Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-3

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Бърза дискусия за конкретна обява-покупка на автомобил
МнениеПубликувано на: Вто Ное 10, 2015 7:33 am

Аватар

Добре,колеги.Убедихте ме. :cheers: Като се прибера в София и подновя търсенето ще избера бензинова кола за тест и оглед.

Приятен ден,Васил.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Ное 10, 2015 7:47 am

Автомобил: 9-3 TID 99', 9-5 TID 03'
Хубаво е да направиш сравнение.
Факт е , че всичките ремонти ( ако могат да се наречат ремонти изобщо) по двигателя ги правя сам, става въпрос за вакуум пътищата плюс соленоидите и почистванията на ЕГР и колекторните тръби. Там майстор не пипа. При условие , че не съм монтъор и се справям , смятам че всеки може да го прави без особено усилие.
Помпата , ако замине също се прави - има вече достатъчно хора , който ремонтират 115 версията, цената е повече от разумна.
Трябва все пак да спомена , че когато я взех от Кремс - предишният собсвеник беше сменил както помпа , така и беше направена ревизия на О-пръстените. Втората процедура също не е скъпа в БГ.
Разходите са ми предимно за окачване и друга поддръжка.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Ное 19, 2015 10:40 am

Аватар

Автомобил: saab 9-5 2.3 turbo aero
За 4 бона що-годе свястна турбо-бензинка трудно ще намериш.
Защо не пробваш 1,9 tid/jtd? Доказано здрав двигател, държи и на прилично чипосване.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Ное 19, 2015 1:42 pm

Аватар

Автомобил: Saab 93 Aero Convertible , Saab 93 2.2 Tid
Приятел, не се дели от акъла си и не тичай веднага по съветите на непознати! Вземи ТиД-а , а после като ти стане бавен се разпростри! Кола за много работа е 2.2 Тид , за кеф може и бензин- газ !

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Ное 19, 2015 2:07 pm

Аватар
модератор

Автомобил: SAAB 9-5 Aero MY'05
plovdivman написа:
Защо не пробваш 1,9 tid/jtd? Доказано здрав двигател, държи и на прилично чипосване.

Свястна 1,9 TiD пък хич няма да намери за 4 бона :hahaha

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Ное 19, 2015 4:05 pm

Аватар

Автомобил: saab 9-5 2.3 turbo aero
Извън темата:
Ibraim написа:
plovdivman написа:

Свястна 1,9 TiD пък хич няма да намери за 4 бона :hahaha

Може. Не съм запознат с дизеловите сааби, тъй като никога не съм търсил такъв. Но защо да е невъзможно, след като със същия двигател запазена либра се намира и за под 4 бона?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Ное 19, 2015 11:18 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-3SS MY'05 DevilTune /900NG 2.0 MY'97
Извън темата:
Така като гледам, в годината на прекратяване на производство на Lybra, 1.9Tid със съвсем различни мощности се появява в 93....
Ама важното е да върви лафа де... :goodheart:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 20, 2015 1:40 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: MY98 9000 Aero
Смея да твърдя, че може да се намери добра бензинова стара 9-3 за доста
по-малко от 4000 лв.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 20, 2015 8:40 pm

Автомобил: 2007 Saab 9-3 Wagon 1.9 TID
А има и доста интересни неща за цената в обявите +500-600лв автовоз или платформа. :D

http://fahrzeuge.autoscout24.de/?atype= ... =pag&dtr=s

От средат на следващата година смятам да търся активно кола без покрив,че не ми стига бюджета за друга :rofl:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Яну 10, 2016 10:18 am

Здравейте, колеги. Нов потребител съм на форума и потенциален потребител на СААБ :)
Фокусът ми сдаде багажа и реших, че е време да го сменя. Отдавна съм почитател на шведското автомобилостроене и съм се ориентирал към Волво или СААБ. Тъй като темата е озаглавена дискусия за обява на конкретен автомобил, надявам се, че на правилвото място споделям дилемата си, а не спамя поста на колегата - все пак не ми се създава нова тема.

Та, конкретно съм се спрял на две обяви в мобилето: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=c1ofp8 и http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=c1oe1m

Моля да споделите какво ви е мнението. Дали си струва да ходя до Враца, за да я огледам новата кола? Наистина ми харесва фейслифта, но е дизел и то автоматик... Прочетох отрицателни мнения за дизелите в саабовете във форума.
В същото време пернишката също ми харесва, допада ми, че е бензин, но е по-възрастна.

Също така, може ли някой да направи сравнение между СААБ 9-3 и Волво V50 да кажем - къде са предимствата на едната марка и къде на другата?

Благодаря предварително.
П.С. Приключих с газта, така че определено ме блазни ниският разход на гориво при дизела.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Яну 10, 2016 11:58 am

Аватар

Автомобил: SAAB 9-5 2,0t - Deviltune
TeddyMarkov написа:
....съм се ориентирал към Волво или СААБ.
Та, конкретно съм се спрял на две обяви в мобилето: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=c1ofp8 и http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=c1oe1m
...сравнение между СААБ 9-3 и Волво V50 да кажем - къде са предимствата на едната марка и къде на другата?
Приключих с газта, така че определено ме блазни ниският разход на гориво при дизела.

Между Волво и СААБ, по отношение на обслужване, се ориентирай към ВОЛВО. Като разходи и лекота на обслужване. Директно сравнение на два модела може да откриеш в няколко сайта, там задаваш марките и четеш написаното. Вярваш на написаното толкова, колкото ти се иска. :D
Между посочените две обяви - всяко едно Волво е по-добро от тях, пък било то и доброто старо 850.
V50 не е много популярно, не е нещо особенно (относно купе, двигателите са познати), купето е по-тясно е от 9-3 SS, въпреки визията и първото впечатление за обратното. V50 е несполучлив като модел , така, както и V30. Спряни са бързо от производство.
Огледай се за V60, на мен ми допада много. Лично мнение.
Колкото до горивото, LPG или дизел, аз съм на точно обратното мнение. Пак субективно лично и въпрос на личен избор.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Яну 10, 2016 12:15 pm

Аватар
модератор

Автомобил: SAAB 9-5 Aero MY'05
TeddyMarkov написа:
Здравейте, колеги.

Привет и добре дошъл.
TeddyMarkov написа:
... Прочетох отрицателни мнения за дизелите в саабовете във форума....

Не слагай всички дизели под един знаменател. Точно този дизел, който гледаш е доста сполучлив, по мое мнение и не само.
TeddyMarkov написа:
Отдавна съм почитател на шведското автомобилостроене и съм се ориентирал към Волво или СААБ.

Преди 2 години когато аз търсих кола бях пред същата дилема като теб сега - Волво или СААБ, само че S40/60 от Волво и 9-3/5 на СААБ. Не знам защо, но отвътре ми дойде да е СААБ 9-3SS с дизелов мотор 1,9 със 150 коня. Може би везните ме наклониха на там заради по мощния мотор, а и СААБ-а ми се стори по красив. Не се плаши от обслужване, не е чак толкова скъпо. Съвсем в рамките на нормалното /виж тук: viewtopic.php?f=33&t=8410 /. Успех ти пожелавам и дано скоро станеш собственик на СААБ.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Яну 10, 2016 1:13 pm

Благодаря и за двете мнения. Досега съм прегледал две дизелови 2.0 В50 - и двете ми се сториха с проблем в двигателя - единия прихълцваше при подаване на газ, а други при освобождаване на газта даваше вибрация, която се усещаше за секунда. Не разбирам много от дизел, но дните, в които ще си купя кола, на която забелязвам и най-малкия проблем в двигателя са минали :D Така се отказах от едно XC70 преди година, където ми се стори шумен двигателя и като попитах ми казаха, че са сменяни тампони.

bobimihi, Можеш ли да ми кажеш няколко причини, поради които не ти харесаха двете коли от обявите? Би ми било полезно за в бъдеще да филтрирам други обави. Иначе аз също бих предхочел В60, но ми идва скъпо. Границата ми е 11 000. Харесват ми и XC70 и V70, но те са малко големички, а XC с доста висок разход. Можеш ли да ми кажеш какво да търся според теб?

Ibraim, на мен също много ми допада дизайна на екстериора особено на модела след 2009. Когато ти взе своя СААБ имаше ли някакви належащи проблеми и закара ли го в сервиз да го проверят, и ако да - в кой сервиз биха ми направили технически преглед на СААБ, който да си струва?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Яну 10, 2016 2:00 pm

Аватар
Remove before flight
Remove before flight

Автомобил: ex 9000, 9-5 2.3 aut. Devil Performance
Допреди 2 години Мото Пфое взимаше 70лв/ч. труд! :goodheart: Не мисли, че частите за Волво са по-евтини от Сааб. Двигателя се слага на Фиат и Алфа и от техните форуми също може да събереш доста инфо. Отделно се води здрав и подаващ се на вдигане на коне. :wink: Също така нещо... конкректно самата визия на 40/50 не ми допада спрямо S60 и нагоре.
Колкото до сервизи - София, има доста изписано къде и кой да търсиш. :)

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Яну 10, 2016 9:02 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 9-5 2,0t - Deviltune
От Враца дизел... има ли с кой да отидеш и да провериш дали това са му истинските км? За човек въоръжен с ТЕХ 2 и компютър иде реч. За тази цена?
Ето от първа ръка колко струва един такъв СААБ с описаните характеристики, за първия става на въпрос:
http://www.blocket.se/hela_sverige/bila ... 1&sp=1&w=3
....така, най-ниската цена започва от 89 000 SEK ти обръщай шведските крони в левове, левовете в марки :D или евро........
Плюс, има два три сайта шведски, където може да провериш по рег. номера или рамата всеки автомобил тук, кога е минавал на преглед и на колко км е бил, брой собственици и т.н. ..... ха сега ти кажи този автомобил такъв ли е за какъвто го представят.
Втория екземпляр... леле...Регион: Перник, с. Драгичево, не благодаря!
Ето и как вървят подобни екземпляри в родината им:
http://www.blocket.se/hela_sverige?q=sa ... h&sp=1&cp=
За километрите съм писал, но пак, за да се ориентираш Miltal:10 000 = 100 000 км (1 Mil=10 км)
Не съм в час с дизелите на Волво. В Стокхолм е пълно с дизели, но...... новички Волво са всичките, които съм видял по пътищата.
Колкото до това с частите, мнението на Iztrebitel, все пак едно е да сменяш агренажен ремък и ролки, след като отсраниш едни пластмасови капаци, друго е да сменяш верига, където се отваря двигателя, прав ли съм или не? Къде е по-скъпо с труда и частите? Фото Мое :D и сега си взимат яко на час труд Iztrebitel. Както и всички официални сервизи на всяка марка автомобил у нас.
За другите части, които са повечето консумативи, производители дал господ и всеки може да избира.
TeddyMarkov - какво да ти препоръчам, е за тези пари би се сдобил с един 9-5, пък и бензинов под 100 х км със сигурност, пък ако ти е на сърце и дизелов такъв. А и пари за газификация ще ти останат, ако е бензинов или най-малкото няма да инвестираш в зверски ремонти. Автомобила е широк и комфортен. Волво V50 е тесничък, в едно V60/S60 ще се чувстваш вътре, както в 9-3 SS, е една идея Волвото може и да е по-голямо. V70 си е автомобил, особенно новото, само ги заглеждам. Новото V60 е красота.
Излезе, че нищо не препоръчах, но изборът на автомобил е доста личен въпрос, от една страна са пристрастията, а от друга финансовите възможности и желанията.
Все пак успех в избора, какъвто и да е той, като марка и модел автомобил.

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-3

Напиши нова тема Отговори на тема