Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-5

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: SAAB 95 AERO - Поредното превъплъщение на Yasmania
МнениеПубликувано на: Нед Апр 16, 2017 2:42 am

Аватар

Автомобил: saab 9000 cse
Ясене.Твоя гледна точка и визия.Не се съобразявай.Теб да те радва и вози.Успех

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: SAAB 95 AERO - Поредното превъплъщение на Yasmania
МнениеПубликувано на: Вто Апр 25, 2017 9:44 am

Аватар

Автомобил: B235R
Срам ме е, яд ме е и трудно се побирам в кожата си, срещайки подмолно държание, язвителни нападки и провокативни сравнения.

Уви, живота е изпълнен с такива и това е част от играта.

Критиката е философия която винаги се старая да разбирам и уважавам, но критика е едно, целенасочено желание да обидиш някого е съвсем друго!

Спирам с анализа. Вероятно, ще променя част от отношението си към това което правя - не по начина който го правя, а начина който го представям/ показвам тук.

На колегите, които визирам ще кажа само, че за мен мнения на хора, не показали нищо завършено не би могло да бъде миродавно мнението им.
На останалите колеги, писали с добри намерения ще кажа само - не си въобразявам, че правя нещо значимо. Разбирам общото схащане тук, че за да попадне под "проект" един СААБ, това засяга почти винаги софтуерен, хардуерен тунинг или ъпгрейди на спирачки, окачване и т,н.т. Вероятно и аз ще стигна до тези неща, нека сме здрави и времето ще покаже, но за сега не са ми цел. Както съм писал и преди - 230к.с. стандартно Аеро, с оригиналното си окачване и цялостно сменени, макар и оригинални като размер дискове/накладки на спирачки, за мен тази кола може и прави достатъчно! Останалите неща които описвам, са си дреболии. Да- и за вас, и за мен, са дреболии, но аз съм се научил да се радвам и на малките неща в живота. Всеки един детайл, който ъпгрейдна или адаптирам към моя вкус повишава още повече желанието да си карам колата и удоволствието да я гледам и използвам като цяло!

Това, никой и с никакви определения, не може да ми го отнеме!

Така, в духа на описаното, ще споделя колко съм доволен от всичко свършено в Събота - от сутринта, до 23:00 посреднощ, успях да събера колата след всичко върху което действах през последните седмици , събирано в няколкото години откакто я имам. Повечето неща съм ги пускал овреме в темата, когато съм ги придобивал но чак сега им дойде реда.

Изброявам:
- проекта Андроид Мултимедия с навигация + контрол от волана, в собствена шейна и рамка за 9-5 - завършен.
- Камера за задно виждане при паркиране - завършен.
- монтирано самозатъмняващо се /електрохроматично/ огледало за задно виждане
- цялостен ъпгрейд от AS2 Premium/Pioneer/ към AS3 Prestige /Harman Kardon/ - усилвател + 8 бр. колони, без смяна на инсталация. Само централната, 9-та колонка, остана старата.
- монтирани алуминиеви педали с гумена вложка.
- монтирана cargo мрежичка за страната на пасажера - оригиинален артикул за 9-5 MY06
- подмяна лостчето за мигачи/Автопилот - досегашното ми имаше луфт и се разхождаше неприятно при позлване, мислех че е амортизирано от много използване. Оказа се че има счупени държачи на самият корпус, иначе като луфт в самия механизъм е като ново. Нищо, новото е от фейслифт - с по- логично обяснени надписи по него, и перфектен корпус и сега ползването е удоволствие.
- подмяна на лостчето за включване на чистачки - на новото което сложих, са ясно изразими 3 степени на интервала на чистачките. На моето си, позицията на палчето е като безстепенна от най- долу до най- горе.
- моят волан /Аеро/ е с лъскав finish на перфорираната кожа. Не знам от поддръжката или от материала е, но имах желание и намерение да го сменя с такъв с матова кожа - по- естествено се усеща при захващане с ръка, самият допир е по- мек.
Намерих Аеро волан в прекрасно състояние за смяна, цял комплект с букските копчетата и всичко .... и ударих на камък :)
По трудния начин разбрах, че макар видимо еднакви, воланите на 9-5 преди и след фейслифта, се различават. На моята кола волана е с лентов кабел отделно, а след 2002 явно е вграден вътре.
Нищо, хубавото в цялата работа е, че моя волан си е перфектен и реална нужда от замяната нямаше. Сега по- новия ми е излишен, най- вероятно ще го пусна за продажба.

Последна промяна Ibraim на Вто Апр 25, 2017 10:24 am, променена общо 1 път
Обединяване на мнения по желание на автора

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: "Варненско 9-5 Аero"
МнениеПубликувано на: Вто Апр 25, 2017 11:55 am

Автомобил: Saab 9 5 2.0 SW
Въобще не се връзвай на мнения, на един му харесва на друг не, важното е теб да те кефи, още повече че ти споделяш а не търсиш одобрение. Успех

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: "Варненско 9-5 Аero"
МнениеПубликувано на: Вто Апр 25, 2017 1:12 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Saab 9-5 ARC 2.0t (MY 2002)
Ясене, Браво за ентусиазма. Направил си 95% от нещата, които си си наумил по тази кола.
Едно прекрасно поддържано 9-5.

На мен може да не ми харесват толкова джантите, но джанти може да сменяш всеки ден ако искаш... Драма няма. Там избор голям.
Жълтото също седи доста ОК. за моя изненада. Даже доста добре се е получило...

Квото и да си говорим, колата си има вид и излъчване. И Саабското не се е загубило.

Никога няма да получуш 100% положителни мнения за нещата, които правиш. Това е ясно...

Ще продължавам да следя темите ти. Дават ми доста добри идеи.

Saab 9-3, 2.0t, 1998 --> Saab 9-5, 2.0t ARC, 2002

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: Варненско 9-5 Аero
МнениеПубликувано на: Сря Апр 26, 2017 12:27 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: MY98 9000 Aero
Кучетата лаят, СААБ-а си върви :wink: Не е важно колата ти проект ли е, или не. Не е важно проекта ти силов ли е или оптичен. Важното е да бъдем хора един към друг и да оставим лична свобода на останалите всеки да изрази себе си както най-много му допада. Ако на някой нещо не му харесва, остави проблема да си е изцяло негов. Сигурно е, че след като си вложил цялото това желание и усилие, и някой убие радостта от постигнатото с тъп коментар, няма да се чувстваш приятно, но ако реагираш на подобни неща, реално ги подхранваш с енергия и те получават това, което целят. Бъди сигурен, че нещата, които правиш, ще бъдат харесани от някой. Но дори това не е важно, важното е ти да си доволен.
Игнор на хейтърите и живота придобива смисъл. :roll:
Странно но СААБският дух на приятелство някак си си отиде заедно с марката.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 26, 2017 8:13 pm

Аватар
багериста
багериста

Автомобил: SAAB 9-5 2.0Turbo-Deviltune custom stage
+1!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 18, 2017 1:18 pm

Аватар
модератор

Автомобил: SAAB 9-5 Aero MY'05
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... ater&ifg=1

За бой си ей, отдавна не си си писал в темата :rofl: :hahaha Видях това и реших, че може да ти е от помощ за твоя проект. Всъщност, какво стана успя ли до го осъществиш или се отказа?

п.с. тази обява има ли нещо общо с твоята кола - http://www.cars.bg/offer/c1978722

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 18, 2017 3:27 pm

Аватар

Ibraim написа:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=554549991603099&set=gm.1655851314445310&type=3&theater&ifg=1

За бой си ей, отдавна не си си писал в темата :rofl: :hahaha Видях това и реших, че може да ти е от помощ за твоя проект. Всъщност, какво стана успя ли до го осъществиш или се отказа?

Сигурно съм за бой, ама има някои дето са направо за е*ане ;)
Честно да си кажа, малко позагубих желание да споделям. Причините съм сигурен, че не са ти убягнали а те са повече от 1. Не съм се отказал още, понеже откак се помня че пиша по форуми, винаги съм гледал да споделям максимално както и да намирам, изучавам и прилагам споделено което ми е допаднало, от други потребители. Та, вероятно ще остана верен на себе си но .....

Иначе за да ти отговоря - не само че не съм се отказал, ами и всичко започнато съм осъществил докрай (изключваме превъплъщаването във фейслифт Аеро 2004-2005) ! Дори повече, в търсене задоволяване на ушното си удоволствие и напук на всички обясняващи колко са невероятни, изключителни, единствени и незаменими елипсите (басовите говорители HK на кората отзад) , те бяха заменени с други адекватни омово говорители с които направо не си познах системата.
Та, аудиото е на 100+%, капака на клапаните със заигравките също е монтиран и си свети със слънчев цвят на мястото, има още няколко допълнения в интериора както и вече ми се оформя нова глупост която да ме държи неспокоен че нещо не е довършено в следващите месеци ...

Що се касае до екстериора, още не мога да стигна до промените и замяната на елементите за преминаване към фейслифт Аеро визията.
За сметка на това, вече знам колко точно са различни и в милиметри размерите на стоповете преди и след фейслифта, то може ли нещо да НЕ променят инженерите дори с 2ммм, само и само да не пасне :) Та, оборудвах се и със стопове, лайсната между тях я имах ... по всяко време мога да сътворя СИВО - СИН МЕЛЕЗ на това което искам да се получи ноооо ... ако я накича така франкенщайна ще обикаля кой знае колко време, за това и все отлагам - искам да сложа броните само колкото да пасна държачи, фарове и др. елементи по тях, след което да дам всичко за боядисване, а то не е малко. Елемента с който още не съм се сдобил от търсената визия, са огледалата. Но пък, те са ЕДИНСТВЕНОТО нещо от всичко, което може да остане и старото.
Оглеждам се иначе, като излязат "моите" огледала ще ги действам и тях.

Ходих на почивка и върху колата пътуваха кутията, стойката за колело и колелото- моето на стойката а на детето в кутията. Забавна гледка, но 3те елемента (гредите, кутията и стойката) все пак си наложих да бъдат Thule за да се пази шведската идея в цялост. Имам и там интересни истории по път, както и снимки ... ще им дойде времето в някой скучен но за сметка на това пространствен разказ с постнати снимки в темата ми.

Относно линка към фейсбоклука - би ли направил скрийншот или друго, понеже като го отворя не ми показва съдържанието ... а ми е интересно да го видя, все пак.

Ibraim написа:
п.с. тази обява има ли нещо общо с твоята кола - http://www.cars.bg/offer/c1978722

Разбира се, че има общо. Много общо има даже - снимката!

Бях писал в темата по- назад, че няколко приятели в рамките на няколко дни ми се заобаждаха притеснени да питат какво е станало с колата ... видяли обявата и я познали :)

За да няма негативни впечатления, обадих се на търговеца с молба да ползва друга снимка- каза ми, че щом я е намерил в интернет може да прави каквото си иска! Здрав да е, да речем че е прав. Подадох "репорт" през cars.bg, който следва да стигне до някой админ който вземе отношение ... но това и в този, както и в много други сайтове, се оказва глуха улица - отговор никакъв.

На мен не ми пречи , просто не искам някой който я разпознае (ето, последния пример - Ти), да се зачуди ...

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 18, 2017 4:49 pm

Аватар

Автомобил: Saab 95 2.3t
Посочили са в обявата че снимката е "примерна" , малоумници !!!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Сеп 19, 2017 1:38 am

Аватар

Това какво означава? Примерно би трябвало да си купиш такъв автомобил, но УВИ Maikall

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Сеп 20, 2017 8:02 am

Аватар

Автомобил: Saab 95 2.3t
Изгубили сме се в превода , малоумниците са от сайта че не са махнали снимката а са написали че е примерна 8)

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Сеп 20, 2017 11:52 am

Аватар

:shake: Извинявй

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Ное 09, 2017 2:55 pm

Аватар

Минало е доста време откакто последно качвах и описах подробно задачите които си бях поставил и тяхното изпълнение.
Е, нещата са готови така както ги исках, приключих с всички монтажи на събираните елементи по интериора, мултимедията с аксесоарите и + няколко допълнителни идейки които дойдоха в движение, както и капака на клапаните.

Изображение
Изображение

Направихме една почивка със семейството, съчетана с командировка, спорт и туризъм, до снимките на която така и не намирах време да стигна, за да споделя в темата.

Малко преди самата почивка, закупих най- после и стойка за колелото .. двуумях се между марки и модели, но реших да остана верен на Шведското, щом ще е върху SAAB - Thule , модела ProBike 591.

Без никакви съмнения, останах очарован. Натоварих моето на стойката, колелото на малкия в куфара на тавана, както и дребни негови аксесоари .. всичко друго за едноседмичен престой в багажника, и потеглихме на път - мечтата ми в последните няколко години (не бях почивал от "Царско време" - сиреч повече от 800 дни :)

Тук сме на една от спирките, след 4 часа път , стоически издържани от детето ...

Изображение

Още една, докато си хапваше на сянка :)

Изображение

И вече достигнали крайната дестинация - хотела на Боровец.

Изображение

Пътуването беше много приятно, куфара и колелото върху колата се държаха устойчиво.И преди съм карал с куфара, но със стойка и колело не бях. Колелото създава допълнителен шум на иначе безшумното предвижване на колата, но след 130 се свиква ;)

Направих няколко снимки, като се качвахме на Цари Мали Град. Преди време бяхме ходили на самата крепост с лифт-а, за това целта беше да се качим на поляната зад нея, но с колата ... преди години имаше разумен път до там, но поройните дъждове преди няколко седмици го бяха направили бедствие. Въпреки това, веднъж тръгнали, с много внимание и под постоянно напрежение, колата изкатери като дива коза- скалист камък :) На спускане беше по- спокойно затова снимките са само в обратна посока.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И тук, вече достигнали спокойствието на природата, почивка на сянка ...

Изображение

След сянката разбира се, идва и слънце ....

Изображение

Отворихме да се напече малко :)

Изображение

И тук, една моя много, ама много любима снимка, с акцент Жълто

Изображение

Това са снимките от пътуването, на които присъства колата. Събрахме много положителни емоции на доста от местата които успяхме да достигнем и видим. Колата не прояви характер в нито един момент, заведе ни навсякъде където искахме и ни върна благополучно от там! Имах удоволствието да пробвам функциите на мултимедията и навигацията, кефа е голям :saabbord:

В някой следващ пост, като направя нови снимки, че "докладвам" за това как финално изглежда навигацията с допълнителните аксесоари.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Ное 09, 2017 3:18 pm

Аватар

Ясене.Всичко изглежда супер.Още по-хубаво е,когато си го направил Сам. :hooray:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Ное 09, 2017 10:03 pm

Автомобил: Saab 9 5 2.0 SW
Здрасти, много хубави снимки са се получили и ако може малко инфо - кой размер са гумите.

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-5

Напиши нова тема Отговори на тема