Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-5

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Вибрации на празен ход
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 06, 2018 10:41 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: SAAB 9-5 Aero Estate 2002
Реших да си покарам любимия сааб, след като почти се отървах от електричката, докато си намеря ново возило ( :cry: пак се започва едно чудене и търсене на перфектния автомобил но това е друга тема). Затова след като е седял 2 години пред къщата реших да го инспектирам. Запали веднага, но си припомних едната от причините да си търся друга кола - вибрацията и шума които имам в купето на празен ход. Силно се надявам да е някой от тампоните на двигателя или на скоростната кутия, а не както се беше изказал Дявола в един пост, че в повечето случаи било превъртяла верига или нещо такова по спомен. Има едно уточнение което ми подсказва че може да е тампон, ама по-опитните да споделят. Това е, че понякога и много рядко, след като я карам и паркирам, вибрацията и шумът ги няма, звучи си тихо както трябва да бъде един Сааб, даже се зачудих дали работи :? После като вкарам на Д и потегля, макар и метър и пак сложа на П или неутрална, пак се появява. Дано ми помогнете, въпреки че ще гадаене, че трябва сам да си оправя колата някакси.

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: Вибрации на празен ход
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 09, 2018 1:07 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Махнах горния тампон, по скоро това което беше останало от него. Много беше зле. Поръчах си нов, ще видя дали ще се оправи с него или трябва да свалям и другите два, този под акумулатора и онзи зад двигателя

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 09, 2018 1:13 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Малко скъпичко ми се видяха £130 за тампон. Да поддържам луксозен джип ми излиза по-евтино. Кво стана с тия коли... влизат в графата олдтаймър май.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Сеп 11, 2018 9:47 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Red Devil RIP! 9000 2.3T auto
Чакай бре. На 9-5 до сега само веднъж се е случвало това с веригата (по скоро става след некомпетентен ремонт) но едва ли там пипат толкова надълбоко). Нещо такова ако се е случило, то ще си от супер "късметлиите". А и явно говорим за различна вибрация. Едното си се усеща само в мотора, а това че го чувстваш в купето, по-скоро навява за тампон наистина. Но имай предвид, че понякога и скъсани тампони на магарето също предизвикват такива усещания.
П.п. Никога хидравличния тампон, не е бил евтин. Даже ако е оригинален или просто с бранд Лемфьордер е почти по2. И от другата страна (над ск. кутия), е на подобна цена

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Сеп 12, 2018 9:16 pm

Аватар

Автомобил: Saab 93 Aero Convertible , Saab 93 2.2 Tid
Ако не работи коректно двигателя, пак си има шум и претрисане!Прескачат веригите на Спорт Седана, на саабските агрегати не! Като загрее колата успокоява ли се вибрацията, масло гори ли, антифриза добре ли е! ?
След тримесечен престой в моята кола имаше пита с оси, кривна
се стъклото на водача...ти две години на двора!!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 16, 2018 4:20 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Neo брадърите ми продадоха "рециклиран" тампон за £40 което е добра цена. Проблема че "рециклиран" всъщност се оказа че е значило втора употреба, свален и пратен, без даже да се положи малка грижа да го избършат с парцалче примерно, да се продаде търговски вид така да се каже. Както и да е, не ми изглеждаше от най-читавите. Сложих го, повдигна малко двигателя с половин см някъде което може би е идеята. Незнам още какъв е резултата, не съм я палил, искам да сменя маслото първо.
А иначе имах си мишчица да си живее там ама я няма сега. Гледам че беше гризкала от другия сааб повече, което е добре. Не видях някакви поразии да е направила. Палеше си колата от раз.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Окт 11, 2018 3:36 pm

Аватар

Автомобил: Saab 93 Aero Convertible , Saab 93 2.2 Tid
Извън темата:
Ааа, мишчица - добре е ... , а в моя невестулка при двигателя и куче в купето! по-напред съм от тебе!:))

Нарочил си тампоните и си почнал да ги сменяш , но автоматите про 9-5 си произвеждат по някаква причина вибрации, които са най-осезаеми във волана!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Ное 13, 2018 1:22 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Ами нарочил съм ги, щото автомата чак такива вибрации не може да прави. Имал съм няколко автомата без грам вибрации. Ако ти имаш, може и ти да си за тампони. Аз моите двата ги смених и позатихнаха осезаемо вибрациите. Тампона под акумулатора беше се разградил съвсем. Остана да сменя тоя зад двигателя но и без да го сменям вече може да се кара колата. Не е както преди. Като намеря време ще го сменя и него, защото и той може да е за смяна. След като другите два ги е нямало, цялата тежест може да е падала на него, съответно и той да е за смяна. Така че провери си твоите, особено тоя под акумулатора. Сложил съм и полифлекс тампони на връзката със скоростната кутия.

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-5

Напиши нова тема Отговори на тема