Портал » Начало форум » Моделите » Saab 900 NG

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Saab 900 II cupe 2.0 131 -не пали
МнениеПубликувано на: Съб Дек 19, 2020 11:05 am

Автомобил: saab 900
Здравейте колеги! Имам проблем с моя 900 купе, Карам го вече шеста година и съм много доволен. Изключителен автомобил. Преди около две години смених компютъра с друг от подобна кола понеже моя оригиналния имаше имобилайзер и дистанционните се прецакаха. През това време никакъв проблем. Колата я купих с метанова уредба, после сложих газ. Но сега започна да прави проблеми, като и скимне и не иска да запали, Гориво има, съмнявах се в помпата смених я, но проблема си продължава. Като се появи този проблем няма искра. Като постои малко и и дойде акъла пали още преди да съм вкарал ключа. И така вече няколко месеца. Някой да се е сблъсквал с подобен проблем да даде акъл, че в чудо се видях. Никаква диагносика не може да я прочете не иска да се свърже. Съмнявам се в компютъра, ако има колега в района на Пазарджик или Пловдив да има подобен комп. за проба ще съм му много благодарен да се свърже с мен. Благодаря предварително! 0878 116844

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: Saab 900 II cupe 2.0 131 -не пали
МнениеПубликувано на: Вто Дек 29, 2020 11:22 am

Автомобил: Saab 900 S 2.0 Coupe II
Здравей колега,

Имам същата кола и се сблъсках със същия проблем. Пали на случаен принцип и няма искра от дистрибутора, когато не иска да запали. Първия ход на действие е датчик на хол(колянов вал), с него съм брал ядове и на друга кола със същите симптоми, не е скъп има го по магазините(можеш да му тестваш съпротивлението преди да взимаш нов) Ако и това не е огледай буксите на бобината, има две в моя случай едната беше тръгнала да сдава багажа. Някакси влиза вода и нещата корозират. С един приятел с мултицет и доста тестване го открихме и беше easy fix. Надявам се да съм помогнал! Ако имаш въпроси драскай. Поздрави

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Дек 29, 2020 1:54 pm

Много ти благодаря колега за написаното! Датчика го смених ама ей така, сложих Бош 88лв. но не е от него. Установихме, че неоригиналния компютър най-вероятно прави номера, сложих оригиналния, но понеже дистанционните са прецакани и съм ги пратил на един човек в София да ги ремонтира, казва , че им знае цаката. Иначе, като смених компа и колата започва да припалва. Като дойдат дистанционните ще пиша за резултата. Но не ми пречи да почистя и буксите на бобината, така профилактично. Благодаря още веднъж! Поздрави!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Яну 11, 2021 12:43 pm

Проблема решен! Оказа се централен кабел! Темата е за закриване.

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Моделите » Saab 900 NG

Напиши нова тема Отговори на тема