Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-5

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Стойка за смартфон
МнениеПубликувано на: Пон Мар 04, 2019 11:28 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Saab 9-5 Aero 2007, R.I.P. 9-5 2.2 TiD
Колеги,

След 14 години вярна служба моята Нокия 6630 ще премине в пенсия :) Новият ми основен телефон е LG V20. Имате ли някакви идеи и препоръки за стойка за него, която да се монтира в 9-5 Аеро MY 2007?

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: Сттойка за смартфон
МнениеПубликувано на: Вто Мар 05, 2019 11:05 am

Аватар

Автомобил: 93 MY99г 2.2TiD-150hp;9-5 Aero MY01
2007-ма какви са въздуховодите?

Аз съм почитател на този тип
https://www.aliexpress.com/item/Baseus- ... 62949.html

Боцка се на някой въздуховод централно, на телефона се залепва една плочка на гърба и директно го лепваш магнитно като ти трябва. На моята 9-5ца ефекта е, че лятото не го пече слънцето да прегрява, а напротив - охлажда го климатика. Негатива при мене е, че съм избрал въздуховода над светлинните датчици на SID-а и ако го сложа портретно ефекта е, че покрива светлинния датчик и ми намалява яркостта на сид-а (може би и на други светлини - не знам). Ако го сложа хоризонтално нямам драми.
И другия негатив е, че стойката малко блокира положението на въздуховодите.
В България в магазините на базеус май беше над 20 лв същата стойка - 30-40 може би.

Като цяло през годините съм ползвал много стойки и този тип ми е най-удобно, защото не се занимавам да разпъвам стойки, да закачам телефони, мога да го направя с една ръка и т.н.

Trionic7 в ютуб канала си беше показал някакви готини стойки, които се закрепваха за панелите, но бяха на цени над 100 лв може би и само с внос от чужбина.

Иначе имам и една ей така стойка зад волана за жена ми когато тя кара, че не иска да си лепи пластини по телефона или калъфчето му и кара много рядко.
https://www.aliexpress.com/item/Tendway ... 54676.html
За да се вижда добре с тях трябва малко по-странично да се закачи и като цяло не ми е толкова удобно според начина, по който седя и височината на волана, която използвам.

Със всякакви стойки с вендузи съм имал проблеми, че се разлепят при големи температурни амплитуди, също стареят вендузите. Не съм искал да лепя нищо по панелите. Ако има врътки и много движещи се елементи имаш повече възможности нещо да се счупи.
Имам и един тип резервен държач с 1 вендуза за стъклото и примерно 7-8 малки вендузи за телефона, който също върши работа ама само без калъф и ми е резерва вкъщи.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Мар 05, 2019 12:04 pm

Аватар

Автомобил: Saab 9-5 Sport Combi, 1.9 TiD
Аз ползвам това https://www.lidl-service.com/cps/rde/xc ... BD&count=1
Компактна, здрава и не дрънчи в движение - нито с, нито без телефон на нея. Лятото от високите температури вендузата се отлепя и пада. Срещу това, при монтажа тънко подмазвам с пчелен мед преди да залепя стойката на стъклото. Вендузата пожълтява с времето, но не се отлепя - вече няколко години.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Мар 05, 2019 4:56 pm

Аватар

Автомобил: 9-5 b235R
Здравей,
също съм почитател на варианта който deyannn е описал.
Точно заради уникалното решение на многопластовите въздуховоди обаче не ми допадна варианта с щипка и подходих една идея по- радикално, използвайки друг детайл, проектиран за интериора на 9-5.

Изображение

Давам го само като идея. Не се натрапва когато няма телефон на него, както са повечето щипки, клипсове или вендузи.
Минус е, че стои по- настрани от зрителното поле. В годините на реализация на колата това не е било проблем защото по телефоните основно се говореше :) Но сега всеки иска да си гледа навигацията на телефона, за което тази позиция е далеч от подходяща.

П.С. има я както в сив така и в черен цвят ... за да отговори на цвета на таблото при различно оборудвани модели или години.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Мар 05, 2019 11:18 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Saab 9-5 Aero 2007, R.I.P. 9-5 2.2 TiD
Благодаря колеги! Особено ми беше полезно споменаването на тоя пич Trionic7 - ютюб канала му ми беше много полезен. Засега се ориентирам към това решение (разбира се със стойка за моя телефон, а не за i-Idiot :)) https://www.youtube.com/watch?v=UeI0bOI-1Aw

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Мар 06, 2019 8:48 am

Аватар

Точно на бродит стойките ги гледах ама трябваше без калъф за такава стойка, може бипч трябваше от Англия или Европа да се поръчва и да има точно за моя модел телефон та не ми беше оптимално. По скоро бие на перфекционизъм. А долното място за телефон не ми е удобно.

Та за бродит ако ми остане време ще разгледам в мейла с кого съм си писал като фирма да споделя тук.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Мар 06, 2019 10:04 am

Аватар

Мина време от сутринта и не мога да си редактирам мнението :)

Преди проверявах в следния сайт за Brodit стойка.
https://www.dsldevelopments.com/index.asp

Писах им писмо да питам за пращане, дали става със или без калъф за 9-5 2001ва с ляв волан, имат ли пасивни или активни версии на холдъра и т.н.
Отговориха ми, че може по Пейпал да се плати и да пратят до България, поръчката я правят индивидуално до фабриката на Бродит в Швеция та не може да се връща поръчана стока. Обаче тъй като не можеше да се ползва с телефон с калъф се отказах.

Ето ти го за V20
https://www.dsldevelopments.com/brodit/ ... Holder.asp

До колкото виждам влиза без калъф, частта от стойката, която е за телефона е 25 паунда пасивен (без зарядно) и 45 паунда активен (директно като го поставяш се включва в буксата и зарежда телефона без да си играеш с кабели). И отделно за ProClip стойката още 16 паунда. Не знам колко искат за шипинг.
Като вкараш в дясната част на сайта модела и годината кола ще ти даде различни опции.
Примерно за ляв волан 803723 е над левия въздуховод близо до лявата предна колона, 853718 ти е на средната конзола до колкото виждам за left hand drive коли. Има и за phone holder.
Мисля, че Бродит позволяваха и да се върти и да сменяш портретен и лендскейп режим.

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-5

Напиши нова тема Отговори на тема