Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-3

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Благодарност към Илчо!
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 27, 2016 11:14 pm

Автомобил: Saab 9-3, 99г., 2.2 TiD, 115hp
Бих искал, да благодаря на Илчо, за готовността и вниманието, които даде към моя милост и моето автомобилче скромно!
За пръв път се видях с човека и се запознах, смятам когато се налага, пак да го потърся!
Ако прочете този коментар - аз бях клиента му с дизеловия Сааб 9-3 115к.с. , пристигнал след работното му време - 18:15, вторник, 27.09.2016г. Сааб-чето нещо се беше объркало и той му обърна нужното внимание, въпреки проблемната комуникация с компютъра....занима се обстойно с всичките важни ел. връзки и т.н.....странното беше, че този автомобил се "уплаши" с оглед предстоящият му преглед при Илчо и не си показа проблемите по пътя и също така на място....а преди това през деня ми остави неприятни изживявания и притеснения...
Поздрави и лека вечер, и лека нощ!

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: Благодарност към Илчо!
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 29, 2016 8:15 pm

Аватар

Автомобил: Saab 93 Aero Convertible , Saab 93 2.2 Tid
Илчо е необикновено "момче" , но бихте ли казали нещо за проблема-може да е полезно на другите каращи 2.2 Тид!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 29, 2016 11:55 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: MY98 9000 Aero
P-bus malfunction..... или накратко казано лоша комуникация между таблото и еку-то на дизела. Профилактика с контакт спрей на буксите на екуто и помпата обикновено решава проблема за няколко години.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 30, 2016 4:22 pm

Автомобил: Saab 9-3, 99г., 2.2 TiD, 115hp
Мммдаа, пропуснах да го опиша...то беше едно чудо, интересно...и се съчета, съвпадна с друг проблем...разцепи се маркуча от турбото към интеркулера, този дългия, след дългата метална тръба минаваща горе на двигателя.
Искам да благодаря на Илчо, как е обяснил кратко и ясно за естеството на проблема.
Отидох при него, след като светкаше и гаснеше чек-а, стрелката на секцията показваща температурата на охл. течност както показваше нещо - хоп - директно на 0, след малко пак скачаше на текущото показание, а перката за охлаждане на водния радиатор се включваше и работеше без да спира докато двигателя работи, че и минута след изгасването му. Също и оборотомера - там стрелката показваше стойностите на оборотите, но със закъснение както във възходящ, така и в низходящ ред...оправяше се, т.е. показваше реалната стойност само след като извършвах превключване от дадена скорост към друга. Иначе стрелката някак си стоеше замръзнала в някакво показание, което в един момент се виждаше, че не отговаря на реалното спрямо показанието на скоростомера...самият скоростомер си работеше изрядно.
И в самият ден на посещението при Илчо, Сааб-а сам се оправи, оздравя, хахаха....нищичко обезпокоително не отчиташе, работеше си нормално, нямаше чек-ове, всичко - стрелки и лампи си действаха нормално...но Илчо отдели достатъчно време и предполагам нерви да си "играйка"...за което благодаря пак, а има ли нещо, да не става де и да чукнем на дърво дето се вика, там при него и това е...
Поздрави!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Окт 03, 2016 5:51 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: SAAB 9-5 Aero 2003 sedan
Имах и аз същия проблем преди години (само че включваше и гаснене на автомобила, докато се движи, което беше доста неприятно) и пак благодарение на Илчо беше решен. :goodheart:

Извън темата:
След това същата есен започнах да паркирам в закрит гараж и не съм 100% сигурен дали няма да се прояви пак, ако почна да паркирам на открито есента и зимата когато е студено и влажно... За няколко пъти от по над 10 поредни дни на открито обаче, които са ми се събирали в рисковите сезони, не е имало проблем (това поне от 4 години).
Съмненията ми относно влагата се пораждат от факта, че преди да се уредя с паркомясто на закрито, често ми се образуваше конденз в жабката (която май се пада над електрониката) и според мен е влизала вода отнякъде (примерно от климатика).
Има една тръба (като се отвори предният капак в дъното, от нея излиза кондензът от климатика и капе под колата), та тази тръба май майсторите често забравят да я почистват, като сменят филтъра на купето. И според мен водата (от дъждовете и от конденза при работата на климатика) не може да мине и отива в жабката, ако не е почистена тръбата, оттам капе върху ЕКУ-то или там каквото има отдолу.
Когато я почистиха пред мен, преди около 2 години, падна доста голямо количество пръст (всеки цветар би завидял на качеството btw :D ) и от тогава всеки път, когато сменям филтъра на купето, изрично казвам да почистват въпросната тръба.
Но това са си само догадки дали тя е причината. Тази зима се очертава да се паркира на открито и ще се разбере...

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 02, 2016 12:34 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: MY98 9000 Aero
Здравейте, колеги, за да не правя нова тема, ще уточня в тази някои неща относно работата ми с колите. Както повечето от вас знаят, работя две неща, едното е студиото за татуировки, другото е свързано със Саабите. Налага се да имам постоянно работно време и присъствие в студиото, затова работата с колите ще става привечер след 18ч. или ако е нещо бързо, например диагностика, сутрин преди 11ч. Нещата, които правя с колите, си остават същите, тоест диагностика, всякакви проблеми, ремонти, програмирания или настройки свързани с електрониката или електрическата система на Саабите, софтуерен тунинг, настройки на двигатели в реално време и т.н познати ви процедури. Отговарям на лични съобщения, но за по-бърза комуникация, по-добре по телефона. Ако не отговарям в момента, значи работя и ще ви прозвъня при първа възможност. 0878398940
Поздрави, Илчо!
П.С. Не съм съгласувал мнението с администратора на форума, ако се сметне за реклама, нека бъде коригирано, моля.

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-3

Напиши нова тема Отговори на тема