Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-3

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: В търсене на Saab 93, автоматик
МнениеПубликувано на: Пон Апр 03, 2017 9:38 am

Автомобил: Volvo
Здравейте колеги,

Поради тотална щета на двигател (opel corsa), баща ми остана без автомобил и аз се ангажирах да му помогна с избора на нов такъв. Той сам ме насочи към марката, тъй като навремето притежаваше saab 9000. Бюджета е ограничен до към 2500 лева, като предпочитанията са за автоматик, все пак е възрастен човек на 74 години, ще ползва колата в София и ръчната скоростна кутия вече не му е присърце. Наясно съм, че за такава сума не мога да намеря добър екземпляр по автокъщи и поради тази причина се регистрирах във Вашия профил, с надеждата че някой колега има за продажба нещо добро. След проверка в интернет, вниманието ми беше привлечено от една обява:
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=2kbr58
която като цяло покрива изискванията ми. Въпроса ми е, дали някой познава автомобила, дали продавача е член на клуба Ви и какво е Вашето мнение за колата. Както и очаквам евентуални оферти, при горните показатели.

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: В търсене на Saab 93, автоматик
МнениеПубликувано на: Пон Апр 03, 2017 1:43 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Saab 9-5 ARC 2.0t (MY 2002)
Изглежда добре, обслужвана на познато място :)
Виж я. Според мен си заслужава.

Saab 9-3, 2.0t, 1998 --> Saab 9-5, 2.0t ARC, 2002

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 03, 2017 3:16 pm

Чух се със собственика, оглед на колата ще е възможен идващия уикенд, човека не е в София в момента. Каза ми, че е готов и на евентуален коментар в цената :). Липсата на мнения от Ваша страна ми говори, че явно не е член на клуба и колата не Ви е позната, но това не пречи да я видя.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 03, 2017 3:47 pm

Аватар
Remove before flight
Remove before flight

Автомобил: ex 9000, 9-5 2.3 aut. Devil Performance
Обади се а Диян и ще разбереш заслужава ли си или не.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 07, 2017 9:08 am

Здравейте колеги,

С цел да приключа темата: Никога не се наемайте да купувате кола за родител :D . Докато аз обикалям по автокъщи, ходя на огледи и оставям дори капаро, баща ми успял на по чашка да спазари "много гледаната" Вектра на съседа :D.
Благодаря на колегите за информацията изпратена на лични !!!
За да бъда евентуално полезен за търсещите това, което търсих и аз, ще споделя огледа ми на колата от обявата в началото на темата ми.
Собственика ми се обади в сряда, че е в София и успях да видя и покарам колата. Причината за продажбата й - налични три автомобила: Mercedes E 280, Saab 93 и Volvo XC60, последното доста ме усмихна, като собственик на S80 D5 :D (странна комбинация от автомобили, но така явно живота е по-шарен).
Първите ми впечатления от Saab-а: Външни забележки, но в рамките на нормалното за една петнадесет годишна кола, волан, табло, лост на скорости и педали в много добро състояние, чак да се замисли човек дали изписаните километри не са реални :D . Светещ Check Еngine, колегата обясни, че е така от 2-3 години, като грешката е за запалителна касета. Колата обаче пали безпроблемно и освен неприятното усещане, създавано от този надпис, нямаше други отражения. Стегната возия и доста добро ускорение, впечатленията ми са от околовръстното, от бул. България до Младост и обратно. При 140 за момент имаше леко притрисане на волана, но го отдадох на пътната настилка и зимните гуми, с които е колата. Определено колата ме впечатли, като дори оставих на колегата 100 лева(нещо като капаро, докато баща ми я види и той). Постигнахме дори договорка за цена от 2 000 лева, но явно на колата не й е било писано да дойде при баща ми :D .
Благодаря се на факта, че общувах със собственик на Saab, а не примерно с такъв на Голф, защото след като се обадих на колегата и му обясних ситуацията, той ми каза, че ще ми върне оставените от мен пари, не че са много, то жеста беше хубав.
Надявам се да съм бил от полза на някой, който търси такъв автомобил.
Със здраве колеги.

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-3

Напиши нова тема Отговори на тема