Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-5

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Предстояща покупка на Сааб 9-5 2011,помощ и съвети
МнениеПубликувано на: Нед Ное 24, 2019 5:25 pm

Автомобил: saab 9-5 aero
Здравеите колеги,много съм се навил към 9-5 от 2011 г,моля за мнения и някои специфики към този модел.Сега в момента карам 9-5 от 2004г,но ми се иска нещо по ново.Притеснявам се намират ли се части за по купето-фарове,калници,брони......окачването знам че не е проблем.Благодаря на отзовалите се

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: Предстояща покупка на Сааб 9-5 2011,помощ и съвети
МнениеПубликувано на: Нед Ное 24, 2019 9:06 pm

Автомобил: '11 9-3 SC TTID4; '08 9-3 SC Aero TTID
Привет, колега,

аз съм капарирал един такъв бензинов 9-5 2011, който се продава в София от ISAUTO (колата стои над 2 и половина години в тази
автокъща). За съжаление те вече 3 седмици не могат да се оправят с няколко проблема, които се разбрахме да отстранят в рамките
на цената, която договорихме. Багажника на колата не се отваря, което предполагам е електичарски проблем,
единия фар не работи (надявам се също електричарски проблем) и има нужда от малко боядисване тук-там.
Между другото - все още не са свалили обявата, въпреки, че колата е капарирана, което е много некоректно от тяхна страна.
След няколко месечно проучване мисля, че мога в общи линии да отговоря на въпросите ти:

- едрогабаритни части се намират много трудно и ако ги има са доста скъпи. Основен проблем са задните светлини.
До сега не съм успял да намеря сайт, в който да ги има, калници и предни светлини можеш да откриеш в skandix и orio, цифрите не са никак приятни.
- бензиновите мотори са споделени с Opel, 1.6t (179 кс) и 2.0t (220кс) са по-разумни като обслужване, докато 2.8t V6 e скъп и като
обслужване и като ползване :-). Последният се вгражда в Insignia OPC и там е с мощност 325 кс. Обслужването на точно тази Insignia е доста далеч от цифрите,
с които е свикнал всеки средностатистически притежател на марката Opel. И трите мотора са с вериги, което е донякъде добре.
- дизеловите мотори са познатите от групата FIAT с тази разлика, че са с малко по-голям обем (2.0l) от колкото същия, който се вгражда
в моделите 9-3 от тези години (1.9l). По-слабия TID4 е с една турбина и мощност 160 кс (твърде малко за тежкото купе на 9-5 NG). Има и вариант с две турбини (TTID4)
и мощност 190 кс. При моделите 9-3 от 2010г. и 2011г. същият е в три версии - 130 кс, 160 кс и познатия 180 кс от aero моделите. TTID4 е само с ръчна скоростна кутия,
като има и XWD вариант.
- версиите с cross wheel drive (XWD), което по същество е система на Haldex са капризни и изискват обслужване - сменят се 3 вида масла за диференциала,
раздатъчната кутия и 1-2 гарнитури. Обслужването е на 30-40 хил км ако правилно си спомням.
- почти всички екземпляри страдат от проблем с т. нар. lightbar - светещата ивица свързваща задните светлини. Продават се ремонтни комплекти в нета.
- и основния проблем при тези коли - четенето на софтуера и евентуалните грешки. Уж всичко е Оpel, ама не баш - в София Ауто на Ботевградско шосе ми казаха,
че изобщо не смеят да четат или човъркат тази кола. Шведите са сложили своя пръст в тази работа. Естествено, не изключвам точно в този Оpel сервиз да не са достатъчно компетентни.
- и за последно - ако се спреш на кола с джанти 19'' - имай предвид, че размера на гумите е 245/40/19, добрите гуми започват от 350-400 лв на брой, което са си доста пари за общо два комплекта зимни/летни гуми.

Надявам се да съм успял да ти дам основни насоки за 9-5 NG. Генерално за мен заключението е - скъпа за обслужване и екзотична машина.
От ISAUTO са ми обещали следващата седмица да ми подготвят колата за вземане - ще споделям като успея да се преборя с тях.

Поздрави!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Ное 24, 2019 10:06 pm

Благодаря ти много колега,устех с покупката на твоя

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Ное 24, 2019 10:45 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: SAAB 9-5 NG 2.0t, 220HP
Относно обслужване и софтуер препоръчвам сервиза в Дружба на Ню Ийст / Опел/. Там могат да съдействат и преди бъдеща покупка. Съответно не бих препоръчал нито един от останалите сервизи на зачеркнатата марка :D

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Ное 26, 2019 9:00 pm

здрасти колега,да черпиш за новата придобивка,много да те радва.Днес бях до автокъщата да го видя на живо,но казаха че са го продали.Честито.Ще се радвам някои ден да ти го видя :D

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Ное 26, 2019 9:32 pm

Привет,

Благодаря, колега, точно днес се разплатих с тях и наааай-накрая колата е моя :-)

Между другото точно тази е единствената, която съм виждал без парктроник. Не знам кой е решилил преди години да поръча 5 метрова кола със сума ти екстри, но без парктроник. За щастие в днешно време има много решения по темата.

Как ти се стори колата иначе?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Ное 26, 2019 9:51 pm

аз така и не я видях :( ,защото бях там в 16,30 и казаха че са я продали.Момчето дори се учуди че има наплив за Сааба :D .Попитах го на каква цена са го продали и ми каза-37,000 :?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Ное 26, 2019 10:03 pm

Разминали сме се за минути, аз около 16:30 си тръгнах от там.

За цената са те излъгали брутално. Колата стоеше над 2 години на цена 36 900 лв, преди месец се спазарих с тях като им обясних, че у нас няма кой да им даде толкова пари за тази кола. И уж се разбрахме и аз капарирах, а те "коректно" намалиха цената на обявата, но не я свалиха от сайта на mobile.bg. Между другото, обявата все още стои - сам можеш да прецениш колко са точни тия търговци.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Дек 05, 2019 8:10 am

Автомобил: Saab 9 5 2.0 SW
Здравейте, в тази автокъща се появи пак такава кола, същата или са внесли друга?

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-5

Напиши нова тема Отговори на тема