Портал » Начало форум » Гараж » Технически кът

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Монтаж и настройка на газова уредба - Разделена тема
МнениеПубликувано на: Нед Апр 16, 2017 3:51 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Red Devil RIP! 9000 2.3T auto
Тату, тва да го бе постнал в газаджийски форум. Че 90% от тях повечето неща не са ги и чували. След като вече издаде тайните, мога да спирам с монтажи на ГИ. :lol:
Споделих веднъж, че скъпото в газовите инсталаци, не е системата (най-евтината и най-скъпата се различават с 200лв) скъпото са точно компонентите и монтажа. Лошото е обаче, че и за най-калпавия монтаж, с най-евтини компоненти пак ще ти вземат 400лв.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Апр 16, 2017 5:51 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 9000 - B202S
А къде се слага ? Ако е на мястото на оригиналната, ще губи нейните показания. Ако е след катализатора - стойостите на няма да са действителни.
Нова дупка по изпускателната система ли се прави?

Извън темата:
globe написа:
Елементарно,монтира се втора(широколентова).
Така написан намирам отговора за излишен :)

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Апр 16, 2017 6:09 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: MY98 9000 Aero
Ако колата е с две сонди и катализатора е махнат, може на мястото на втората. Може след като е настроен клозед лупа, да я сложите на мястото на фабричната (разкачете я и електрически) и да настроите и в натоварване. Може да се завари допълнителна гайка за широколентовата.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Апр 16, 2017 10:08 pm

Аватар

Автомобил: ex 9000, 9-5 2.3 aut. Devil Performance
Извън темата:
Дори и след всичкото написано тук пак не бих се навил сам да си слагам газова, като гледам колко разправия е. :goodheart:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 18, 2017 8:29 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Red Devil RIP! 9000 2.3T auto
Iztrebitel написа:
Дори и след всичкото написано тук пак не бих се навил сам да си слагам газова, като гледам колко разправия е. :goodheart:

Правилно, за всеки който може да си го позволи, не препоръчвам, макар да съм монтирал над 50, почти без оплаквания ;)

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 18, 2017 2:11 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Saab 9-5 ARC 2.0t (MY 2002)
Много добра информация за всички, особено за обикновенните ползватели.

Не съм изненадан, че харесваш КМЕ :)

Saab 9-3, 2.0t, 1998 --> Saab 9-5, 2.0t ARC, 2002

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 21, 2017 6:40 am

Аватар

Автомобил: 9-3 2.8V6 Aero
freaktattoo написа:
Казвам ти цени тук за най-евтините.... По-новите Фобоси стават. И не мисля, че на който и да е газов софтуер има какво да му се изучава повече от 10-15 мин по менютата. Ще ти пратя линкове и модели на лични. Моето наблюдение е, че от всички 4 цилиндрови Сааби дето не са ЛПТ и са с газови монтирани от газаджия, само един беше настроен ок. Дори подбор на правилните компоненти или добър технически монтаж ( не за снимка ) рядко може да видиш. Я само ми кажи максимално бензиново време което си виждал на колите настройвани от теб :goodheart: Относно впръскването на бензин заедно с газта, това се прави с цел охлаждане, а не защото не може само на газ, и е добре да го има. Не харчи повече :roll:

Сега видях темата чак :)
Максималното време бенз което съм виждал е 20мс .
Впръскването паралелно на бенз за охлаждане е ясно, въпросът е че някой хора твърдят, че се минава изцяло на бенз над някакви обороти (за сигурност) , което за мен е излишен ход , но пък наистина е сигурно на 100% .
тва с 10-15минути за опознаването на софта малко се поизхвърляш и ще ти кажа защо.
Аз примерно не харесвах АЕБ системите понеже са супер постни откъм настройка (мое мнение) , но след като съм разгледал ейтака без закачена кола, няколко от тях ми стават ясни като преинцип на действие и менюта и тн.. Просто всяка система си има специфики и за добре изпипана настройка трябва да ги познаваш добре, а не да успееш да "Уживиш" системата и да я настроиш долу горе.
КМЕ реално само съм разглеждал Софта и не съм имал възможност да монтирам и/или настроя. Личното ми впечатление е ,че има доста опции за настройка и е съобразен да става за голям "асортимент" автомобили. Това което не ми хареса малко е прекалената шарения в него и начина по който има разни "стрелкички" с падащи опцийки за настройка (пак лично мнение) .
Ако си разгледал нашият (имам предвид български) Фобос ще видиш също колко е богат откъм настройка и как са подредени менютата му. При него кофтито за газаджиите е ,че доста коли му работи Неадекватно самоадаптивната функция по ОБД данните и им е трудно да я пуснат и реално да не настройват колата :) ,а повечето от тях дори не знаят за какво са част от настройките в отделните менюта.
Аз лично за по-чепати коли за настройка съм изтествал STAG 300 като система и смея да кажа (без да съм Гуру) ,че е една повече от прекрасна система.
На КМЕ Редукторите са чудесни наистина и затова не Напразно турците копират GOLD серията в облика на АТИКЕР SR06.
Аз лично ползвам Баракуда инжектори просто защото са по-компактни малко от Хана и съм си ги тествал че работат чудесно на 2-2.2 мс газови времена и хранят по около 70 коня на инжектор без проблем .

Все се чудя ако дойде кола 400-450 коня на 4цилиндър и собственика иска да кара в целия диапазон на газ- как е удачно да се направи и дали да се прави изобщо

Поздрави за добре синтезирана и подробна информация по горе.

NOW Saab 9-3ss 2006yAero 2.8V6- Самолет на LPG+obd2 Made by Me

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 21, 2017 3:08 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

При четирицилиндровите турбо Сааби има времена от порядъка на 32 милисекунди..... ЗА колите над 400 к.с. и там си има варианти сигурно-две сонди, два изпарителя.... Има една серия инжектори на Хана, за камиони :rofl: дават по 200 коня на цилиндър на 24 волта. Основните опции за конфигурация на хардуера във всеки газов софтуер са еднакви. По менютата за он-оф опции има разлики в различните системи, но ако си разгледал 10 газови софтуера на различни марки, на 11-тия едва ли ще има големи изненади. Най-много някоя опция дето не си виждал преди. За това казвам 10-15 мин. Относно адаптации в газовия софтуер, винаги ги изключвам. Просто си мисля, че ще стане пълна каша, ако и на бензиновия и на газовия комп им е разрешено да се адаптират.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Апр 23, 2017 5:40 pm

Аватар

Да не засегна някого, но тия 32мс ми се виждат прекалено много и това за мен е признак на две неща малки инжектори и/или малка бензинова помпа (откъм дебит и поддържане на налягане)
Моята кола прави до 20мс при фул тротъл и фул буст (който е смешен 0.6бара) но вдига налягането на горивото до 5 бара.
Казвам че за мен са много ти 32мс понеже има една теория за оборотите и времето на впръскване и съответно времето на отворените клапани и смесването на гориво въздушната смес.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 24, 2017 9:46 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Няма много, няма малко.... Толкова са при WOT и фул буст. Затова от самото начало ти казах, че имат специфики. Щом на коли с по 1.4 буст с 3 бара горивен регулатор си докарват смесите на бензин без да има аномалии, със заводските таблици, значи са ОК. Стандартните горивни карти на Сааб са доста прецизно направени като смеси особено в натоварване. Инженери от Сааб са го мислили. А твоята кола въобще не е в тая категория, има 6 цилиндъра и налягане на турбото поне на половина по-малко. Тоест мощност на цилиндър 40 к.с. и налягане далееееч под един бар, което значи, че твоя най-натоварен режим е еквивалентен на някакво леко или междинно натоварване при четирицилиндров турбо двигател. Те до 0,45 буст са си в клозед луп понякога. Малки са инжекторите сложени при теб, затова имаш горивен регулатор с променливо налягане.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 24, 2017 11:08 am

Аватар

Или не ме разбра какво имах предвид или се направи че не ме разбра. Моя мотор е коренно различен и това е факт , затова и много по лесно се постигат коне при него, понеже само с ъпгрейд на турбината , кулер и едни 550-600цц инжектори след ремап се вадят по 400коня Без да се Отваря мотора , а максималните времена не стигат 30-40мс .
И пак стигам до това че има значение до колко оборота се върти и кви времена има там и зависимостта от това за сюесването на сместта.
Стига съм спамел тука че ще ме обвините че преча на някой неща.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 24, 2017 1:21 pm

Аватар
модератор

Автомобил: SAAB 9-5 Aero MY'05
don_pepone написа:
...Стига съм спамел тука че ще ме обвините че преча на някой неща.

Пиши, темата е за това. Да се обменя опит!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 24, 2017 7:58 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: SAAB 9000 AERO Deviltune custom Stage
Тату а на коли който правим и 2 bar бууст какво правим :goodheart:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 24, 2017 11:06 pm

Аватар
багериста
багериста

Автомобил: SAAB 9-5 2.0Turbo-Deviltune custom stage
globe написа:
Тату а на коли който правим и 2 bar бууст какво правим :goodheart:

:mrgreen:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 25, 2017 12:40 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

don_pepone написа:
Или не ме разбра какво имах предвид или се направи че не ме разбра. Моя мотор е коренно различен и това е факт , затова и много по лесно се постигат коне при него, понеже само с ъпгрейд на турбината , кулер и едни 550-600цц инжектори след ремап се вадят по 400коня Без да се Отваря мотора , а максималните времена не стигат 30-40мс .
И пак стигам до това че има значение до колко оборота се върти и кви времена има там и зависимостта от това за сюесването на сместта.
Стига съм спамел тука че ще ме обвините че преча на някой неща.

Стойности от порядъка на 28-32 мс можеш да видиш на всяко стандартно 9-5 Аеро без тунинг. И дори не във високи обороти, а по-скоро в пика на налягане на турбината около 3000 оборота. Да не обръщаме темата на тунинг такава, не един Саабски мотор държи над 400 кс със стандартни бутала, просто при 9-5 и някои 9-3 не вграждат такива. Коментирам конкретно нещо свързано с времената на инжекторите, което съм наблюдавал при поне няколко десетки такива коли и не смятам, че е някаква аномалия. Дадох ти пример единствено за да ти покажа с какво се различават условията на работа в един от цилиндрите на твоята кола и на такава четирицилиндрова с аналогична мощност и защо последната е по-трудно да бъде настроена. Много добре разбирам, че при високи обороти е нужен дебит на инжектора, за да може да осигури достатъчно гориво за кратко време, вместо да стои отворен постоянно. Но в крайна сметка от Сааб са сметнали, че за целия останал хардуер по колата, тези инжектори са напълно достатъчни и не са сбъркали. Относително еквивалентни условия на работа за твоята кола би имало при мощност от над 360 к.с и налягане около 1,2-1,3 бара над атмосферното.

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Гараж » Технически кът

Напиши нова тема Отговори на тема