Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-5

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Омаслен двигател
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 06, 2018 11:11 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: SAAB 9-5 Aero Estate 2002
Здравейте колеги. Искам да си поправя някои неща под капака на седялото 2 години Аеро. Та свалих си кобрата и видях че е омазнена отвътре и има събрало се малко масло в турбината около отвора преди перката. Нормално ли е това и ако не, то откъде може да е влязло? Така като го преследих чак в дебитомера има омазнено. Като цяло двигателя е много омаслен отвън и си губи достатъчно масло, мисля да отворя капака на клапаните и да сменя поне горната гарнитура че като гледам от там бая си тече. Като че ли и мощност няма и турбото не пълни до край. Колата не пуши или много малко като се настъпи и някой път като запали сутрин, замалко (може би от събралото се масло в турбината, знам ли, може да съм казал някоя глупост). Помагайте моля, искам да си съживя любимата. Само че не ме карайте да й правя основен ремонт. Излиза скъпо и ще е по-добре нова кола да си купя, което и ще стане по-натам, че тази много е жадна. Колата си върви и мен ме устройва, тъй като ще е за малко (или поне така си мисля). Просто ми се иска да е по-читава, да я понапудря, така да се каже. Имам резервен сааб който си е почти ОК но понеже е ръчка, не ме устройва и съм го оставил за резервни части.

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: Омаслен двигател
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 09, 2018 1:05 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Проследих картерната вентилация и се оказа че е омаслена вътре също. Има масло и в металмната тръбичка която влиза в кобрата, може би оттам нагнетява по малко масло. Някой да има опит или да знае от къде може де смуче масло? Проверих клапаните на КВ и ми изглеждат добре, мога да духам ама не засмуквам. :laughing За сега май само духам :mrgreen:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 09, 2018 3:55 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Махнах капака на клапаните и гарнитурата съвсем се беше разградила. Ще я сменя нея засега само и ще измия двигателя да проследя откъде тече. Като отворих капака се изненадах, честно казано, двигателя нямаше отлагания, и изглеждаше доста добре за 300хил. кола. Само ако може да ми кажете как да видя дали веригата е за смяна. Какви са признаците?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 10, 2018 3:37 pm

Аватар
модератор

Автомобил: SAAB 9-5 Aero MY'05
Визуално се гледа обтегача, а "слухово" на работещ мотор се чува тракане. Ако найстина е на 300 хил.км пробега, сменяй я и не се чуди, със сигурност и е дошло времето.

Успех!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 16, 2018 4:26 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Ами няма да сменям засега веригата, читава ми се видя, по-натам може би.
Бих искал да си измия двигателя с водоструйката след като смених гарнитурата, че е мнго мръсно под капака и двигателя целия е омаслен. Да ми кажете какво да внимавам да не намокря, че ще ми е за първи път.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 17, 2018 5:19 pm

Аватар

Автомобил: saab 9-5 1998г 2.0 turbo
Аз бих те посъветвал да не ползваш водоструйка. Един обезмаслител ми стична за двигателя и коша че и от долу пръсках. Първо пръскаш обезмаслителя, трълваш с четка гъба където каквото навреш и после маркуча с топлата вода от бойлера. При мен светна като нов :D .Ако ползваш водоструйка после поне един ден на слънце с отворен капак, а може и да продухаш всички букси с въздух и после контакт спрей.

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-5

Напиши нова тема Отговори на тема