Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-3

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: загуба на мощност след 3000 оборота и разход..
МнениеПубликувано на: Вто Окт 25, 2016 11:56 pm

Аватар

Автомобил: 9-3 2.2tid
За другата среща ще съм на линия.. А иначе имам някакъв странен фетиш да вземам осрани коли и да ги връщам на пътя.. :mrgreen: Може би и затова жена ми се разведе с мен.. Щото нямаше емблема и модел :rofl:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Окт 26, 2016 8:51 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-5 AERO'03 10x to the Devil
Извън темата:
Боби, ще ме извиняваш, но моят дизел никога не е бил и все още не е таралясник. Купих тази кола на 62000 км в състояние, в което 90% от хората, каращи SAAB в БГ, само са си представяли как са им изглеждали колите като нови.
При положение, че от години поддържаш бензинов представител на марката, мисля че отлично знаеш какво има под чертата като сума. Мога да ти кажа колко ми е струвал дизела за почти 6-те години, през които го карах. И не виждам нищо лошо в това някой да кара кола, която не е 200+ коня, но е достатъчно икономична, прилично динамична, изглежда и се усеща като SAAB. И която не трябва да нарича хоби, за да си позволява да обгрижва без компромиси. Единственият кусур на 9-3OG 2.2 TiD са вибрациите, ама да не задълбаваме. Просто си има хора, които предпочитат дизел - аз вече не, защото ми се появи някаква нетърпимост към тоя моторен шум (па бил той и от Бе Ен Ве шестак) и най-вече заради тоя тип двигатели, които ежедневно ни тровят по задръствания и в молове.
Радвам се, че сега мога да си позволя да поддържам бензинов турбо SAAB, но както стана дума и в една друга тема, скоро голяма файда няма да има, ако затегнат контрола на скоростта. А това рано или късно ще се случи, защото ако не друго, е чуден начин да се пълни бюджета. При 110-140 е почти все тая в колко мощна кола се возиш (подчертавам возиш). Да не говорим пък за софийското градско, дето сипваме по 20/100, за да си седим на топло в задръстването. С две думи - иде времето на тока, колкото и да не ме кефи.
Чакам да репликираш как Volvo дизел са точно обратното на таралясник. :-D
Хората като четат, ще си помислят, че сме се хванали за гушите, а то ще пием кафе/бира на следващата спонтанна среща при Дидо. :-)

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Окт 30, 2016 1:47 am

Аватар

ИИИИИИИИ за жалост по ирония на съдбата Януари месец заминавам извън БГ.. така, че колата искам не искам ще се пуска за продажба :(

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Ное 10, 2016 3:46 pm

Аватар

някой може ли да ми обясни защо се случва този феномен.. Това е биалетка на 2 дни.. на 30км и не карана през неравни пътища.. Стегната както трябва, докато тампончетата се смачкат.. Понеже предните бяха направо хлабави.. В магазина казаха, че такава рекламация са нямали.. Сега подложих направо 2 шайби да видим дали ще се прецака пак..
Изображение

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 11, 2016 9:19 am

Автомобил: 9-3 TID 99', 9-5 TID 03'
Може би поради същата причина поради която сменям 2 пъти (едни и същи) предни носачи . Чисто нови - след 10.000 км резултатът е разбит шарнир на десния и тръгнал тампон на левия. Да оригинални са ( бяха) или поне закупени за такива от СканТех. Сега ( преди около 8к) ги смених с RUVILLE и може би ще го докарат над заветните 10к км. По мое мнение специално за това окачване на 93ОГ ( струва ми се кекаво) - трябва да се смени всичко ( горни/долни носачи, кормилни накрайници( с вътрешните) и биалетки ( амортисьори и тампони/лагери бях сменил вече). В момента все едно карам нова кола. Смятам , че смяната на "парче" води до доста "неочаквани" последствия.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 11, 2016 2:07 pm

Автомобил: saab 9-5
uricatoli написа:
някой може ли да ми обясни защо се случва този феномен.. Това е биалетка на 2 дни.. на 30км и не карана през неравни пътища.. Стегната както трябва, докато тампончетата се смачкат.. Понеже предните бяха направо хлабави.. В магазина казаха, че такава рекламация са нямали.. Сега подложих направо 2 шайби да видим дали ще се прецака пак..
Изображение

Oригинална SAAB щанга струва над 100лв., оригинална от опел астра 60лв., LEMFORDER 30лв., SWAG 15лв. и китайчета под 10лв.
Как мислиш, дали са направени от един и същи материал?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 11, 2016 2:46 pm

Аватар

Интересното е че в магазина казаха че за първи път се случва.. Сега с подложени двойни шайби няма проблеми.. Иначе Ruville е марката..

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-3

Напиши нова тема Отговори на тема