Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-3

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Saab 9-3 2.0t 150hp Aut - лампа на маслото
МнениеПубликувано на: Чет Фев 08, 2018 1:04 pm

Аватар

Автомобил: Saab 9-3
Здравейте колеги,
да споделя опит, ако може да помогне на някой.

От миналата зима спорадично в движение светваше лампата на маслото в движение, а през лятото, когато го запаля загасва по-бавно докато развърти. Цялото лято движих без проблеми.
Колата върви нормално, шумове почти няма, понякога се чуваше да работи по-шумно мотора, с едно тракане / тропане, което колеги споделиха че било шум на 'хидравлични повдигачи' поради недостиг на масло / налягане на масло.

Все едно преди седмица, като загрее лампата за маслото започно да светва доста често и след четене в американски / английски форуми го свалих в сервиз, където си поддържам колите, не сервизите, които минават за СААБ сервизи в София /нищо против, просто имах опит там с цените на някои дейности/. По моя преценка ги помолих да свалят картера и да почистят събралата се вътре гняз, сменят маслото и филтрите.

Момчетата казаха, че ще направят каквото искам и ще погледнат биелни лагери, каквото и да е това.

Колата е още в сервиза, надявам се да я изкарам от там до утре и ще пиша пак. Казаха, че се е образувала нещо като сажди и прах на всмукателя за маслото и се чудят как е върятло масло въбоще. Още повече, казаха, че от биелните лагери не е останало абсолютно нищо здраво, били са на парчета и стружки и по-интересното е, че казаха че мотора /вал или каквото е там/ изглежда да няма сериозни или почти никакви поражения, като дадоха надежда за живот на колата, която така или иначе вървеше нормално. По-интересното е, че казаха че при въпросните натрошени биелни лагери, при друга кола, според тях от вала и мотора не би останало много здраво..

Като я взема и платя ще пиша с информация кво съм направил и как върви колата най-вече.

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: Saab 9-3 2.0t 150hp Aut - лампа на маслото
МнениеПубликувано на: Чет Фев 08, 2018 2:07 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-3SS MY'05 DevilTune /900NG 2.0 MY'97
Ти си поредния минал през това. :)
Проблемът с цедката (лагерите в последствие) е широко известен в Saab средите.
Тук също е коментиран в няколко теми.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Фев 08, 2018 8:36 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 9-5 2,0t - Deviltune
Спомням си, че някъде бях поставил снимки на друг модел цедка, която поставят за сметка на оригиналната.
Мисля, че беше от самолетен ДВГ.
Ама трябва да се поразровя във форума.
Ха, намерих го:
viewtopic.php?f=26&t=6286&hilit=%D1%86%D0%B5%D0%B4%D0%BA%D0%B0&start=240

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Фев 09, 2018 12:19 am

Аватар
багериста
багериста

Автомобил: SAAB 9-5 2.0Turbo-Deviltune custom stage
Не знам точно кои "СААБ сервизи" имаш предвид, но наистина ти пожелавам добре да се погрижат за това двигателя ти да бъде разглобен както трябва, а после да бъде окомплектован старателно с добре подбрани качествени части. Че повторното отваряне на двигател със сигурност излиза в пъти по-солено от сумите, искани за такъв ремонт по принцип.
Само едно не ми стана ясно, защо си чакал, и най-вече карал толкова дълго време, след като все пак си забелязал, че нещо с маслото не е както трябва...?!
Успех, и пиши как е станал ремонта!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Фев 09, 2018 8:30 am

Аватар
модератор

Автомобил: SAAB 9-5 Aero MY'05
haveacigar написа:
... Още повече, казаха, че от биелните лагери не е останало абсолютно нищо здраво, били са на парчета и стружки и по-интересното е, че казаха че мотора /вал или каквото е там/ изглежда да няма сериозни или почти никакви поражения, като дадоха надежда за живот на колата ....

Да ти кажа честно, малко вероятно е това. Не искам да те плаша, но при счупени биели да няма поражения по коляновия вал е много малко вероятно. За справка питай Ивайло /Изтребителя/! Кажи на момчетата от сервиза внимателно да огледат и да преценят състоянието на вала. Както ти каза и Ясен, повторното отваряне ще боли финансово.
Успех ти пожелавам ида споделиш тук какво се е получило.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Фев 09, 2018 12:48 pm

Автомобил: 2007 Saab 9-3 Wagon 1.9 TID
Извън темата:
Нещата отиват на зле с тази светеща лампичка. По всичко личи че "Шушана" я нама :)
Ibraim написа:
haveacigar написа:
... Още повече, казаха, че от биелните лагери не е останало абсолютно нищо здраво, били са на парчета и стружки и по-интересното е, че казаха че мотора /вал или каквото е там/ изглежда да няма сериозни или почти никакви поражения, като дадоха надежда за живот на колата ....

Да ти кажа честно, малко вероятно е това. Не искам да те плаша, но при счупени биели да няма поражения по коляновия вал е много малко вероятно. За справка питай Ивайло /Изтребителя/! Кажи на момчетата от сервиза внимателно да огледат и да преценят състоянието на вала. Както ти каза и Ясен, повторното отваряне ще боли финансово.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Фев 09, 2018 6:25 pm

Аватар

Привет на всички,
мерси за мненията и съветите, да се надявам, че където я правих, все пак има защо да са заслужили доверието ми, но само времето (по-скоро километрите) ще покажат...
Колата е събрана, като пари ми излезе чистене на картера,ново масло, филтър, уплътнение на картера, биелните лагери, труд - 354лв.

Звукът на мотора определено е по-тих, мек. Лампи и т.н. няма.
Прибрах се сега - 7-8км извънградско каране - понатиснах малко на спорт режим - при всичко се държи добре.

Yassen-TE написа:
Не знам точно кои "СААБ сервизи" имаш предвид, но наистина ти пожелавам добре да се погрижат за това двигателя ти да бъде разглобен както трябва, а после да бъде окомплектован старателно с добре подбрани качествени части. Че повторното отваряне на двигател със сигурност излиза в пъти по-солено от сумите, искани за такъв ремонт по принцип.
Само едно не ми стана ясно, защо си чакал, и най-вече карал толкова дълго време, след като все пак си забелязал, че нещо с маслото не е както трябва...?!
Успех, и пиши как е станал ремонта!

Ясен, за чакането е грешка - мислех, че е от плътността на маслото зимата, че може да са боклуци наистина в картера, което смятах за незначимо, и т.н.
Относно СААБ сервизите не цитирам никой, преди бях написал, че нямам нищо против всички колеги, които се занимават само със СААБ, но аз да чукам на дърво за 100К не съм му и правил нещо сериозно на моя, освен това. Само веднъж исках оферти за DIC и свещи, и не ми хареса цената. Тогава взех DIC оригинален от ebay.co.uk и си го смених, а свещите от онлайн магазин и ги смениха в моя сервиз. Не бях недоволен.

Ibraim написа:

Колега, мерси за споделеното мнение. Може би и да се сте прави с вашия опит, което ще го усетя с огромна горчивина в бъдеще. Все пак ще живея с надеждата, че има вариант да поизкара още поне едни 80 -100К :) Освен тва за бъдеще, планирам да го оставя за семейна кола, съпругата да я кара лекичко (не знам оказва ли влияние по-силно поръчкване или галенето на газта за бъдещи амортизации, за които говорим), а аз да се ориентирам към някакъв друг (900NG) 93-98-02 / или 93 комби 02+ с ръчни скорости за мен.

Мерси за мненията още веднъж

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Фев 09, 2018 7:20 pm

Автомобил: Saab 9 5 2.0 SW
Не 100, а 200к. безаварийни километри с колата!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Фев 10, 2018 8:10 pm

Аватар
багериста
багериста

Автомобил: SAAB 9-5 2.0Turbo-Deviltune custom stage
haveacigar написа:
Привет на всички,
мерси за мненията и съветите, да се надявам, че където я правих, все пак има защо да са заслужили доверието ми, но само времето (по-скоро километрите) ще покажат...
Колата е събрана, като пари ми излезе чистене на картера,ново масло, филтър, уплътнение на картера, биелните лагери, труд - 354лв.

Звукът на мотора определено е по-тих, мек. Лампи и т.н. няма.
Прибрах се сега - 7-8км извънградско каране - понатиснах малко на спорт режим - при всичко се държи добре.

Само маслото (с филтъра) ако е истинско и качествено е поне 80 лева. Тези 354 лева са направо невероятни! А да не говорим, че на картера няма уплътнение...
Все пак успех желая! Ако се сетиш пиши след 5-6000 км. как е двигателя!

Последна промяна HURRICANE на Съб Фев 10, 2018 9:46 pm, променена общо 1 път
Корекция на тага на цитата.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Фев 11, 2018 2:58 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Red Devil RIP! 9000 2.3T auto
Много обичам, ОБОБЩЕНИЯ!
Дано всичко да е наред и няма последващи мнения, като от първия пост, (макар да се съмнявам, ако написаното за лагерите е вярно, а не сериозно преувеличено (дано са те излъгали-преувеличили), защото опита показва че основните лагери, често са прецакват преди биелните)
Та мнението ми беше за цената, а тя съвсем не е ниска за свършената работа и вложени части.
Време е да вдигаме цените значи :rofl:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Фев 17, 2018 7:10 am

Аватар

Автомобил: Saab 93 Aero Convertible , Saab 93 2.2 Tid
Има го този психологичен момент с подценяването на ситуацията- двигателя тегли като влак,.ръмжи като мечка и не можеш да допуснеш , че назрява - основен ремонт! Страх ме , че ситуацията е изтървана -100,,200 лева нагоре или надолу нямат никакво значение пред уравнението с безброй неизвестни! А тя е....

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Фев 21, 2018 10:26 am

Аватар

yoyoma написа:
Има го този психологичен момент с подценяването на ситуацията- двигателя тегли като влак,.ръмжи като мечка и не можеш да допуснеш , че назрява - основен ремонт! Страх ме , че ситуацията е изтървана -100,,200 лева нагоре или надолу нямат никакво значение пред уравнението с безброй неизвестни! А тя е....

Колеги, вашия опит си казва думата и в мойта ситуация - излезнахте лош пророк. КОлата върви прекрасно, но..
Днес в движение, като загря нормално, на градско шофиране светна веднъж на ниски обороти. При по-високи засега изгасва. Паркирах го и взимам другата кола.

:turbo

Какво може да ме чака - датчик за налягане на масло, маслена помпа, ремонт на двигателя или ...?
Благодаря на всички за мненията и съветите по темата.

:cheers:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Фев 21, 2018 11:05 am

Аватар
модератор

Автомобил: SAAB 9-5 Aero MY'05
Датчика и помпата ги изключи. Насочи се към мотора, по специално коляновия вал и го направи като хората, ако искаш да си караш дълго време колата.
Успех ти пожелавам и да пишеш тук какво се е получило.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Фев 21, 2018 11:27 am

Автомобил: NG900 Aero
Просто направи рекламация там където са ти правили колата, тяхна работа е да замерят и преценят кое е за смяна и кое не е, не мислите ли?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Фев 21, 2018 11:29 am

Аватар

Това и ще направя първо разбира се, междувременно се надявах на акъл и от вас

:cheers: :signsaab:

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-3

Напиши нова тема Отговори на тема