Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-5

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Какъв евростандарт има 9-5 аеро 2007 г. и как се доказва?
МнениеПубликувано на: Чет Фев 28, 2019 10:32 am

Яска, нещо май са намалили мощността или е нещо стандартно?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Фев 28, 2019 10:41 am

Аватар

Автомобил: 9-5 b235R
bishi написа:
Яска, нещо май са намалили мощността или е нещо стандартно?

мхм, технически пропуск от тяхна страна или пък нещо стандартно заложено, знам ли ... но изречението така или иначе удостоверява Евро стандарта а по- горе си пише параметрите на автомобила.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Фев 28, 2019 10:42 am

Автомобил: Saab 9⁵ ARC MY04 Auto
Предварително се извинявам за това, че коментирам чужд документ високо ценя решението на колегата yasmania, да го сподели с нас, за да е в помощ.

Все пак трудно ми е да приема на сериозно текста:
„Автомобилът е с мощност на двигателя до 110KW и съответства на екологична категория Евро 3“
Това след редовете:
„обем на двигателя 2290 куб. см, мощност kw / к.с. /169/230/“
„№ на двигател B235R

Но щом за КАТ е ОК, налага се да спра дотук.
Аз си оставам с убеждението, че двигателите B205/B235 покриват дори Евро 5.

П.П.
Докато пиша и въпросното несъответсвие вече е коментирано. Е, лек ден на всички!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Фев 28, 2019 10:56 am

Аватар

lastcyrol написа:
Предварително се извинявам за това, че коментирам чужд документ високо ценя решението на колегата yasmania, да го сподели с нас, за да е в помощ.

Все пак трудно ми е да приема на сериозно текста:
„Автомобилът е с мощност на двигателя до 110KW и съответства на екологична категория Евро 3“
Това след редовете:
„обем на двигателя 2290 куб. см, мощност kw / к.с. /169/230/“
„№ на двигател B235R

Но щом за КАТ е ОК, налага се да спра дотук.

Хайде наистина да спрем с разледванията до тук и да оставим информацията такава, каквато да послужи и на други колеги?
Какво са написали или не - ясна е ЦЕЛТА на документа и информацията нужна за КАТ.
Колко на сериозно би приел талон издаден от КАТ, в който ВЪПРЕКИ вписан Евро стандарт в Италианските документи на колата - в Кат пишат друго?
А колко сериозно поглеждаме към това, че ВЪПРЕКИ вписаната Евро норма (макар и грешна) в талона, и ВЪПРЕКИ директното предаване на информацията между КАТ и НАП, в данъчното НЯМАТ инфо за Евро стандарт и удрят на база 0?
Колко е сериозно, че едните не ебават а другите не си говорят, и накрая плащаш и на едните и на другите за да си свършат ОТНОВО работата, уж този път правилно?

КОЛКО СЕРИОЗНО ИЗГЛЕЖДА ВСИЧКО ТОВА, за да обърнем внимание на следващо несъответстие в издаден по линията документ?

Схващаш мисълта ми ... цялата ни работа е такава ... а казвам, че не е проблем писаната мощност, защото така или иначе в КАТ си я знаят, в талона си я пише, в удостоверението също е посочено ... а издаването му е с цел корекция по декл. 54 и има отношение основно към Евро показател.

lastcyrol написа:
Аз си оставам с убеждението, че двигателите B205/B235 покриват дори Евро 5.

Можеш да останеш с каквото си искаш убеждение но единствения неоспорим факт е, че Аеро- то в тези години (вероятно и останалите модификации) покрива Евро 3 според официалната за модела информация. След 2004-та покриват Евро 4, след 2006-та фейслифта всички покриват 4 а някои и повече. За всичко това не се гадае а се базира на конкретни текстове от изпитания в съответните години към момента в пускане на производство. Мотора и работата са едни и същи, но уж "дребни" за потребителя промени във вида на катализаторите, изпускателите или електрониката на мотора водят до покриване на различни изисквания при едни и същи като база двигатели.

Иначе си прав, че е можело и по- добре :) Дори един Z20LET (Опелски Турбо мотор), който е ДОРАЗРАБОТВАН на база на мотор пускан в края на 70-те години и многократно усъвършенстван успява да покрие Евро 4 още в моделите от 2000-та година Астра Бертоне и Зафира A OPC.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Фев 28, 2019 11:48 am

Аватар

Автомобил: SAAB 9-5 1.9TiD Hirsch
Ясене, аз не пиша глупости без да съм проверил. В Булвария отказват вече да издават такъв документ за СААБ.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Фев 28, 2019 12:03 pm

Аватар

NPen написа:
Ясене, аз не пиша глупости без да съм проверил. В Булвария отказват вече да издават такъв документ за СААБ.

Добре, а моя документ е издаден от .... ? И как да разбирам "вече" - отказали са в последните 5 дни? Понеже моя е издаден на 22.02.

Окей де, целта ми бе да споделя какво е възможно а не да се заяждам или раздавам определения кой пише глупости и кой не.

Но човек който чете темата и има същия казус какво вижда - аз прилагам документ от Булвария, а ти твърдиш че те не издават такъв.

Аз на твое място бих се обадил отново в Булвария твърдейки, че съм видял някакъв си там плямпач по форумите бил имал такъв документ с тазседмична дата .... да видим какво ще отговорят на това?

П.С. още един хинт: обаждайки се търсиш "Мениджър Автосервиз" (титлата на издалия моя документ) да говориш с него. Че кой знае кой служител с ръце на мъдете и мозък изтекъл пред програмата за авточасти ти вдига и дава информация ...

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Фев 28, 2019 1:12 pm

Аватар

Явно съм звънял в грешната Булвария и всяка си действа както си поиска. Тази в Люлин (от която Ясен има сертификат) ще съдейства.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Мар 01, 2019 10:07 am

Аватар

Автомобил: Saab 93 Aero Convertible , Saab 93 2.2 Tid
А съм приятно изненадан от КАТ Плевен, които са сметнали, че моят мотор - B205R от 2001 година е ...
Eвро 4 ! Хващам се на бас , че са гледали Спорт Седана... Сладури :rofl: !

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Мар 02, 2019 8:35 am

Аватар

NPen написа:
Явно съм звънял в грешната Булвария и всяка си действа както си поиска. Тази в Люлин (от която Ясен има сертификат) ще съдейства.

Радвам се, че ще се случат нещата и при теб. Мен също, приятели ме посъветваха действията които съм описал за да взема сертификата...
Ако бях в София щях да ги обиколя една по една Булвариите за да им задам едни и същи въпроси- КАК МОЖЕ ТАКА да се отнасят с клиентите ?!?!?
Но уви- документа получих по Еконт.

yoyoma написа:
А съм приятно изненадан от КАТ Плевен, които са сметнали, че моят мотор - B205R от 2001 година е ...
Eвро 4 ! Хващам се на бас , че са гледали Спорт Седана... Сладури :rofl: !

Еее супер, хубаво е да има и положителни примери в полза на гражданите в целият този системен хаус! Радвай се, че си от другата страна на статистиката и ти благодаря, че сподели нещо добро с нас 8)

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Мар 05, 2019 6:31 pm

Автомобил: 9-3 ss ; Nubira wagon
Цялата ситуация плаче за завеждане на колективен иск в съда.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Мар 08, 2019 8:00 pm

Автомобил: Saab 9-3 2.0t
Сертификатът се издава от мениджъра на автосервиза на "Булвария" в Люлин. Предварително му звъните и изпращате номера на рамата. След това се разбирате за час, в който да минете да си вземете документа. Струва 50 лв. Ако някой има необходимост от телефонния номер на човека - да пише на ЛС.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Мар 15, 2019 5:03 pm

Аватар

В Булвария ще издават сертфикати до края на този месец. Нямали грам съпорт от СААБ.
Директно в общината няма да минете или поне аз не минах (София, Сердика). Ходи се в КАТ. И се чака.... като за регистрация - компютърна зала и после канали.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Юни 07, 2019 12:24 pm

Аватар

Автомобил: Saab 9-3 2,0t
Alex_ написа:
Сертификатът се издава от мениджъра на автосервиза на "Булвария" в Люлин. Предварително му звъните и изпращате номера на рамата. След това се разбирате за час, в който да минете да си вземете документа. Струва 50 лв. Ако някой има необходимост от телефонния номер на човека - да пише на ЛС.

Ако може да ми дадете телефонния номер на човека от сервиза.

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-5

Напиши нова тема Отговори на тема