Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-3

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: проблем със стартера
МнениеПубликувано на: Пет Яну 08, 2021 5:31 pm

Автомобил: СААБ 93
Здравейте,
От няколко месеца имам Сааб 9 3, бензинов но, не е с турбо, 2000г. Колата е с две врати, макар че това няма никакво значение. Преди около две седмици и оставих колата на ремонт, като подмених цялата предница почти, и включително обслужване. Акумулаторът беше паднал, като беше свален за зареждане. При монтажа на същия и при опит да бъде запален автомобила, стартера отказва да завърти, а таблото свети като коледна елха. Преди това си палеше от четвърт. При директно свързване към акумулатора стартера върти но автомобила не пали.
Някакви идеи каква може да бъде причината за това. Пропуснах да отбележа, че колата не е с автоматична кутия, която при демонтаж на акумулатор задължително да влиза в авариен режим. Сменил съм много коли но за пръв път ми се случва такова подобно нещо.
Някой от вас ако е препатил подобно нещо и има идея къде да търся проблема, моля да даде съвет.
Поздрави!
:D

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: проблем със стартера
МнениеПубликувано на: Нед Яну 10, 2021 10:14 pm

Аватар
Remove before flight
Remove before flight

Автомобил: ex 9000, 9-5 2.3 aut. Devil Performance
Опитай с друг акумулатор щом свети цялото табло. Ако трябва опитайте с друга касета.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Яну 11, 2021 3:49 pm

Автомобил: SAAB 9⁵ Arc MY04 B235E AT
Мисля, че имате голям пад на напрежение при някой ключ преди стартера, от което не изхвърля бендикса, а при пропадане на захранващото напрежение, апаратурата по таблото се държи хаотично.
Вероятно контатния ключ е замърсен или просто му е дошло време за смяна. Възможно е и самата стартерна батерия да не може да задържи напрежението си под товар над, да речем, 7 - 8 волта. Ако сте сигурни в батерията (че най-лесно ми се струва да се вземе друга за проба), вижте как е положението с контактния ключ (някои май го наричат таралеж)
Изображение
П.П. Сега след като погледнах схемата в WIS виждам, че до стартера „сигналът“ минава и през Реле 517 (в панела в таблото), а също и през куплунг H33-5 — сив 33-пинов съединител зад жабката вляво (последното само информативно, не ми се вярва много изведнъж, в този съединител, да се е появил проблем).
П.П.П. А остава вариантът и имобилайзера да не „дава“ разрешение за палене, но все си мисля, че щеше нещо да пише на SID-а вместо да прави „коледни елхи“.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Яну 15, 2021 7:31 pm

Здравейте,
Днес попитах с резервния ключ на Шведа,, но видях нещо което ми изписа на дисплея на КОМПЮТЪРА CODE NOT ACCEPTED. Тоест загубена е връзката между имобилайзера и ключа на колата. Ако някой е имало такъв подобен проблем и знае как да бъде отстранен с натискането на определени бутони на компютъра, на радиото, и определенипъти даването на контакт на автомобила, ще помоля да сподели. Питам не случайно тъй като имах Алмера и имах подобен проблем, който беше решен по много елементарен начин. Майстори има под път, но на който и да кажа, че става дума за Saab 93, почти всички вдигат рамене.... Ако някой знае такъв в Пловдив, който може да свърши работа, Моля да сподели!
Благодаря ви предварително!
:turbo

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Яну 16, 2021 8:34 pm

Аватар

Автомобил: Saab 9-5 Vector 2.0T SW 2002г.
................................

Последна промяна HURRICANE на Съб Яну 16, 2021 11:32 pm, променена общо 1 път
Корекция на мнение.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Яну 16, 2021 11:33 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-3SS MY'05 DevilTune /900NG 2.0
distefano написа:
................................

Този си е извоювал "привилегията", да няма място тук.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Яну 17, 2021 11:30 am

Автомобил: SAAB 9⁵ Arc MY04 B235E AT
Има една процедура, която не съм опитвал и не знам, колко работи, но ако ти работи дистанционното управление, то може да бъде използвано вместо транспондера на ключа за упълномощаване на запалването. Когато ключът е на контакт, натисни някой от бутоните на ДУ и надписът „KEY NOT ACCEPTED“ би трябвало да изчезне и после трябва да можеш да запалиш. Това упълномощаване важи до 30 секунди след изключване от контакт, ако ми е вярна информацията, така че дори да ти изгасне двигателя, можеш да запалиш пак, без да повтаряш процедурата.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Яну 18, 2021 12:59 am

Благодаря за съветите, утре ще пробвам с дистанционното.Ако не стане ще потърся сервиза!

Хубава седмица на всички! :D :D :D

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 9-3

Напиши нова тема Отговори на тема