Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-5

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Нивомер за горивото
МнениеПубликувано на: Нед Юли 13, 2014 7:53 am

Аватар

Автомобил: Saab 9-5 3.0 tid..Saab 9-5 2.3 t
От вчера ми дава някаква малфункция,при пълен резервоар по време на движение стрелката пада изведнъж долу и иконата светва (тази с бензиноколонката) след минута или две се възстановява в актуалното си положение ,и така поне 7-8 пъти.Въпросът ми е,може ли да е разхлабена връзка и да губи контакт или ще трябва да се бърка в резервоара да се поправя(ремонтира ли се???)този нивомер или да се търси друг за подмяна.То аз така или иначе засичам след всяко зареждане,но все пак ме дразни така.Дали нивомера е същия като при бензиновите събратя,но пък при тях има помпа в резервоара докато при мен няма такава.

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: Нивомер за горивото
МнениеПубликувано на: Нед Юли 13, 2014 11:09 am

Аватар

Автомобил: 93 MY99г 2.2TiD-150hp;9-5 Aero MY01
Случайно да ти е препълнен резервоара? При мен става само ако се престараят на бензиностанциите с пълненето - аз гледам да е само до щракване на пистолета, за да го няма при мене.

До колкото знам ако се кара редовно само на резерва може от плискането на ниските нива гориво в резервоара да се повреди някаква щека на нивомера и да бърка с показанията, вкл. при препълнен резервоар и т.н., но не съм сигурен.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Юли 13, 2014 11:02 pm

Аватар

Автомобил: Saab 9-5 3.0 tid..Saab 9-5 2.3 t
deyannn написа:
Случайно да ти е препълнен резервоара? При мен става само ако се престараят на бензиностанциите с пълненето - аз гледам да е само до щракване на пистолета, за да го няма при мене.
.

Може да се окажеш прав с твоето предположение,сега след 90/100км пробег спря да го прави,ще го наблюдавам как ще се държи.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Юли 14, 2014 9:52 am

Аватар

Автомобил: ex SAAB 9-3; BMW X3; BMW 320d coupe MY'12
И други колеги с 95 са се оплаквали от тези симптоми при препълване. Аз всеки път изрично казвам на интелигента, който зарежда на бензиностанцията, да не долива след като изключи пистолета и въпреки това в 70% от случаите ми оливат калника доволно, защото не могат да запомнят да не доливат!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Юли 14, 2014 11:03 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: SAAB 900NG; Opel Zafira 1,9cdti
Извън темата:
Винаги съм се чудил за какво им е нужно на хората това наливане до уливане...икономия някаква ли е, предстоящо пътуване из пустинни местности без бензиностанции, лакомия...

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Юли 14, 2014 1:35 pm

Аватар

Автомобил: ex SAAB 9-3; BMW X3; BMW 320d coupe MY'12
Извън темата:
Абсолютно никаква идея нямам, а това да си видя прясно измития и полиран калник, олят с мазна нафта направо ме вбесява. Още по-лошото е когато интелигента с пистолета види, че ти е олял калника и извади салфетка n-та употреба да ти го забърше... тогава се колебая инфаркт или инсулт да получа!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Юли 14, 2014 3:19 pm

Аватар

Автомобил: 93 MY99г 2.2TiD-150hp;9-5 Aero MY01
Извън темата:
Аз за това я мия след като заредя :mrgreen:
Ако забравя да кажа "до щракване" започва голямото подскачане на стрелката

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Окт 19, 2016 6:32 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 9-5 1.9TiD Hirsch
Колеги,

Съжалявм, че повдигам стара тема, но проблемът при мен е сходен, но не е същият. Случаят е следният:
Пълня резервоара до горе /изрично казвам, че не е препълван/, следва изминаване на определен пробег и стрелката забива на малко над средата. След това каквито и километри да изминеш - показанието не се променя. При ново пълнене на резервоара до горе си отчита правилно. Т.е. все едно от средата надолу няма нивомер.

Някой да е срещал подобен проблем? Гледам помпата, поставена е правилно в съответствие с белезите.

П.С. При вас има ли проблем при пълненето на резервоара с това да не мога да включа пистолета на автоматично? Все едно дебита му е прекалено голям, а гърловината на резервоара е с малко сечение и се получава ефекта препълване. Т.е. все трябва да държа пистолета полунатиснат докато се пълни резервоара.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Окт 24, 2016 1:34 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 9-5 1.9TiD Hirsch
Такаааааа,

Оказа се оная ми ти пластмасова преграда, която е в резервоара и служи горивото да не се подмята много много. Ами махнах си помпата, махнах си пластмасата и вече си имам работещ нивомер на горивото.
Проблемът с трудното пълнене на гориво си остана. Мислех, че тая пластмаса по някакъв начин е запушила горивопровода, ама нъцки.

Изображение

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-5

Напиши нова тема Отговори на тема