Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-3

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Бърза дискусия за конкретна обява-покупка на автомобил
МнениеПубликувано на: Чет Фев 04, 2016 8:13 am

bobimihi, благодаря ти за съвета, както за автомобила, така и по другия въпрос. А иначе по темата, разгледах доста обяви и СААБ 93 комби след 2008 година определено ми остави супер впечатление и честно казано започвам все повече и повече да я харесвам. Следващата стъпка ми е да отида и да видя няколко екземпляра в България, за да съм сигурен, че искам това и най-вероятно ще започва търсенето за читава такава. Не бързам и бих предпочел да си купя нещо временно и евтино, ако Фокуса ме остави, но да поспестя малко пари за тази. Не знам дали ще и от чужбина или България.

Комби версията ми е задължителна понеже имам куче, а и често използвам багажника за по-обемисти багажи. Освен това винаги ми е харесвал вида на комбитата - някак по-завършен, макар и не толкова аеродинамичен.

Та така, надявам се да се уредя скоро и мерси да помошта досега :)

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Фев 26, 2018 12:21 am

Здравейте, дали някой има близки наблюдения от този екземпляр. Благодаря предварително.

https://www.cars.bg/offer/c2508312

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Фев 26, 2018 8:32 pm

Аватар

Автомобил: Saab 9-3 Estate 1.9TiD Hirsch
Близките ми наблюдения е, че в началото беше обявена за 3000 лв., после стана 3300, сега е 2000... Хм, или човека е на зор, или просто гледа да го разкара. Пише, че е обслужван в Пловдив - нищо чудно да е бил при някой от местните Саабери (не знам кои и колко са въобще). Заради това ........
Успех!

Последна промяна Ibraim на Пон Фев 26, 2018 9:28 pm, променена общо 1 път
Без реклами на други форуми!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Фев 27, 2018 9:35 am

Аватар

Автомобил: B235R
Заедно с понижаването на цената се увеличават детайлите в описанието на обявата.
Ето- вече пише, че на определени обороти има чукане от мотора.
Подобна забележка е значителен фактор за съобразяване с цената, имайки предвид евентуалните ремонти по мотора.

НО, от друга страна . . . дори да разчита човек на късмет, не е гаранция че ще вземе кола без шум в мотора и няма да се наложи пълна ревизия.
А тук поне, самата модификация, смятам че си заслужава! Годината е добра, оборудването е пълно, колата е с жесток салон и най- добрия начин по който може да изглежда оригинално отвън (все пак, с изключение на цвета и няколко детайлка, изглежда 1:1 с Viggen). Та, тези неща несъмнено я правят привлекателна според мен, дори с описаните забележки и очакваните "подводни камъни".
А на продавача- евала, че макар и на по- късен етап, написа конклретна забележка. Понеже половината коли по обяви се продават с груби несъответствия в състоянието и дори по телефона се твърди че всичко е наред, а като отидеш на място още с пръв поглед или първо запалване, ти идва да избягаш далеч!!!

П.с. а самата кола не е ли тази, която преди около година се продаваше почти без снимки в Ямбол?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 01, 2018 4:46 pm

Аватар

Автомобил: Saab 9-5 my2002 b205e
Здравейте, дали някой има инфо за тази https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=6bbimw

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 01, 2018 5:09 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 9-5 2,0t - Deviltune
jogr написа:
Здравейте, дали някой има инфо за тази https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=6bbimw

Щом в обявата пише - Оптимизиран софтуер от DEVILTUNE , питай Дидо, червения банер долу във форума.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Юли 09, 2018 10:22 pm

Здравейте, колеги.

Преди две години писах, че си търся нов Сааб, понеже Фокуса може да ме остави. Е, очевидно, ако го чакам да ме остави, скоро няма да си взема друга кола :D
Все пак съм набялазал два автомобила. Пускам обявите по-долу. Моля за съвет и мнение. 93Х Спокойно може да се каже, чи би била любимата ми кола. Но естествено не е най-разумният избор с автоматичните скорости и двойното турбо. Но пък е мечта... Кажете как са тези TTiD Двигатели и колко е рисковано закупуването на автомобил с такъв. Какво да проверявам, когато отида да го огледам. Предния път го прегледах само отвън и беше забележителен. Ауспусите бяха чисти, та да можеш да се храниш от тях.
Склонен съм да заплатя на човек, който разбира от марката да дойде и да я огледа на място и да направи съответната диагностика.

Ето ги двата автомобила.
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=7k1pmj
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=7k1pmj

Ще съм благодарен на всяка помощ.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Юли 10, 2018 6:32 am

Аватар
модератор

Автомобил: SAAB 9-5 Aero MY'05
За тази първата /в Русе/ колегата Hurricane може да помогне. Потърси го, той има и знанията и техниката. За втората търси Дидо, Илчо, Данчо, все хора от столицата, занимаващи се със СААБ и имащи подходящата апаратура. Иначе относно мотора 1,9 TiD/TTiD/ Multijet и т.н има толкова много изписано тук във форума. Потърси с търсачката и ако имаш допълнителни въпроси или неясноти, питай и ще ти се отговори.

п.п. - Ако не се лъжа имаме колега /Toshoxs/ в клуба с такова животно 9-3Х. Ако искаш потърси и него, макар че по спомен неговата е бензинова и едва ли ще може да ти помогне много с мотора.
Успех!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Юли 10, 2018 8:20 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-3SS MY'05 DevilTune /900NG 2.0 MY'97
Апаратурата нещо не се връзва към SS в последно време, но не съм се занимавал да търся къде точно е кофти връзката, или дали ми трябва ново CANdi.
Колкото до 93Х дизел, само на предно е. Разликата с нормалното комби е само в Х външниа вид.

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-3

Напиши нова тема Отговори на тема