Портал » Начало форум » Гараж » Технически кът

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Дискусия относно гуми.
МнениеПубликувано на: Пон Окт 31, 2016 2:33 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 9-3 OG
Здравейте хора,

Имам питанка, най-вероятно глупава, по въпрос с резервна гума тип "патерица". Каква да търся като размери и широчина на отвора за болтовете при положение, че редовните ми губи са 205/55/16 с 5 болта?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Окт 31, 2016 3:06 pm

Аватар
модератор

Автомобил: SAAB 9-5 Aero MY'05
adiinceto написа:
....по въпрос с резервна гума тип "патерица". Каква да търся като размери и широчина на отвора за болтовете при положение, че редовните ми губи са 205/55/16 с 5 болта?

Размер 115/70/16 и междуболтово разстояние 5x110. Централен отвор 65мм.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Окт 31, 2016 4:44 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 9-3 OG
Много благодаря! :notworthy:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Окт 31, 2016 4:58 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 9-5 1.9TiD Hirsch
Трябва да купувам зимни гуми. Тъй като имам само един комплект джанти - 17", то размера смятам да я като летния - 225/45/17.
Препоръка за марката и модел, от хора ползващи тези размери като зимни? Загледал съм се главно към NOKIAN и по-точно новите им модели WR D4 и WR A4, но няма да откажа мнение и за други марки/модели.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Ное 01, 2016 5:58 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: SAAB 9-5 NG 2.0t, 220HP
Аз съм с 225/50/17 и за пореден път се доверих на Вредещайн. Моделът е Wintrac xtreme.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Ное 01, 2016 7:41 pm

Аватар

Автомобил: Saab 9-5 3.0 tid..Saab 9-5 2.3 t
Toshoxs написа:
за пореден път се доверих на Вредещайн. Моделът е Wintrac xtreme.

:hello:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Ное 03, 2016 12:58 pm

Автомобил: Saab 9-3ss 2.0t Devil tuned
Като дългогодишен високопланински джентълмен ако може и аз да дам 3 реда за зимните и всесезонните гуми:
Vredestein Quatrac 2 (всесезонни) на opel astra чист дизел се представиха чисто нови по-добре от доста зимни гуми. Разбира се това бе само първият им сезон, после ги пипна жегата и следващата година не ставаха за студ вече.
Мина се на Nokian w+ - аз лично съм очарован от тях първите 2 зими. След около 30 - 40 000 км. ги хвърлих просто, защото грайфер не остана.
93-ката я купих със зимни мишелинки - те такова животно за мен няма, не бих си купил никога гума с тоя бранд.
От миналата година минах на Vredestein Snowtrac 5 - дотук съм минал около 20к км. без никакви ядове. Гледах, че по тестовете са доста назад при зимните гуми: На пръв поглед са по-твърди от повечето нови гуми, но имат доста ламели, което явно компенсира твърдостта, смея да твърдя, че се движат доста добре на мокро и на сухо, както и в сняг (стига 93-ката да не легне по корем в преспите)
Брат ми купи Nokian WR D4 (на ауди А3 1,8т). Направихме един тест до хижа Селимица в лоши условия и въпреки по-малкото междуосие на аудито и уж по-добрата оценка от ADAC, нокиана се представи по-зле от Вредщайна, но да не забравяме, че и задкормилното устройство има значение :rofl:
Ето на тази снимка може да се види точно какви коли се бяха качили: една 124-ка с вериги и всичко останало-щар по щар...

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 04, 2016 9:02 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-5 AERO'03 10x to the Devil
+1 за Vredestein Wintrac Extreme! И аз карам 225/45/17 вече втори сезон и съм очарован от сцеплението и усещането във волана, което дават. Честно казано с тях ми е много по-приятно да карам, отколкото с новите летни Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3, нищо че са по-меки и тихи.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Мар 17, 2017 12:06 pm

Като пряк наблюдател на 2 модела доста популярни гуми, макар и зимата вече да е към края си мога да дам още малко инфо, а именно сравнение м/у Nokian WR D4, карани 10 000 км. само и единствено през 2 зими, състоянието може да се види тук и разбира се Vredestein SnowTrac 5, карани отново 2 зими на около 40 000км., които може да видите тук
Разликата мисля, че е очевадна и няма да коментирам.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Мар 17, 2017 1:13 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 9-5 2,0t - Deviltune
@trenkov
За да има обективна база за сравнение, трябва да са употребявани при идентични услови, сиреч (Б.Б. цитат :D ), зимите да са еднакви и еднакъв стил на шофиране. Това според мен не може да се случи.
Едно е мека зима и чиста настилка, друго е преобладаващо сняг и т.н.
Не взимам страна към марка гуми, да бъда разбран правилно.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Мар 17, 2017 1:43 pm

@bobimihi
Гумите са тествани в еднакъв времеви интервал: вредщайна е на моя седан, нокиана на брат ми на аудито, като държа да отбележа, че нокиана освен, че е каран доста по-малко, също така е с по-голям диаметър и широчина (т.е. триенето на самата гума е на по-голяма площ и съответно трябва да е по-малко)

Офтопик: прибирай се да си вземеш ламята, че Митко й скъса ританките :rofl:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Мар 17, 2017 2:52 pm

Аватар
модератор

Автомобил: SAAB 9-5 Aero MY'05
Аз пък да ви кажа, че съм много доволен от Continental TS850. Първа зима с Аерото, направо като танк газеше. Много добра гума. Мек каучук, много добро сцепление и при потегляне и при спиране, на киша, на лед, просто уникални! Чудя се дали и летните им гуми са толкова добри на Continental, понеже трябва да купувам за Аерото. Хайде, ако някой има преки впечатления да ги споделя.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Мар 17, 2017 3:18 pm

Автомобил: Saab 93
Аз заложих тази зима на Kumho 17". Много съм доволен. Мека гума, страхотно поведение на сняг и лед. Даже на Лалето дърпах закъсали вечер след ските. Иначе за летни гуми винаги Bridgestone S001 XL. И преди на 9-3 и сега на 9-5. Доволно качество и супер управляемост.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Мар 17, 2017 3:37 pm

Аватар

Автомобил: Няма нищо по-скъпо от евтин Сааб
Ibraim написа:
Аз пък да ви кажа, че съм много доволен от Continental TS850. Първа зима с Аерото, направо като танк газеше. Много добра гума. Мек каучук, много добро сцепление и при потегляне и при спиране, на киша, на лед, просто уникални! Чудя се дали и летните им гуми са толкова добри на Continental, понеже трябва да купувам за Аерото. Хайде, ако някой има преки впечатления да ги споделя.

Аз карам с континентал, летни 18 ки са моите, страхотно поведение на пътя, съветвам те и като специалист вече 20 години в областта на гумите да заложиш и на летен континентал.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Мар 17, 2017 5:26 pm

Аватар

Автомобил: Sold '05 Saab 9-5 Aero; '09 BMW 335i JB4
Аз също карах Аерото с WR D4 и сегашната ми кола със същите гуми и съм доволен от тях, НО наистина се случват проблеми както колегата беше показал. При мен за щастие го няма това разцепване още,но след като си ги купих, мениджъра на фирмата ми каза за този проблем малко след това,защото са карат на топло. От тогава си знам стане ли по-топло веднага ги махам. За летни нямах много голям избор и от Диана единствените,които имаше бяха Кумхо Ku39. Оказа се доста добра гума и на уникално добра цена. Мисля скоро и предните да си взема такива. Преди да купя каквото и да е проверявам английските и американските форуми и се оказва,че това кумхо много го хвалят,а гуми като Pirelli Pzero Nero е доста оплюта гума,а е двойно по-скъпа. Искаше ми се Мишелин Пилот Спорт или къп версията,но цените там са доста грозни.

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Гараж » Технически кът

Напиши нова тема Отговори на тема