Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-5

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: SAAB 95 AERO - Поредното превъплъщение на Yasmania
МнениеПубликувано на: Сря Мар 22, 2017 5:09 pm

Аватар

Автомобил: B235R
Още една стъпка напред,
проблема с обезопасяването на плеъра, правилната му позиция при монтаж и дупката която зейва около него, ще реша наведнъж с ето този кит:

http://www.connects2.co.uk/Product/ProductItem/CT23SA01

Оказа се, че е Английска фирма и кита е доста различен от познатия на Clarion, който споменах по- рано. Освен това, втория почти не може да бъде намерен вече в наличност, свършил е в голяма част от местата на които се е предлагал дълги години. А този на ConnecTs2 е по- нова разработка и го има по доста аудио-монтажни студия и търговци.

Очаквам го да дойде до края на месеца, след което да постигна желания резултат. Единственото, което ще трябва да променя на по- късен етап, е цвета на рамката. Или поне така се надявам :)
На всички варианти за кит за 9-5 (ЦЕЛИ 2 бр. хаха), рамките са черни и се отличава като се сложи между SID и AC панела. Но, това ще е последен щрих -останалите неща са по- важни.

Малко раздвижване и с капака на клапаните - взех си го от пясъкоструйка, не виждам нещо притеснително покрай обработката като махах буквите ... И както писах понеже мина време и бръмбърите ми изядоха главата, казах праховото боядисване да е с жълт цвят.

Ето го към момента:

Изображение

Тук иска да си отиде на мястото, но му казах "Още не си готов" :)

Изображение

На горната снимка се вижда и какъв точно жълт цвят е целта - познатата до бола капачка на щеката за масло :)
Също така се вижда и колко неподдържан е двигателния ми отсег на тема чистота - ще ползвам смяната на капака да е причина това да се промени!!!

И един многоседмИчен момент с колата ;)

Изображение

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 06, 2017 12:53 pm

Аватар

Ето и фотоотчета с обяснения, до къде съм стигнал.

След пясъкоструенето, исках надписите да останат с метален вид, различен от цвета на капака.
Първо с шкурки 80-120-240 зашкурих да падне пясъка и да се изравнят грапавините в самите надписи. Облепих ги с хартиено тиксо и изрязах излишното по контур така, че само челАта на надписите да са защитени при боята.

Изображение

Тук вече изрязани

Изображение

Капака - пръснат и изпечен, бях оставил мостра за цвят - капачка на маслото :)

Изображение

Логично, хартиеното тиксо след боята по него и изпичането му, беше станало като здрав слой боя и се отлюспваше като гума, с макетен нож.
Като го маханах остана лепило по алуминиевата част, ще трябва да нагрея с горещ въздух за да го зачистя или да поизчакам да изсъхне и да го шкурна от буквите.

Цветово, нещата реших да ги вържа с детайлите така:

Изображение

И избраните джанти вече на мястото си, след боядисаните апарати.

Изображение

Освен това,имах съмнения че предната от комплекта брони от 04-05 Аеро за които се подготвям по малко да мигрирам към фейслифта, може да има проблем с усукване или изкривяване, понеже колкото и да ми е неприятно - наложи се да постои доста време на не много подходящо място.
В една автоморга имаха фейслифтов 9-5 (дори същия цвят като на донора на броните ми :)), та отидох с бронята да видя всичко окей ли ев стойката и. Сложихме и фаровете, нямаше луфтове никъде ... така че съм спокоен, мога да я дам на пластмасаджия за ремонт долу в слабото място, и после ще е нужна доста добра подготовка преди боя. Задната няма забележки, тя само с подготовка и боя ще стане тамАН, само дето ще се наложи или да одрежа и преместя накрайника на задното гърне или да сложа задно от по- нова или Аеро - мястото за накрайника в дифузера на бронята е значително по- надясно от ъгъла по който излиза моето сега.
Но, тези стъпки към фейслифта още нямам необходимите време и възможност да предприема и обвържа със срок за изпълнение :)

Изображение

Уикенда времето пак беше леш, а планирах да прекарам кабелите за задната камера след което да сложа мултимедията в правилната шейна+рамка и да приключа и с тази част.
Предполагам по Великденските празници ще е следващия удобен за това момент.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 10, 2017 7:16 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 9-5 2,0t - Deviltune
Ясене, всичко беше ок до тук, но с това боядисване на спирачните апарати в жълто прекрачи границата, това е пернишки тунниг, абе селения................ от класа!!!
Разочарова ме с това решение.
Язък ти за професията и ..................

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 10, 2017 9:45 pm

Аватар

Автомобил: Saab 9-5 2.3t Wagon 2001
bobimihi написа:
Ясене, всичко беше ок до тук, но с това боядисване на спирачните апарати в жълто прекрачи границата, това е пернишки тунниг, абе селения................ от класа!!!
Разочарова ме с това решение.
Язък ти за професията и ..................

Язък ,човека ще спре да си кара и прави колата,защото на теб не ти харесва......

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 12, 2017 2:23 pm

Аватар

Автомобил: ex SAAB 9-3; BMW X3; BMW 320d coupe MY'12
Извън темата:
bobimihi написа:
абе селения................ от класа!!!

Аз едно време си карах FIAT-а (не само в Перник) със Selenia масло... не беше лошо, кво не му харесваш?

Ясене, колата си ти е чук, поздравления!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 12, 2017 4:22 pm

Аватар
модератор

Автомобил: SAAB 9-5 Aero MY'05
Абе, тя да върви пък нека и са жълти спирачките. Какво лошо има в това, и моите са жълти!
Прикачени файлове:
17837516_1339035102821564_1693885808_o.jpg
17837516_1339035102821564_1693885808_o.jpg [ 123.2 KiB | Прегледано 845 пъти ]

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 12, 2017 4:34 pm

Аватар

Селяндурин !!! :hahaha

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 13, 2017 10:32 pm

Аватар

Автомобил: Mitsubishi Galant 2.0 16V 2000г.
Ясене, следя ти темата от доста време, въпреки че не притежавам СААБ все още съм голям фен на марката. Евала ти за стараенето, евала ти вниманието към детайлите, хванал си голям проект и се справяш много добре, хубави фордовски джанти си сложил - харесват ми, АМА с тая ти мания за жълтия цвят правиш колата да изпъква повече като хлОпел, а не да прилича на шведски викинг! Ей ти се хвалиш с това, ама някой хората обичат СААБ, а мразят Опел и направо слагаш сол в раната! Вече се убедих, че можеш да изкараш човека от опела, ама опела от човека трудна работа! Купи си пак едно циганско Ферари и си го боядисвай жълто, с жълти капачки, капаци, щекички, спирачки, абе даже и надпис TAXI му сложи, ама повече с любимата ни марка не се гаври!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 13, 2017 11:21 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 95 Aero 2005 auto
Всеки който има кола,независимо от марка и модел може да си прави с нея каквото си поиска.Може да сия боядисва и „шари” както на него му харесва.На който не му се нрави да не гледа.На мен също ми харесва жълтия цвят за апаратите,но не точно това жълто.Както казах, колата си е негова и може да си я боядисва и тунингова както му харесва,без да се съобразява с който и да било.Без лоши чувства се надявам да няма засегнати от коментара ми.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 14, 2017 10:22 am

Аватар

Автомобил: SAAB 9000 - B202S, 9-5 Aero MY02
Извън темата:
Да отворим тема освен : Допустими цветове по RAL за Сааб по детайли ? Аз съм по-разочарован от отношението, което виждам отколкото от цвета.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 14, 2017 12:15 pm

Автомобил: Saab 93
Темите са за коментари, но не и за злобеене ! Все пак, тук сме събрани от общата идея, че харесваме тези автомобили. Евала на човека за старанието и вниманието, което отделя на автомобила. Негово право си е да го прави както реши и счете за добре. Тъпо е, че поредна тема се омазва с такива простотии. Весели празници на всички и нека силата бъде с вас ! :turbo

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 14, 2017 12:51 pm

Аватар
багериста
багериста

Автомобил: SAAB 9-5 2.0Turbo-Deviltune custom stage
Мен пък не ме дразни жълтото! Щото още 1998-ма в Швейцария като видях едно жълто 900 АЕРО кабриолет и ми остана погледа ... Единствено ако ЖЪЛТОТОбеше по-наситено, щеше да е по-яко...

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 14, 2017 1:37 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: MY98 9000 Aero
Извън темата:
На тебе багера ти е жълт, така че мнението ти е пристрастно :rofl:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 14, 2017 8:30 pm

Аватар

Автомобил: фтумобил
Я да кажа и аз. Единственото нещо по визията на спирачките, което би могло (можебиедвалине) да се сложи под въпрос, е размерът на дисковете и то главно заради големината на джантите. Наблюдавайки как се развива колата обаче, не ми се вярва да останат така. Иначе жълтото пасва много добре на сивата 9-5ца. :!:

Извън темата:
Иначе троловете е ясно кои са, гледам тук таме изкачат и нови, които обиждат на марки. Доста постничко разбира се и много забавно. По тоя повод искам да внеса уточнение за лутащите се - всеки един човек, наричащ себе си автомобилен фен и наистина имащ познанията и разбиранията за автомобилизма в последните 100 години, няма как да изсере подобна глупост като "опелджийското в кръвта" или "го правиш кат опел" . Що бе кво му е на Опел, да не би да е компания която е нямала култови модели и няма своя принос в автомобилизма по света а?! Хахахаха ври от неграмотни. Няма да отварям темата, а само ще припомня че общото между Сааб и Опел е че и двете компании, споделят една и съща участ, една и съща болест.. Вируса ГМ да го наречем. Пиявица за автомобилни марки.
За това малко или много Опелите не са това което бяха, по същия начин както стана и със Саабите. Това е достатъчно за всеки да си направи аритметиката. Или да кажа иначе. Харесвайте или НЕхаресвайте, без да плюете по другите.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Апр 15, 2017 11:07 am

Аватар

Автомобил: Sold '05 Saab 9-5 Aero; '09 BMW 335i JB4
Ibraim написа:
Абе, тя да върви пък нека и са жълти спирачките. Какво лошо има в това, и моите са жълти!
Прикачени файлове:
17837516_1339035102821564_1693885808_o.jpg

Много ми харесва с тези джанти ....и си мълчиш.....

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-5

Напиши нова тема Отговори на тема