Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-3

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Бърза дискусия за конкретна обява-покупка на автомобил
МнениеПубликувано на: Нед Яну 10, 2016 9:46 pm

Автомобил: Saab 9-3 1.9Tid 150ps
"...има ли с кой да отидеш и да провериш дали това са му истинските км? За човек въоръжен с ТЕХ 2 и компютър иде реч."

До колкото знам, реалните километри не могат да се хванат, за това не говорете наизуст глупости! Ако греша, нека някой да ме поправи.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Яну 10, 2016 10:00 pm

Аватар
модератор

Автомобил: SAAB 9-5 Aero MY'05
gogo68 написа:
....До колкото знам, реалните километри не могат да се хванат, за това не говорете наизуст глупости! Ако греша, нека някой да ме поправи.

Грешиш и ще те поправя! На 9-3 се хващат върнатите километри, понеже ECU-то записва оригиналните, а джамбазите връщат само на километража. При 9-5 не може да се хванат. Има писано в една тема, даже и снимки има приложени от Дидо, но ти не си си направил труда да провериш.
Друг път не казвай, че другите говоря глупости наизуст, ами първо проверявай тогава упреквай. хайде със здраве, научи още нещо за твоя модел.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Яну 11, 2016 9:17 am

Аватар

Автомобил: BMW 118d
Тук веднага казвам,че не се хващат и на 9-3.То на Лексус ИС 220 2006-та,преди година един наперен банкер от Пиреус Банк,ми го хареса и реши да прави диагностика в Ъойота ТМ Ауто Изток,на Цариградско.Стоя си аз.мина диагностиката,колата показва около 190 000 и към момента беше на почти 8 години.Да ама аз много добре знаех,че на колата са върнати точно 25 000км,за да е под психологическата бариера 200 000км.Никой не го хвана.Лично шефа на комплекса,тъй като аз и банкера се познаваме с него,заяви,че на лексус,ако някой опита да връща километри,горяло таблото.Смях.
Да не говорим,че пак там имаха Лексус,който исках да купя,ама като видях 2007-ма,ама на километража 87000 км и изтъркан скоростен лост,на АВТОМАТИК!!!И им казах,че лъжат клиентите,а не е редно.Все пак искаха на колата 26 000лв,при пазарна цена реална 20 000лв,ама нали е ПРОВЕРЕНА.Та отговора беше,че била на клиент и не гарантирали,според тях били реални.Смях.Та то на ТАКСИ Шевролет се износва така лоста на 150 000км,та или е ниско качество материала,или колата е над 200 000км,ама на табло 87000км.
Лексусчето иначе е тукhttp://bulldog.snimka.bg/automobiles/lexus-is220d-pb1110pc.811236

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Яну 11, 2016 10:00 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Red Devil RIP! 9000 2.3T auto
Ибра, и е така и не е така. Има такива на които се четат и виждат, както и такива които като прочетеш в ЕСU-то, дори показват по-малко от километраж. Не е необичайно да се сменя ЕКУ-то на много автомобили и нещата започват от начало без някой да го е предвиждал при последваща продажба. Да не говорим че вече има техники които връщат и изтриват всичко.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Яну 11, 2016 12:35 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 9-5 2,0t - Deviltune
@BULLDOG - изприпкай до скандинавията и си купи автомобил на истински километри. Ще дадеш някой лев повече за път, но пък ще си сигурен в километрите му. Друго не се сещам.
Само сега да не се почне дискусия, абе там гният в Италия - не.... защото ще се заформи спор.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Яну 11, 2016 2:30 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: MY98 9000 Aero
Всичко зависи от това кой и как е връщал километрите, и кой и с какво проверява дали са върнати..... Тоест ако са върнати на 9-3сс, може да се хване, а може и не.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Яну 11, 2016 4:34 pm

Автомобил: Saab 9-3 1.9Tid 150ps
freaktattoo написа:
Всичко зависи от това кой и как е връщал километрите, и кой и с какво проверява дали са върнати..... Тоест ако са върнати на 9-3сс, може да се хване, а може и не.

Точно!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Яну 12, 2016 12:53 am

Не знам дали е правилно, но аз рядко се замислям за километрите на колите, които оглеждам. Имам предвид, че може и на 150 000 да е, ама да е за основен ремонт. Някак си винаги съм ги оставял на заден план. Исках да ви питам и още нещо. Предната ми кола беше Фокус - комби, италиянка със свършен съединител и много лоши тампони на двигателя (продадоха ми я на 110 000км :D) и явно са я ползвали за служебна, както сигурно и много комбита от този клас. В по-високия клас предполагам, че комбитата не се използват толкова за каруци, но все пак мислите ли, че седанът е предпоставка за една не толкова тормозена кола, макар и не 100%-това гаранция?
Между другото това лято планувам екскурзия до Стокхолм и може да се възползвам от възможността да огледам как са цените там. Проблемът е, че няма да мога да осигуря цялата сума наведнъж и ще трябва да я взема на изплащане.
Също така мисля да пусна и заявка към роднини, които се занимават с внос на автомобили от Швейцария. Но този вариант не ми допада много - все пак без да си я видиш лично не е много добре...

Ок, благодаря за съветите досега. СААБа определено си остава в приоритетните и много скоро трябва да отида на оглед на някой, за да влезна и да го огледам отвътре - тръгнал съм да купувам без да съм сядал в СААБ :Д

Аз досега винаги гледам възможно най-ново производство да е автомобилът за цената, която съм готов да дам. Според вас новият автомобил на по-ниска от обичайната цена дали е сигурен подводен камък или все пак може да излезе късмет след щателен преглед? Аз предполагам, че продавачите по принцип са много наясно за състоянието на автомобила и късмета може да е само за продавача, но все пак е изкушаващо да си вземеш фейслифт за същите пари като базовия дизайн например :D

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Яну 12, 2016 11:26 am

Аватар

TeddyMarkov написа:
..........явно са я ползвали за служебна, както сигурно и много комбита от този клас. ..........
Между другото това лято планувам екскурзия до Стокхолм и може да се възползвам от възможността да огледам как са цените там. Проблемът е, че няма да мога да осигуря цялата сума наведнъж и ще трябва да я взема на изплащане.
.........Също така мисля да пусна и заявка към роднини, които се занимават с внос на автомобили от Швейцария. Но този вариант не ми допада много - все пак без да си я видиш лично не е много добре...

Приготви се да видиш толкова комбита, колкото няма в никой друг град, когато кацнеш в Стокхолм. Тук се карат предимно кобми автомобили, не знам причините, може би поради това, че имат по много деца или друго, но комбито е масовия автомобил.
Един ден видях и Рено клио комби, явно е измислено предимно за скандинавските страни.
Пред избора Швейцария или Швеция, избирам второто.
Не ме разбирайте криво, и в Швейцария има хубави автомобили, но ..... избор.
С каква сума горе долу разполагаш /не си длъжен да споделяш естественно/ и на какво си се спрял, че да мислиш, че няма да ти стигне?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Яну 12, 2016 11:28 am

Аватар

Автомобил: BMW 118d
Най вероятно ако е по нова година на по ниска цена,ще е по захабена,но с мерак и това се оправя.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Яну 18, 2016 7:50 am

bobimihi написа:
С каква сума горе долу разполагаш /не си длъжен да споделяш естественно/ и на какво си се спрял, че да мислиш, че няма да ти стигне?

Ами да кажем около 10 000, но по изключение, може и 11 000. То проблемът е там, че аз не държа да сменям колата си, но ме притеснява с този проблем в двигателя. Искам да избегна варианта да остана без автомобил. Сега ще я покарам още малко и ще видя как ще се държи, а през това време ще си търся. Но ако не се усложни проблемът, може и да си остана с тази за известно време.

Не ми се дават толкова пари, но мисля, че за тях мога да си намеря нещо читаво, понеже от евтини автомобили досега не съм много доволен - имат нужда от много стягане. Пък и искам нещо по-висок клас от Рено и Форд. Най-малкото понеже минавам доста извънграски километри. Доста не, но да кажем средно.

Та ще видим в Швеция дали ще ми остане време да разгледам повеже искам да се отбия и в тяхното бюро по заетостта, което се занимава с мигранти, за да проуча от първа ръка как стоят нещата с работата там :D

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Яну 18, 2016 9:47 am

Аватар

Автомобил: Сааб 9-3 SS MY'03
TeddyMarkov написа:
bobimihi написа:

Ами да кажем около 10 000, но по изключение, може и 11 000. То проблемът е там, че аз не държа да сменям колата си, но ме притеснява с този проблем в двигателя. Искам да избегна варианта да остана без автомобил. Сега ще я покарам още малко и ще видя как ще се държи, а през това време ще си търся. Но ако не се усложни проблемът, може и да си остана с тази за известно време.

Не ми се дават толкова пари, но мисля, че за тях мога да си намеря нещо читаво, понеже от евтини автомобили досега не съм много доволен - имат нужда от много стягане. Пък и искам нещо по-висок клас от Рено и Форд. Най-малкото понеже минавам доста извънграски километри. Доста не, но да кажем средно.

Та ще видим в Швеция дали ще ми остане време да разгледам повеже искам да се отбия и в тяхното бюро по заетостта, което се занимава с мигранти, за да проуча от първа ръка как стоят нещата с работата там :D

Моя съвет е ако имаш възможност да си вземеш кола от чужбина си вземи, след скромният ми опит по нашите автокъщи, съм крайно разочарован така от видимото пудрене на автомобилите, както и от наглото държание на 99% от хората работещи по автокъщите, по обикалянето ми по частници опита ми е по малък, но и там е не е розово, гледай много добре и задължително искай диагностика в сервиз. Колкото до бюрото по труда кажи после какво е станало, защото и аз се интересувам.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Яну 18, 2016 10:41 am

Аватар

TeddyMarkov написа:
Ами да кажем около 10 000, но по изключение, може и 11 000.

Според мен за тази сума ще си намериш читав екземпляр.
Ако го взимаш от Швеция, тук документите по отписванет он автомобила за чужбина се бавят около седмица, десетина дни. Другия вариант е, да запрашиш за БГ и по поща да ти изпратят после документите. Въпрос на договорка.
В миграционните работа в Швеция нямаш, освен, ако не се пишеш, че си от Авганистан, Пакистан, Ирак, Сирия или нещо подобно. Ти решаваш.
Иначе имаш работа тук:
http://www.skatteverket.se/privat.4.76a ... 2864.html#
http://www.skatteverket.se/servicelanka ... f4edc.html
Намираш си работа някъде, подписвате договор и отиваш на посоченото място. Ако договора ти е за по-малко от 12 месеца, получаваш временно шведско ЕГН, за година и повече - постоянно. След което си вадиш банкова сметка, от банката получаваш и ID номер и вече си някой тук. Без сметка в банка си никой.
Да се внимава с кеша, тук има банки на които на входа пише, че не работят с пари в брой.
Такива работи, тук за начало може да погледнеш за работни места в Швеция:
https://ec.europa.eu/eures/public/bg/homepage
https://ec.europa.eu/eures/eures-search ... mpleSearch
Зависи какво търсиш, шведския е предимство. Има курсове в БГ, но рядко, а и има самоучител с два диска за 20 лв в книжарниците.
За транспорта, едно от гадните неща е, че не може да си купиш билет от водача да кажем. Трябва да имаш пластика със заредена сума пари. Или чрез SMS да си купиш билет.
http://sl.se/
Таксуват те 25 SEK при качване и това ти важи за 2 часа, т.е. и да се прекачваш, въпреки чека, не ти удържат пари в рамките на 2 часа. Ти сам преценяваш как е по-изгодно за пътуване, с редовно зареждане на пластиката или месечен абонамент. В Стокхолм за месец е 790 SEK и след като заредиш пластиката, месеца започва да се отчита при първото ти качване и чекване в превозно средство.
Ааааа оспамихме, за какво беше темата? :D

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Яну 18, 2016 11:26 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Red Devil RIP! 9000 2.3T auto
Все още ли има хора, които си мислят, че читав поддържан екземпляр, някой би им го подарил?
Хубавото и евтиното обикновено ако са в един магазин, са на различни щандове.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Яну 18, 2016 11:47 am

Аватар

Red_Devil написа:
Все още ли има хора, които си мислят, че читав поддържан екземпляр, някой би им го подарил?

Винаги е имало и ще има, иначе защо ще съществуват толкова много автокъщи. Това го доказва.

Red_Devil написа:
Хубавото и евтиното обикновено ако са в един магазин, са на различни щандове.

Така е, спор няма и така е в цял нормален свят.

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-3

Напиши нова тема Отговори на тема