Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-5

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Търся седалки за SAAB 9-5 - има ли такава комбинация?
МнениеПубликувано на: Чет Авг 09, 2018 8:09 am

Аватар

Автомобил: 9-5 b235R
Здравейте колеги,
от както имам СААБ-а съм сигурен, че един ден ще сменя предните си седалки с по- "дълбокия" модел след фейслифта.
Този ден все не идва поради една или друга причина, но основната е - не намирам ТОЧНО каквото търся.

Бихте ли ме ориентирали във видовете комбинации, за да изясня пред себе си точния модел с който да се оборудвам.

Накратко - търся предни седалки с подгрев, изцяло кожени, без перфорация/обдухване, без памет, механично задвижвани.

Седалките в моята кола са този тип:
Изображение

Търся като удобство при шофиране и завои, този тип в някои версии след фейслифта 2002-ра (водят ги за "Vector"):
Изображение

Понеже до момента виждам, че всички варианти да са вентилирани вървят с ел-задвижване и/или памет, бих пропуснал тази комбинация (твърде много работа по инсталацията и модулите за екстри на които лично не държа).

Масовото предлагане ме насочва към т.н.р "полу-кожен салон" - тях най- често ги има със или без подгрев и с механично задвижване.

Изображение

Но, моят салон е изцяло кожен и бих направил компромис с такива само ако съм убеден, че няма да намеря точно каквито търся. Честно казано, местата тапицирани с плат под краката и нагоре към вратът дори ми допадат но не ми харесва, че по- голямата част от гърбът на седалката също е в плат.

Това ми е и питането - има ли, за да продължавам да търся, въпросната комбинация? Дълбоки седалки, изцяло кожа, с подгрев, с механично задвижване.
Предварително благодаря на далите мнение.

П.С. всички снимки са линкове от нет-а и са с визуално-насочваща цел.

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: Търся седалки за SAAB 9-5 - има ли такава комбинация?
МнениеПубликувано на: Пон Авг 13, 2018 10:26 pm

Аватар

Автомобил: фтумобил
Мисля че изцяло от кожа няма с механично задвижване. Нещо като при 9000 аеро и там аеро кожената седалка е само ел.
Стана ми любопитно защо е това специфично изискване... За обдухването и аз бих се поколебал, в определени случаи може да замирише неприятно, но защо пък да не са ел.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 13, 2018 11:03 pm

Аватар

Автомобил: saab 9000 cse
Защото дават проблеми.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Авг 14, 2018 8:13 am

Аватар

То всяко нещо дава проблеми, ако опитаме да избегнем всички тях няма да вкусим от доста сладости на живота ;)

А сега да отговоря сериозно - "специфичното" ми изискване е на база наблюденията ми, че повечето Ел- седалки са с памет (ако не и всички).
Инсталацията (до пълна функционалност, иначе е компромис) на тези седалки със сигурност изискват доста повече работа, закупуване на допълнителни модули и последващо тяхно програмиране.

Друга причина е, че Паметта няма да работи пълноценно при мен, поне по моите разбирания. Имам в предвид, че АКО имам седалки с памет в колата, бих държал на допълнителната функционалност в интериора която те осигуряват - всяка една от позициите на седалките да е обвързана със запаметена настройка на страничните огледала. Не се сещам дали към това вървеше и дясното огледало да пада надолу при включване на задна както е при други марки/модели.

И трета, но не и маловажна - предвид горните 2 и дори да реша да ги пренебрегна и просто да навържа ЕЛ- задвижването на седалките без да се възползвам от останалите екстри - 1 бр. седалка с ел. задвижване и памет тежи почти колкото 2 бр. седалки с механично такова. Моят СААБ е италианско Аеро - т.е. постничко е от към екстри, аз съм добавил някои неща през последните години но нямам афинитет да го натъпча с всичко което мога да намеря за модела- избирам си неща които лично ми дават удовлетворение или допълват усещането ми без да ги чуствам излишни.

Иначе да, най- красиви и на вид и на усещане са ми дълбоките варианти с перфорирана кожа- бих се радвал на такива дори и да нямат обдухване, нали уж горният слой кожа "диша". Но не би- те са си 100% оборудвани с всичко.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Авг 14, 2018 9:14 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Saab 9-5 ARC 2.0t (MY 2002)
И моите са от първия тип - като твоите - кожени, механични, с подгрев, без обдухване и перфорация.
9-5 Арк става въпрос. 2002ра.
Наистина като опора могат да са доста по-добри. Тези с перфорацията са ми по-удобни, със сигурност.

Ще следя тук и по другите Сааб места в нета за подобен вариант.

Saab 9-3, 2.0t, 1998 --> Saab 9-5, 2.0t ARC, 2002

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Авг 14, 2018 9:22 am

Башмайсторче написа:
Мисля че изцяло от кожа няма с механично задвижване.

Има, не е като да няма.

yasmania написа:
То всяко нещо дава проблеми, ако опитаме да избегнем всички тях няма да вкусим от доста сладости на живота ;)

А сега да отговоря сериозно - "специфичното" ми изискване е на база наблюденията ми, че повечето Ел- седалки са с памет (ако не и всички).
Инсталацията (до пълна функционалност, иначе е компромис) на тези седалки със сигурност изискват доста повече работа, закупуване на допълнителни модули и последващо тяхно програмиране.

И трета, но не и маловажна - предвид горните 2 и дори да реша да ги пренебрегна и просто да навържа ЕЛ- задвижването на седалките без да се възползвам от останалите екстри - 1 бр. седалка с ел. задвижване и памет тежи почти колкото 2 бр. седалки с механично такова. Моят СААБ е италианско Аеро - т.е. постничко е от към екстри, аз съм добавил някои неща през последните години но нямам афинитет да го натъпча с всичко което мога да намеря за модела- избирам си неща които лично ми дават удовлетворение или допълват усещането ми без да ги чуствам излишни.

Иначе да, най- красиви и на вид и на усещане са ми дълбоките варианти с перфорирана кожа- бих се радвал на такива дори и да нямат обдухване, нали уж горният слой кожа "диша". Но не би- те са си 100% оборудвани с всичко.

Яска, инсталацията до пълна функциолност е 10-на кабела да се наредят. А седалката не тежи чак колкото две от другите. А и в крайна сметка едва ли ще ги сваляш и качваш всеки ден от колата.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Авг 14, 2018 7:44 pm

Аватар
модератор

Автомобил: SAAB 9-5 Aero MY'05
yasmania написа:
...Друга причина е, че Паметта няма да работи пълноценно при мен, поне по моите разбирания. Имам в предвид, че АКО имам седалки с памет в колата, бих държал на допълнителната функционалност в интериора която те осигуряват - всяка една от позициите на седалките да е обвързана със запаметена настройка на страничните огледала. Не се сещам дали към това вървеше и дясното огледало да пада надолу при включване на задна както е при други марки/модели....

Някой хора си го имат това заводски :wink: вкл. и падането на дясното огледало надолу. Нямам само обдухването. Не виждам проблем дори и да ги нямаш тези допълнителни функционалности пак да си се возиш в "дълбоки" седалки, много са удобни да знаеш. Успех ти пожелавам и ако откриеш от тези с ел.задвижване и памет, подгрев и обдухване свиркай, аз бих заменил моите.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Авг 17, 2018 4:07 pm

Аватар
багериста
багериста

Автомобил: SAAB 9-5 2.0Turbo-Deviltune custom stage
В Швеция се намират всякакви седалки с всевъможни коминации. Виждал съм и платнена седалка с памет даже, както и с памет и на двсната седалка....

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Авг 19, 2018 7:06 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 9000 - B202S, 9-5 Aero MY02
Yassen-TE написа:
В Швеция се намират всякакви седалки с всевъможни коминации. Виждал съм и платнена седалка с памет даже, както и с памет и на двсната седалка....

Можеш ли да споделиш как се намират че и аз търся :)

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 20, 2018 9:03 pm

Аватар
багериста
багериста

Автомобил: SAAB 9-5 2.0Turbo-Deviltune custom stage
Skunkmstr написа:
Yassen-TE написа:

Можеш ли да споделиш как се намират че и аз търся :)

С ровене по сайтове...

https://www.blocket.se/vasterbotten?q=S ... &l=0&md=th

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Авг 21, 2018 7:44 am

Автомобил: Saab 9 5 2.0 SW
Здрасти, в един немски сайт в момента се продават такива седалки. В много добро състояние са ама и цената им е,, хубава ". Не разбрах дали имат подгряване, бежови на цвят. Успех

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 27, 2018 2:51 pm

Аватар

Благодаря за коментарите и насоките, ще се възползвам от инфото.
Смятам темата за приключена, понеже видях и на живо онзи ден вариант изцяло кожени дълбоки седалки с механично задвижване + подгрев. Т.е, както гласи заглавието:
"...има ли такава комбинация?" - Да, има!

Което подкрепя коментара на адаша, че са възможни всякакви варианти, въпроса е колко често са избирани въпросните комбинации.

Продължавам да търся с приоритет "моята" комбинация (кожа/механично задвижване+подгрев), но както и bishi ме посъветва - ако излезе добра оферта като състояние с ел. задвижване и памет- също бих се възползвал, просто слагането няма да е plug&play както съм се нагласил.

Ако търсенето се проточи повече, а се наситих на моите си плоски седалки може и да взема плат+кожа+подгрев с които да карам до намирането на по- добри. Те поне са масови в 3.0tid

Свеждам търсенето си до следното: 2бр. седалки със странични опори, изцяло кожа, черен салон (или черно + сиво, но тогава ще са ми нужни в комплект със задни макар и да осъзнавам колко малкък е шанса...). Ако някой забележи подходящ вариант ще се радвам да сподели насока с мен.

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-5

Напиши нова тема Отговори на тема