Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-5

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Проблем
МнениеПубликувано на: Вто Окт 20, 2020 4:26 pm

Автомобил: Saab 9-5 2.0 t linear sportcombi
Благодаря за приема,от скоро съм собственик на Saab 9-5 2.0 t linear sportcombi и до днес нямаше проблеми.Преди малко,връщайки се от път,ми светнаха две лампички чек енджин и още една а малко по-късно и още две!Та,понеже е късно вече и сервизите са затворени,някой да ми каже тук,ако е възможно,разбира се?Дали съм "печеливш"?Благодаря!Изображение
[/img]Изображение

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: Проблем
МнениеПубликувано на: Вто Окт 20, 2020 6:46 pm

Поразрових се малко в нета за значението на иконките;проблем в автоматичната трансмисия,проблем с двигателя,проблем с акумулатора и проблем с ръчната спирачка!Честито на мен!

Може и да изтриете темата,за да не задръства форума.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Окт 21, 2020 1:11 pm

Автомобил: SAAB 9⁵ Arc MY04 B235E AT
Тук, съм чувал, че не се трият теми. За да са полезни за в бъдеще, ако някой търси информация за вече споделен проблем.
А за проблема допускам, че е възможно това, което е причинило светването на лампата за батерията, да е предизвикало светването и на другите две лампи, а именно проблем с алтернатора. Грешката на ECU-то на двигателя вероятно ще може да се прочете с всякаква OBD II диагностика. За скоростната кутия, може би ще трябва Tech II. Най-лесно е да се измери напрежението на запален двигател. Ако е под 13,7 В, явно има някакъв проблем, може би с алтернатора, но може и да са клеми или кабели.

П.П.
Забравих да коментирам иконата с триъгълника. Появява се, когато трябва да ти се привлече вниманието към някоя друга лампа или съобщение на SID-a. Но ти вече вероятно си се запознал с нейното значение. :)

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Окт 21, 2020 2:12 pm

Да,благодаря за отговора. :D Майсторът се произнесе вече;соленоид на скоростната кутия.Но,става въпрос за модел,който много трудно се намира,5-степенна автоматична скоростна кутия японска,обаче саабски соленоид :? Можело да се кара и така,но в един момент,проблема ще се задълбочи...Та,търси се!Ако някой е разбрал,евентуално,за какво иде реч и го има,на линия съм.Иначе,иконката с акумулатора изгасна много бързо.Четох някъде коментар,че лампичките на таблото и собствениците на Саабове,живеели в унисон и любов :D

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Окт 21, 2020 3:49 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: MY98 9000 Aero
Първо, виж си дали адекватно зарежда алтернатора, щом е светнала иконата с акумулатора. Ако колата работи само на акумулатор и алтернатора не зарежда, при пад на напрежение е възможно някои електронни модули да запишат грешки и да не работят коректно. Тоест, в следствие от проблема с незареждането, може да е светнал чек за кутията, а от там по комуникационната линия между модулите и на двигателя, понеже обменя данни с кутията. Имай предвид, че заради евентуален проблем с кутията няма как да свети лампа за зареждане, докато обратното е възможно! Провери, за да не се окаже че ремонтираш нещо здраво, а проблема е другаде! Второ - ако все пак по алтернатора всичко е ок. Коя година е автомобилът? Ако на десети символ от шасито излиза 2, тоест колата се води MY02, модел 2002-ра, и грешката за соленоида е P0785, НЕ БЪРЗАЙ да отваряш мозъка да сменяш соленоид, а първо пробвай с друг TCM компютър за кутията. Три пъти ми се е се е случвало на клиенти и трите пъти соленоида беше ок, а проблема беше компютъра на кутията. Може да се премери на буксата на компютъра съпротивлението на соленоида и ако е в норма, гарантирано е компютър. Не си спомням конкретно кои пинове и каква стойност е съпротивлението, но лесно може да се провери в сервизната програма.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Ное 02, 2020 8:23 pm

:thankyou

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-5

Напиши нова тема Отговори на тема