Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-3

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Бърза дискусия за конкретна обява-покупка на автомобил
МнениеПубликувано на: Съб Ное 07, 2015 7:27 am

Аватар

Добре заварили,колеги :)
Казвам се Васил,френски автомобили съм употребявал до сега.

Преди няколко дни един пич реши да прави обратен завой на бул.''Стамболийски''в София без да се огледа в резултат на което...трябва бързо да закупя кола.Преди време,когато търсех автомобил(тогава се разминах със ''СААБ'')имах пре-доволно време,за огледи,но за жалост,сега нещата не стоят така :( Зная,че не е добре да се купува припряно кола,но пък това е възможност за мен,да се сдобия с автомобил,който всъщност най-много съм искал-от всички марки.

Бих искал да Ви помоля за мнение за конкретна обява: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=b721cd
Някой от Вас,гледал ли я е? Търси се дизел,бюджетът е 4000лв.
Поразрових се във форума,на етап съм,в който ако ми хареса ще я взема,но искам да чуя и други мнения.Днес ще я гледам.

Благодаря
п.с.Чудех се,къде да я изпляскам тая тема,за това,моля да ме извините,ако не е в правилният раздел.

Последна промяна HURRICANE на Съб Ное 07, 2015 3:31 pm, променена общо 1 път
Преместване на темата.

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: Бърза дискусия за конкретна обява-покупка на автомобил
МнениеПубликувано на: Съб Ное 07, 2015 8:32 am

Аватар

Автомобил: Saab 9-5 Aero MY2008
Здравей! На снимки изглежда добре, имайки предвид цената. В твоя бюджет ще останат парички за нещо непредвидено, ако има да се прави. Споменават в обявата Сааб Аеро сервиз - може да питаш дали наистина е минавала там колата и да я прегледаш. Ако търговеца не разрешава да я караш на сервиз ( "ние сме я гледали, нямаме номера, то от провинцията идват с парите и купуват") имай едно на ум. Гледай, усети колата дали е твоята и по възможност инвестирай в един преглед преди покупка. Имайки предвид какво се предлага в този ценови кшас, Сааба си заслужава. Само турбото да включва и да не е "милионер" :) Успех!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Ное 07, 2015 8:53 am

Автомобил: 9-3 TID 99', 9-5 TID 03'
Здравей Колега,

Не мисля , че някой от форума я е гледал , при дизелите търсенето е по-скоро към 1.9 двигателя на Фиат.
Погледнах обявата , гадаейки по състояние на волана мисля , че колата е на над 300к ( макар коженият салон да изглежда много запазен). Ресусрсът на ДВГ-то минава 500к ( имам 4ри такива ДВГ в смейството , 2 от които на лични автомобили и мисля , че оценката ми е обективна ).
Двигателя е Опел , при липса на ОПКОМ , помоли някой , който се е занимавал с дизелови опели да ти помогне. Изборът ти за 2.2 е хубаво да се съсредоточи към 115 коня версията , другият 125 има проблемна ( труден ремонт) помпа.
Виждам , че има един сребърен срещу Бойла ( обявен е грешно 125 коня , но всъщност е 115) - можеш и него да погледнеш.
За мен моделът е чудесен - в пъти по-интересен силует от 9-3 след 2002. Като цяло робустна и здрава кола , не търси обаче адреналин от високи скорости.
Успех с огледа и се надявам да намериш твоят Сааб :).

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Ное 07, 2015 9:07 am

Сега се разрових ( за София ) - погледни и тази изглежда ми по-читава :
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=b72vhw

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Ное 07, 2015 9:25 am

Аватар

Здравейте,благодаря Ви за отделеното време.
Ще звънна един телефон до сервиза,да.Въпреки че е събота ще опитам.Разбира се,склонен съм да платя платформа или транзитни номера /не съм купувал кола,нов внос досега/ за да придвижим автомобила до сервиз,защото,честно казано не се чувствам сигурен в себе си,сам да си направя огледа...непознати са ми и модела и мотора.От ''HDI''слизам,ако мога да се израза жаргонно.
За SID-a разбрах.

По телефона,продавача на първата ми се стори''класически''...
Относно регистрираната...пък и сребристата,едно от двете неща,на които държах е кожата.Работата ми е такава,че пренасям костюми,и исках да избегна момента с удрянето с ръка по седалката и вдигането на прахоляк.Но,все пак,при този скромен бюджет е ясно...че ще е по-добрата

edit:не,не търся адреналин.По около 30хил.км.минавам градско в София на година.Пътувам и до Плевен често,тъй,че..

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Ное 07, 2015 11:00 am

Аватар

Автомобил: 93 MY99г 2.2TiD-150hp;9-5 Aero MY01
Само не очаквай с 2.2 дизела нисък разход в София ако това е една от идеите с взимане на дизел. Аз трудно го смъквах под 9. (През големите булеварди, но без околовръсното и не полу-градско през южната дъга примерно). Споменавам го, че не знам как е с другите марки в София.

То и за комбинирания разход 6.4 ми се струва малко занижено в обявата - на мене между 6.4 и 6.8 ми дава на смесен извънградски с 1/3 - 1/2 магистрала примерно.

Тука във форума май имаше една се продава, но не знам в какво състояние е и няма кожен салон.
viewtopic.php?f=25&t=7296

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Ное 07, 2015 11:51 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: SAAB 9-5 Aero 2003 sedan
Извън темата:
Ех... ако не събирах пари за сватба, как щях да те зарадвам с много добра оферта... (колегата с трите "n"-та в името по-горе, както и няколко други от бензиновата секта, кото ми промиват мозъка от известно време, могат да потвърдят). :rofl:
Успех и каквото си харесаш, го заведи на бърз преглед. То не са тампони на двигател, карета, полуоски, тампончета по окачването (все неща, от които можеш да си издействаш отстъпка от цената)...
А за разхода, ако караш пенсионерската, градското е 8-9/100, извънградското 4.5-5, магистрала 6-7 (до 130-140), ако не е пенсионерската, като всяка кола - с определен процент отгоре...

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Ное 08, 2015 9:23 pm

Аватар

Здравейте,

Имах предвид,по около 30хил.км. годишно-общо,при мен.

Не биха ме отказали литър,или два на сто,над това което имах до момента.Това е 2.0 HDI,никога не съм я засичал градско,пре доволен бях,но в мармалада в София,предполагам и тя е стигала 8/100... http://prikachi.com/images.php?images/877/8453877t.jpg

По темата-успях днес да направя полу-оглед на колата от обявата.Казвам полу,защото не успях да я покарам.Продавача се забави,а аз не разполагах с време да изчакам той да премести още две коли,та да злезе тази.
Сега...запали добре маторЯ.Струва ми се,че работеше равномерно и добре.Дочу ми се едно присвирване,на празен ход,като от ремък...По купето..нямаше видими следи от смяна на детайли,стъклата са си нейните.На задна лява вежда имаше на две места избила ръжда-с големината на...бе,не беше много.Отдолу по праговете също нямаше нищо тревожно.
Съеденинителят и ми се стори наред.

Не знаех,че 9.3 има такъв багажник... :shock: Точно това ми трябва.Ще мога да правя огледи чак следващият уикенд-тогава ще видя и Софийската :/Няма да стане бърже тая работа.А,аз синята няма да я взема ако не я покарам малко.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Ное 08, 2015 10:00 pm

Аватар
Remove before flight
Remove before flight

Автомобил: SAAB 9000CD Darko/Deviltune Edition
touzenbah написа:
Не знаех,че 9.3 има такъв багажник... :shock: Точно това ми трябва.

Голям е багажника, а и понеже е хечбек, може да стане още по-голям, като махнеш кората и смъкнеш задния ред седалки. 26 лазерни принтера съм побирал...

А и без да правиш описаната по-горе манипулация, 4 гуми с джанти 17" се събират в този багажник, изправени. На два пъти съм се хващал на бас с гумаджии, дето ме питат къде да приберат летните гуми след смяна със зимните. Та 2 бирички имам спечелени :proud:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Ное 09, 2015 9:35 am

Аватар

Gripen Fighter написа:
26 лазерни принтера съм побирал...
:proud:

Муахахахахах :lol:

Да ти кажа,доста странно се усетих на тоя оглед...гледах го баш като изтребител :lol:

Продадвача каза,че изписвало нещо на дисплея заради липса на крушка в единият халоген...В случай,че се 'фърля на нея,освен стандартните масла и филтри,на какво е добре да обърна внимание друго?Само що се касае за механическата част?
Дисплея и беше доста размазан.

Успех

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Ное 09, 2015 11:43 am

Аватар

Автомобил: Опела на тъста
Колега, на път си да направиш моята грешка... Много харесвах Сааб и дизел и такъв си взех. Да ама Сааб и Дизел за на противоположните полюси. После седнах на един баш Сааб и ми стана много тъжно, че се прецаках с трактора толкова дълго време да го търкалям. Та, единствения ми съвет е: Пробвай един истински Сааб и после ще говорим пак ;)

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Ное 09, 2015 5:40 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Saab 9-3 - 110kW
Според мен пред СААБ дизел - СААБ бензин с монтирана качествено газова уредба, просто няма база за сравнение.
Лично за мен това е най-добрия вариант и аз лично не съм го направил, защото за сега мога да си позволя да си карам автомобила на бензин.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Ное 09, 2015 9:30 pm

За мен един от многото плюсове на тази кола е именно дизеловият 2.2 двигател. За много хора сигурно ще е странно , но има и щастливи собственици на 3.0 ТИД нали?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Ное 09, 2015 9:53 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: MY98 9000 Aero
Извън темата:
Да, двама :laughing

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Ное 09, 2015 10:10 pm