?
На Астън Мартин ключа на запалването и бутоните за прозорците в някой модели са 1-1 от Волво и Форд, ама никой не им вика на Астъните Форд нали?

Мерси колега!
Може да спорим много и то за много повече елементи, имам много факти които мога да изложа. Не го намирам за уместно обаче, сори че се дразниш. Аз си защитавам впечатлението за неща, между които ИМАМ база за сравнение.
Трол-ванията ако ги считате за неуместни, мога и да ги пропускам. Но все пак си мисля че е добре да поглеждаме и настрани от "капаците" с които сме свикнали да живеем нали?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 14, 2014 3:39 pm

Аватар

Автомобил: ex SAAB 9-3; BMW X3; BMW 320d coupe MY'12
Сподели, че ми стана интересно за други еднакви елементи.
P.S.: копчето за ел. огледалата само привидно е еднакво, реално са различни.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 14, 2014 3:49 pm

Аватар

stocky написа:
Сподели, че ми стана интересно за други еднакви елементи.
yasmania написа:
.... Не го намирам за уместно обаче.....

М не ;) :proud:

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-5

Напиши нова тема Отговори на тема