Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-5

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Запитване относно Saab 9-5 3.0 V6 Turbo
МнениеПубликувано на: Вто Юни 12, 2018 5:56 pm

Привет, решил съм да сменям настоящата си кола(Bmw E39 3.0D). Искам нещо, което да е една идея по-евтино като части и разход. Съвсем случайно, търсейки въпросната следваща кола, попаднах на тази обява. Първоначално си казах това е Сааб, скъпа и екзотична кола, но направих едно сравнение, между обслужване/части на Бмв-то и Сааб-а и останах изненадан. Оказа се че доста от частите за Сааб-а , да не казвам всички, са по-евтини. Разхода на газ, предполагам ще е по-малък от този на дизел(10-12 градско), а всичко под 20 газ ме устройва. Имам няколко въпроса, защото си нямам и понятие от Сааб като цяло:

1. Какво мислите за конкретната обява - аз бях доста приятно изненадан от съотношението цена/екстри.
2. Какви са слабите и силните страни на въпросния 3.0 V6 Turbo? Кои бензинови двигатели са най-читави от към разход/динамика при 9-5 модела. Видях, че 3.0V6 е с ремък, а не с верига, което предполагам прави обслужването му по-скъпо от на 2.3T например.
3. Смятате ли че с бюджет от 4 000 лева, мога да купя Saab 9-5(целя се в по-мощните мотори, 180-200к.с.+)?

В общи линии, това е. Ще се радвам на всякакви коментари и отговори. Благодаря!

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: Запитване относно Saab 9-5 3.0 V6 Turbo
МнениеПубликувано на: Вто Юни 12, 2018 9:12 pm

Аватар
Remove before flight
Remove before flight

Автомобил: ex 9000, 9-5 2.3 aut. Devil Performance
Като екстри - повече от добре, но този двигател едва ли може да пипнеш. Един 2.0 или 2.3t спокойно от 150/185 ще изкараш 250/280 коня и ще си повече от доволен. Не карам на газ защото засега разхода 7,5-8,6 средно на месец ме устройва. :goodheart:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Юни 12, 2018 11:15 pm

Благодаря за отговора! Явно турбо шестака не носи на тунинг, толкова колкото 2t и 2.3t. Ще се разчета, защо. До колкото разбирам, по-добрият вариант е 2.0t или 2.3t подбран с повече екстри(много ме впечатли обдухването и задължително ще търся модел с тази екстра). Предполагам и консумативите на четирите цилиндъра ще излязат по-тънко от тези на шестака, имайки впредвид и ангренажния ремък на “по-големия” брат. Моля за още отговори!! Мерси :D

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Юни 14, 2018 10:29 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Saab 9-5 ARC 2.0t (MY 2002)
По рядко се срещат такива двигатели (3.0). Доколкото знам това е турбинирана версия на опелски 3л двигател, така че не е Сааб разработка, както 2.0 и 2.3. При 3.0 турбинирането беше направено по различен начин, което колкото и революционно да е било, сега е като недостатък за нас. И наистина не носи на тунинг. Но пък екстрите са много на тази кола. Не знам дали бих пропуснал хубаво Аеро заради липсата на обдухване... но ти си знаеш.

Сааб не е най-евтината кола за подръжка. Проучи за обслуюването на ангренажната верига, за DI касетата, интервалите за смяна на маслото, за oil sludge-a и картерната вентилация... аз май това се сещам като основни оплаквания.

Имаше един колега, който също от БМВ мина на Сааб 9-5 комби, той сръвни 2.0т с 2.8 на бмв. Не знам дали това има значение за теб.

Успех.

Saab 9-3, 2.0t, 1998 --> Saab 9-5, 2.0t ARC, 2002

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Юни 15, 2018 7:14 pm

Аватар

Автомобил: Saab 95 2.3t se
2.8 на БМВ е доста по мъртво и тромаво от 2.0т според мой лични съпоставки 528е39 vs 95 2.0t 99'

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-5

Напиши нова тема Отговори на тема